Pintér Filip döntött Budafokon: a Vasas győzelemmel távozott fővárosi riválisa otthonából

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.08.12. 21:55
Nem kápráztattak el minket a csapatok (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 3. fordulójának hétfői meccsén a Budafok a fővárosi rivális Vasast fogadta. Sokáig úgy tűnt, gól nélkül zárul a találkozó, ám a 88. percben Pintér Filip betalált, és a Vasas 1–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–VASAS FC 0–1 (0–0)
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, 1100 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Rózsa Dávid, Nagy Viktor)
BUDAFOK: Auerbach – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Nándori, Szabó B. – Szűcs P. (Szerető, 55.), Merényi (Németh M., 77.), Rétyi (Kun B., 55.) – Kovács D. (Elek B., 55.). Vezetőedző: Dajka László
VASAS: Jova L. – Bodnár J. (Pintér F., 70.), Baráth B. (Pávkovics, 65.), Otigba, Ilyinbor, Doktorics – Radó (Rácz B., 70.), Hidi M. S., Urblík J. – Tóth M. (Szánthó 70.), Könyves (Ódor, 90.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Pintér F. (88.)
Dajka László: – A Vasas többet birtokolta a labdát, erre számítottunk is, míg a mi tervünk az volt, hogy masszívan védekezünk, és abból próbálunk kontrázni. A Vasasé volt az első félidő, a szünet után aztán kiegyenlített lett a játék, s mindkét csapat el akarta dönteni a találkozót – akár mi is megszerezhettük volna a győztes találatot, de ez nem jött össze. A csapat sokat tett azért, hogy legalább egy pontot itthon tartson, de sajnos nem sikerült.
Gera Zoltán: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, ez be is igazolódott. A Budafok jól szervezett csapat, nehéz volt feltörni a védelmüket, de időnként jól játszottunk. Az első félidőt uraltuk, a szünet után a hazaiak egy időszakban fölénk kerekedtek, de a cseréink jól szálltak be, és ennek meglett az eredménye. Megérdemeltük a három pontot.

Az első két fordulóban egyaránt 4-4 pontot szerzett a Budafok és a Vasas. A Vasasnak volt miért törlesztenie az otthon játszó Budafokkal szemben, hiszen az angyalföldiek négy legutóbbi egymás elleni összecsapásukon nem tudtak betalálni riválisuk kapujába.

Az első védést Auerbachnak kellett bemutatnia a 9. percben Tóth Milán lövése után, majd három perccel később Jova is „munkában volt”, a Vasas kapusa Nándori kísérletét hárította. A 26. perc Auerbach majdnem gólt ajándékozott a vendégeknek, de szerencséjére nagy hibája után Urblík nem tudott kapuba találni. A hajrához közeledve Merényi vezethette egyedül a Vasas kapujára a labdát, betört a 16-oson belülre, de Ilyinbor remekül keresztezett, és olyan jól szerelt, hogy az angyalföldieké lett a labda. A félidő legnagyobb lehetősége a 42. percben maradt ki, Radó 16-oson belülre ívelt szabadrúgása után Auerbach előbb Urblík, majd Ilyinbor lövése után védett nagyot.

A második félidőben rendkívül kevés helyzet adódott a csapatok előtt. Az előző idény társgólkirálya, Tóth Milán ezúttal is csak árnyéka volt önmagának, jelzésértékű, hogy Gera Zoltán a 70. percben le is cserélte. A hajrában sem adódott egyik fél előtt sem nagy lehetőség, az utolsó perceket azonban megnyomta a Vasas, aminek meglett az eredménye. A 88. percben Urblík tört kapura, levágódó lövését Auerbach éppen a csereként beálló Pintér Filip elé ütötte, aki hét méterről a kapuba lőtt, eldöntve a találkozót. 0–1

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT.