Kétszer is felállt a Békéscsaba a BVSC-Zugló ellen

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2024.09.01. 16:51
Kétszer is vezetett, mégsem tudott nyerni a BVSC Csabán (Fotó: Szűcs Attila/BVSC, archív)
Kétszer is vezetett a BVSC-Zugló Békéscsabán a labdarúgó NB II 6. fordulójában, de mégsem tudott nyerni, mert a második félidőben agilisabban futballozó újonc nem adta fel, és mindkétszer kiegyenlített – otthon tartva az egyik pontot (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BVSC-ZUGLÓ 2–2 (0–1)
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 930 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Szabó Dániel)
BÉKÉSCSABA: Uram – Gyenti (Maronyai, a szünetben), Viczián, Kovács G., Csató M. – Szabó B. (Szatmári I., 58.), Pintér N. (Kóródi, 88.), Tóth M., Mikló – Vólent (Sármány, 58.), Czékus (Zádori, 81.). Vezetőedző: Csató Sándor
BVSC: Erdélyi B. – Ureche (Májer G., 88.), Vinícius, Hesz – Benkő-Bíró, Szilágyi M. (Kocsis B., 79.), Hidi P., Király Á. – Nwachukwu (Batai, 67.), Zamostny (Kovács D., 90+2.), Pekár L. (Nemes, 79.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Czékus (51.), Szatmári I. (90+2.), ill. Pekár L. (27.), Vinícius (85.)
Csató Sándor: – Pozitívum, hogy egy jó csapat ellen kétszer is fel tudtunk állni. A második félidő élvezetes volt, mindkét csapat csak támadni akart. A játékosok a szívüket-lelküket kitették a pályára.
Csábi József: – A mérkőzésen minden volt, ami a játékot el tudja rontani, a meleg, a talaj – játékra alkalmatlan volt a pálya. Ez volt a második olyan volt meccsünk az idényben, amikor a kilencvenedik perc után egyenlített az ellenfél.

Lassú mederben zajlott a mérkőzés, az első valamirevaló helyzetre bő negyedórát kellett várni. A vasutasok játszottak veszélyesebben, egyre többször jutottak el a csabaiak kapujának közelébe, és a 27. percben a jó helyen álló Pekár László értékesítette csapata első komolyabb ziccerét. A csatár tíz perc múlva duplázhatott volna, de Csató Martin belevetődött a labda útjába. A zuglóiak védelmi retesze remekül zárt, a hazaiak még csak komolyabb helyzetet sem nagyon tudtak kidolgozni.

A szünetben alaposan felrázta tanítványait Csató Sándor, mert alighogy kijöttek a második félidőre, szinte rögtön kiegyenlítettek Czékus Ádám góljával. Jobban és veszélyesebben futballozott az Előre, de a hajrában egy nagy védelmi hiba után a volt válogatott Paulo Vinícius révén mégis a fővárosiak szereztek gólt. A lila-fehérek nem adták fel, és a ráadásban Szatmári István szép szabadrúgásgóljával megmentették az egyik pontot. A döntetlen igazságos. 2–2

Köszöntjük kedves olvasóinkat. Meglátjuk, mire megy a három meccse nyeretlen Békéscsaba a veretlen, dobogós BVSC ellen.