Fordított a Vasas, Gyirmóton szerezte meg második győzelmét csapatával Pintér Attila

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.10.28. 21:57
Az angyalföldiek a Gyirmót otthonában fontos győzelmet arattak (Fotó: Vasas FC/Facebook)
A labdarúgó NB II 11. fordulójának záró mérkőzésén, hétfőn az ötödik helyen álló Gyirmót FC Győr a játéknap előtt még 12. helyezett Vasast fogadta. Bár a hazaiak szerezték meg a vezetést, büntetőből egyenlíteni tudott a Vasas, a hajrában pedig Iyinbor Patrick eldöntötte a meccset – 2–1-es sikerével feljött a hetedik helyre az angyalföldi csapat.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–VASAS FC 1–2 (0–0)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 957 néző. Vezette: Berke Balázs (Ország Péter, Szabó Dániel)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Csörgő V., Hudák D. (Szegi, 80.), Helembai – Katona M., Kovács D. (Hudák M., 72.) – Horváth R. (Adamcsek, 85.), Madarász M. (Kiss N., 80.), Ugrai (Miknyóczki, 72.) – Piscsur. Vezetőedző: Tamási Zsolt
VASAS: Kiss Á. – Lehoczky, Otigba, Iyinbor – Kapornai (Németh B., 70.), Szánthó (Mamusits, 53.), Cseke (Hidi M. S., 70.), Urblík J., Doktorics – Radó (Vida M., 90+4.), Pintér F. (Bukta, 53.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Horváth R. (64.), ill. Urblík J. (74. – 11-esből), Iyinbor (88.)
Tamási Zsolt: – Csalódott vagyok, mert kevés helyzet volt a mérkőzésen, mi viszont akciógólt szereztünk, de egy véleményes büntető után és egy figyelmetlenség miatt veszítettünk.
Pintér Attila: – Az első félidei pontatlan játék után feljavultunk, a rosszkor kapott gól ellenére csapatom jó szellemiségét és erejét mutatja, hogy sikerült fordítanunk.

A Gyirmót gólzáporos mérkőzést játszott a legutóbbi fordulóban, a Kisvárda az első félidőben ötször talált be Hársfalvi kapujába. Érthető volt tehát, hogy a hazaiak az első percektől nagyon igyekeztek odafigyelni a védekezésre. Az első félidőben a mezőnyjáték dominált, a kapukig sokáig egyáltalán nem jutottak el a csapatok. A legizgalmasabb momentum egy Vasas-szabadrúgás volt, amely után Radó lesről talált a kapuba. A szünet előtt Kapornainak volt még egy kaput el nem talált lövése (ez volt az egyetlen lövés az első félidőben).

A második félidőre átvette az irányítást a Gyirmót, először Kovács Dominik, majd Piscsur lőtt kapu mellé. Aztán a 64. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes, Ugrai távoli lövése a kapusról Horváth Rajmund elé pattant, aki a kapu jobb oldalába lőtt. Tíz perccel később büntetőből egyenlített a Vasas, Urblík József értékesítette a tizenegyest. A meccs hajrájában mindkét csapat a győzelemért hajtott, és ezt Pintér Attila csapatának sikerült kiharcolnia: Iyinbor Patrick egy szöglet után lőtt a kapu jobb oldalába.

A vereséggel oda a Gyirmót hazai veretlensége, a Vasas pedig hosszú idő után tudott újra vendégként nyerni. A tabellán a két csapat között egy pontra olvadt a különbség. 1–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.