NB II: továbbra is hibátlan a Gyirmót és a Szentlőrinc, megszerezte első győzelmét a Kisvárda

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2024.08.11. 21:00
A fehérben játszó Gyirmót a harmadik mérkőzését is megnyerte (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)
Hét mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 3. körében. A két hibátlan csapat, a Gyirmót és a Szentlőrinc is idegenben folytatta menetelését: előbbi a Csákvár, utóbbi a Mezőkövesd otthonában nyert. A BVSC is folytatta jó szereplését, Csábi József együttese a szakvezető előző állomáshelyén, Kazincbarcikán aratott sikert. Tatabányán szerezte meg első győzelmét a Kisvárda, a Kozármisleny hazai pályán múlta felül a Honvédot. A Soroksár–Békéscsaba és az Ajka–Szeged találkozók gól nélkül zárultak. A forduló zárásaként hétfő este a Budafok a Vasast fogadja majd.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–BUDAPEST HONVÉD FC 2–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 1100 néző. Vezette: Gaál Ákos (Ország Péter, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Vajda R., Horváth D., Turi (Debreczeni, 71.) – Beke P. (Kócs-Washburn, 59.), Nagy E. (Gajág, 85.), Major S., Kiss B. (Cipf, 71.) – Schuszter (Daru, 85.), Kirchner – Horváth P. Vezetőedző: Pinezits Máté
HONVÉD: Gyetván – Pauljevics, Ene, Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N. (Sigér Á., a szünetben), Nyitrai (Kocsis G., 84.), Lőrinczy (Vernes, 77.) – Kerezsi, Holman, Medgyes Z. (Krajcsovics, 77.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerzők: Kirchner (1–0) a 78., Horváth P. (2–0) a 90+1. percben
Pinezits Máté: – Az első félidő a Honvédé volt. A másodikban változtattunk, és megint jól reagált a csapat.
Csertői Aurél: – Az első játékrészben jobban játszottunk ellenfelünknél, a másodikban már mentális kérdések is felvetődtek, mert nem készültünk fel rá, hogy ennyire feljavulnak a hazaiak.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–SZENTLŐRINC 1–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1198 néző. Vezette: Berényi Tamás (Vígh-Tarsonyi Gergő, Horváth Róbert)
MEZŐKÖVESD: Winter – Kojnok (Kállai K., a szünetben), Takács B. (Cibla, a szünetben), Bora, Zachán (Vajda S., 60.) – Zvekanov, Posztobányi (Harsányi I., 67.), Varjas Z., Krausz R. (Cseri T., a szünetben) – Bartusz, Bányai P. Vezetőedző: Tóth Mihály
SZENTLŐRINC: Gyurján – Stifter (Papp Cs., a szünetben), Szekszárdi T., Dinnyés O. (Keresztes B., 75.), Szekszárdi M., Rab – Kesztyűs M., Hajdú R. (Bíró D., 69.), Nagy R. (Medgyesi M., 41.) – Tóth-Gábor K., Heles. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Szekszárdi T. (0–1) a 40., Bartusz (1–1) a 48., Tóth-Gábor (11-esből, 1–2) az 55., Dinnyés (1–3) a 70. percben
Tóth Mihály: – Nem lepett meg a Szentlőrinc, a baj az, hogy saját magunkat sikerült meglepnünk. A fordulópontoknál jobb volt az ellenfél, ám nemcsak a döntetlen, hanem a győzelem is benne lehetett volna ebben a mérkőzésben.
Waltner Róbert: – Az első félidőben az ivószünet után nagyon jól játszottunk. Nem volt egyszerű feladatunk, de jó úton haladunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 220 néző. Vezette: Ujhelyi Tamás (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
CSÁKVÁR: Zelizi Murka, Karacs D., Gregor (Simon A., 64.), Varga B. – Major M. (Gazdag V., a szünetben) – Haragos (Szakály D., 78.), Farkas A. (Umathum, 64.), Dusinszki, Szabó B. (Jablonszkij, 64.) – Nagy Z. Vezetőedző: Tóth Balázs
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D. Csörgő V., HelembaiKatona M., Hudák M. (Kovács D., 86.) Horváth R., Madarász M. (Hajdú Á., 86.), Ugrai (Piscsur, 81.) – Adamcsek (Szegi, 68.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Nagy Z. (1–0) a 11., Ugrai (1–1) a 27., Madarász M. (1–2) a 62. percben
Tóth Balázs: – Jól kezdtük a meccset, és annak ellenére jól játszottunk, hogy már az első negyedóra után gólt kaptunk. A szünet után sajnos rosszul jöttünk ki,  a Gyirmót fölénk nőtt, jobban futballozott, mi pedig a második kapott gólig nem találtuk meg önmagunkat. Aztán a cseréink jól szálltak be a mérkőzésbe, helyzeteket alakítottunk ki, ám a Gyirmót rutinos módon, minden eszközt bevetve őrizte az eredményt. Lehet, hogy Simon Andrást hosszabb időre elveszítjük – mielőbbi felépülést kívánunk neki!
Tamási Zsolt: – Kicsit hasonló volt a forgatókönyv, mint az első két fordulóban – az első félidő utolsó negyedórájától kezdve azt éreztem, hogy a kezünkben van a meccs. Szervezettségben és hozzáállásban is feljavultunk az első fél óra után, és megérdemelten nyertünk. Volt akadémistámnak, játékosomnak, Simon Andrásnak gyors felépülést kívánok!

OPUS TIGÁZ TATABÁNYA–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 1500 néző. Vezette: Pillók Ádám (Mohos Milán, Szabó Dániel)
TATABÁNYA: Lóth – Buna, Jagodics M., Vida K. (Vass P., 62.) – Csernik, Szegleti, Bertus (Árvai, 71.), Jelena, Katona K. (Varga D., 71.) – Eördögh (Harsányi, 83.), Kiprich D. Vezetőedző: Gyürki Gergely
KISVÁRDA: Hrabina – Cipetic, Jovicic, Lippai, Stefan (Körmendi, 80.) – Matic, Szőr (Soltész I., 62.), Soltész D. (Szpaszics, 55.), Babják (N. Ponomarenko, 62.), Camaj (Gyurkó, 80.) – Mesanovic. Megbízott vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Mesanovic (0–1) a 20. percben
Gyürki Gergely: – Mi az előző szezonban az NB III-ban, ellenfelünk pedig az élvonalban játszott, de ez ma nem látszott a pályán. A csapatjátékunkkal elégedett vagyok, ám a mérkőzések a tizenhatoson belül dőlnek el, ebben pedig ellenfelünk volt a jobb.
Révész Attila: – A játékosaim a mérkőzés elején bizonytalanok és feszültek voltak, de a gól után felszabadultak. Később mindkét csapatnak voltak ziccerei, végül egy jó ellenféllel szemben szereztünk fontos három pontot, amely fontos lehet a későbbiek során.

FC AJKA–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
AJKA: Szabados – Frák (Kopácsi, 75.), Tar, Kenderes, Csemer – Csizmadia Z. (Sejben, 68.), Tóth G. – Kovács N. (Pantovics, 68.), Borsos F. (Doncsecz, 68.), Zsolnai R. – Szarka Á. (Bobál G., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Pejovics, Tóth B. – Márkvárt D., Haris, Varga B. (Magyar Zs., 84.) – Papp Á. (Kurdics, 74.), Borvető (Novák Cs., 78.), Mohos (Takács-Földes, 74.). Vezetőedző: Michael Boris
Schindler Szabolcs: – Két vereség után nem könnyű játszani, ez érződött a csapaton. Az első félidő a Szegedé volt, többet birtokolta a labdát. A másodikban váltottunk, a kapufát is eltaláltuk, megnyerhettük volna a találkozót.
Michael Boris: – Az Ajka nagyon mélyen védekezett, ennek ellenére adódtak lehetőségeink, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BVSC-ZUGLÓ 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 500 néző Vezette: Lovas László (Albert István, László István Sándor)
KAZINCBARCIKA: Fadgyas – Csatári (Ternován, 70.), Polgár K. (Herjeczki, 70.), Debreceni Á., Demeter M. – Lucas, Varga J. – Szabó M. (Pintér Á., 58.), Kártik, Bódi Á. (Ádám F., 77.) – Pethő B. Vezetőedző: Erős Gábor
BVSC: Erdélyi B. – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P. (Májer G., 76.), Pekár L. (Kelemen P., 67.), Szilágyi M. – Székely K. (Nemes M., 76.), Nwachukwu (Tóth K., 67.) – Bacsa P. (Zamostny, 17.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Nwachukwu (0–1) a 48. percben
Erős Gábor: – Nagy fölényben játszottunk. A mérkőzés elején elmaradt egy tizenegyes, ha mi szereztük volna meg a vezetést, más a végkimenetel.
Csábi József: – Erős csapat otthonában sikerült nyernünk. Bár még épül a csapat, jó úton járunk, elégedett vagyok az eddigi teljesítményünkkel.

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Kovács Imre (Máyer Gábor, Topálszki Szabin)
SOROKSÁR: Holczer – Króner, Kékesi A., Bolla G., Dhonata – Vass Á. (Köböl, 79.), Tóth A. – Szabó Sz. (Dobos Á., 62.), Manner (Korozmán, 62.), Halmai Á. (Varga I., 87.) – Dragóner F. (Lovrencsics B., 62.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA: Uram – Kuzma, Kovács G., Csató M., Kóródi N. – Kővári R., Tóth M. (Pintér N., 73.), Szabó B. (Hodonicki, 66.), Viczián – Czékus (Sármány, 73.), Zádori (Vólent, 73.). Vezetőedző: Csató Sándor
Kiállítva: Vólent (második sárga lappal) a 90+5. percben
Lipcsei Péter: – A futball sokszor igazságtalan, már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Ezúttal jobban nézett ki a csapat, mint az előző két találkozón, csak a gól hiányzott.
Csató Sándor: – Nem kezdtük jól a meccset, ránk jött a Soroksár, nagy helyzetei voltak, szerencsénk volt. Az igazán nagy lehetőséget, a tizenegyest mi hagytuk ki. Nem biztos, hogy igazságos lett volna, ha győzünk.