Megszakadt a Vasas rossz sorozata: Pintér Attila együttese legyőzte a BVSC-t

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.10.20. 16:48
Megszakadt az angyalföldiek rossz sorozata (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Vasas a BVSC-t fogadta az Illovszky Rudolf stadionban. Az angyalföldiek az első félidőben Urblík József távoli góljával szereztek vezetést. A második félidő elején a BVSC hiába egyenlített gyorsan, végül Tóth Milán 11-esből szerzett találatával 2–1-re nyert a a Vasas, és Pintér Attila irányításával három vereséget követően először gazdagodott három ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
VASAS–BVSC-ZUGLÓ 2–1 (1–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1358 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
VASAS: Kiss Á. – Lehoczky, Otigba, Iyinbor – Szánthó (Németh B., 72.), Cseke B. (Radó, 59.), Hidi M. S. (Vida M., a szünetben), Urblík J., Doktorics – Tóth M., Pintér F. (Bodnár G., 59.). Vezetőedző: Pintér Attila
BVSC: Megyeri G. – Benkő-Bíró, Babós, Vinícius, Király Á. – Mucsányi Miron (Tóth K., 62.), Szilágyi M. (Zamostny, 81.) – Kocsis B. (Bacsa P., a szünetben), Nwachukwu (Kelemen P., 86.), Pekár L. – Batai (Nemes M., 81.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Urblík J. (29.), Tóth M. (75. –11-esből), ill. Bacsa P. (50.)
Kiállítva: Vinícius (88.), Csábi (90+1.)
Pintér Attila: – Nagy teher volt a játékosok vállán, a sors igazságtalansága lett volna, ha ezúttal sem nyerünk.
Csábi József: – Nehéz ilyen mérkőzés után csak magunkkal foglalkozni. Egyvalamivel nem tudtunk csupán megbirkózni, de nem szeretném magam még nehezebb helyzetbe hozni… Sokkal több volt ebben a meccsben.

Talán senki sem gondolta volna, hogy a 10. fordulóban rendezett Vasas-BVSC összecsapásnak úgy futnak majd neki a csapatok, hogy a tabellán az utóbbi foglalja el az előkelőbb helyet. Ráadásul a zuglóiak az elmúlt kilenc fordulóban mindössze egyszer szenvedtek vereséget, míg a Vasas Pintér Attila kinevezése óta mindhárom bajnokiját elbukta.

Mindenki arra számított, hogy nagy hazai fölény mellett a BVSC minden erejét a védekezésre összpontosítja majd, ezzel szemben azonban az első lehetőségek éppen a vendégek előtt adódtak. A 15. percben a szemfüles Pintér Filip betalált a BVSC kapujába, azonban a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a találat szabálytalan körülmények között született. Furcsa ezt írni, de a hazaiak szinte a semmiből szerezték meg a vezetést a 29. percben, amikor Urblík József közel 30 méteres lövése kötött ki a BVSC kapujának bal oldalában. 1–0

Urblík József (középen) ismét gólt szerzett (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)

A szünetben Csábi József, a vendégek vezetőedzője pályára küldte Bacsa Patrikot, aki az 50. percben szinte első labdaérintéséből gólt szerzett Pekár László passza után. 1–1
A gólt követően is a BVSC előtt adódtak újabb lehetőségek, az egyenlítést követő percekben Benkő-Bíró hibázott el nagy gólhelyzetet. Az utolsó 15 perc kezdetén Karakó Ferenc játékvezető ítélete borzolta a kedélyeket. A csereként beállt Radó András esett el két cselt követően Vinícius mellett a 16-oson belül. Úgy tűnt, a korábbi válogatott védő a labdát találta el, a játékvezető mégis 11-est ítélt a Vasas javára. Az ítélet után kialakult perpatvar nem zavarta meg Tóth Milánt, aki higgadt lövéssel szerezte meg hetedik bajnoki találatát. Az utolsó percekben már nem a játéké volt a főszerep. Előbb a 88. percben Vinícius kapott azonnali piros lapot egy durva belépőt követően, majd a hosszabbítás első percében a vendégek vezetőedzője, Csábi József is a kiállítás sorsára jutott. 2–1

Pekár László (jobbra, sárgában) gólpasszából egyenlített a BVSC (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)