• Ha nem is tűnt el teljesen, másfél éve keveset tudni Stark Péterről. A 19-szeres válogatott védő győri otthonától nyolcvan kilométerre, az osztrák negyedosztályú Schwadorfban futballozik. A Nemzeti Sport hétfői számában beszélgetés a fapados szállásról, Lothar Matthäusról, egy tetoválásról, a múló haragról, és ami a korábbi ETO-játékos számára immár mindennél fontosabb, ikerfiai jövőjéről.
• Sportsérüléseknél a nyílt törések s az egyéb deformációk okozta sokkoló látvány kelt borzalmat. Korántsem mindegy, a labdarúgó hány évesen sérül meg, s nem mellékes továbbá az orvostudomány jelentős fejlődése sem. A Nemzeti Sport hétfői számában olvasható összeállításból kiderül, milyen új módszerek segíthetik a felépülést, s néhány olyan évtizedes borzalmat is felidézünk, amely után a mai tudásunk szerint eredményesebb lehetett volna a visszatérés, továbbá az újpesti mészáros esetét is felidézzük.
• Háromrészes sorozatunk zárásaként, a magyar és a nemzetközi elit vizsgálata után megnéztük a női futball világát alulnézetből. A Híd-Unió–Metis II edzőmérkőzésen az éjszakába nyúlóan, jeges fagyban és bokáig érő hóban küzdő hölgyek sok férfinak leckét adtak hősiességből. Hangulatos riport cigiről, elfelejtett nevű példaképekről és felvágott nyelvű bíróról a Nemzeti Sport hétfői számában.
• Utánpótlás, orvosi háttér, edzésmódszerek, stadionok – és még jó néhány más kritérium, amelyek mentén három Bundesliga-játékosunk – Hajnal Tamás, Huszti Szabolcs és Stieber Zoltán – értékelte a német első osztályt. A világ egyik legkiválóbb labdarúgó-bajnokságát. De „csak" az egyik lenne? Mi a különbség az ottani és a magyarországi edzésmunka között? Tényleg csak a pénzen múlik minden? A játékvezetés Németországban is probléma? Mi az, amit mindenképpen irigyelnünk kell? Válaszok a Nemzeti Sport hétfői számában.