Anglia: a büntetők hőseként méltatják Bogdán Ádámot

Vágólapra másolva!
2014.03.31. 13:24
null
A labda repül, Bogdán Ádám utána – és a pont Boltonban marad (Fotó: Reuters)
Bogdán Ádám, az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Championship) szereplő Bolton Wanderers kapusa az elmúlt három fordulóban egy büntetőt kivédett, egyet kiszuggerált – a Bolton News máris a büntetők hőseként méltatja a magyar válogatott játékost.

 

„Van benne némi pszichológia, de a többit megtartom magamnak, mert egyelőre működik a dolog. Szeretném azt hinni, hogy én zökkentettem ki – idézi a lap Bogdán Ádám véleményét a Wigan elleni szombati meccs (1–1) 94. percében Jordi Gómez ellen megnyert lélektani csatáról, a büntető kivédéséről. – Többféle módszert próbálgatok, és mindig is hittem abban, jó vagyok a tizenegyesnél. Az elmúlt szezon ilyen szempontból nem sikerült, hiszen egy büntetőt sem védtem ki, de az ideiben bejön a lelki hadviselés, sikerült kizökkentenem az ellenfelet, most például kulcspillanatban.”

A Bolton News emlékeztet: Bogdán a Wigan elleni védése előtt a Yeovil Town ellen is sikeresen alkalmazta legújabb módszerét (a lövő játékos készülődése közben először a kapu bal oldalára helyezkedik, majd átmozog a jobb oldalra, végül beugrik középre) – még ha a Yeovil ellen végül nem kellett védenie, Ishmael Miller „magától” elrontotta a kísérletet.

„Nagyszerű érzés, ha kivédesz egy tizenegyest, de jobban szeretem a csendesebb estéket, vagyis ha nem kell büntetővel szembesülnöm – folytatta Bogdán. – De persze örülök, hogy most erről beszélgetünk, mert ez azt jelenti, hogy sikerült megmentenem egy pontot a csapatnak.”

Bogdán egy sérülés után nehezen tudta visszaszerezni a helyét Andy Lonergantől, a Bolton News szerint vannak, akiknek meggyőzéséhez még bizonyítania kell – Dougie Freedman, a Bolton menedzsere mindenesetre töretlenül bízik benne.

„Ádámnak is voltak kevésbé szerencsés napjai, ezért most nagy örömmel látom, hogy a publikum őt tapsolja – mondta a magyar kapusról Freedman. – Túljutott a nehéz időszakon, bár tudni kell, hogy én sohasem szoktam hibáztatni a játékosaimat egy-egy gyengébb produkcióért, így az ő esetében sem tettem ilyet. Próbálom megváltoztatni a csapat játékát, a korábbiaknál nagyobb hangsúlyt fektetünk a labdakihozatalra, és kirúgásaival, kidobásaival, a labda gyors játékba hozatalával Ádámra is fontos szerep hárul.”

A legutóbbi kilenc fordulóban mindössze egy vereséget szenvedő, a kiesőzónától megnyugtató távolságra menekülő Bolton szombaton az egyik közvetlen riválisa, a 16. helyezett Huddersfield Town vendége lesz.

Legfrissebb hírek

A sors két évet elvett tőle – most az Atlético világbajnokai ellen készül Nikitscher Tamás

Légiósok
8 órája

Csongvai Áron: Ki akartam lépni a komfortzónámból

Légiósok
2025.04.10. 08:28

Szoboszlai, horgászat, tetoválások – Bolla Bendegúz nemzetközi kupanegyeddöntőre készül

Légiósok
2025.04.09. 15:34

Gazdag Dániel klubot válthat, távozhat a Philadelphia Uniontól – NS-infó

Légiósok
2025.04.09. 15:28

Heti légiósprogram: Nikitscher csapata az Atlético Madrid ellen

Légiósok
2025.04.07. 11:23

Légióskörkép: Csongvai Áron megszerezte első svéd bajnoki gólját

Légiósok
2025.04.07. 10:31

Csongvai balhés meccsen szerezte meg első svéd bajnoki gólját

Légiósok
2025.04.06. 16:28

Szoboszlaiék célegyenesben! Ennyi az esély a Liverpool bajnoki címére az Opta szerint

Angol labdarúgás
2025.04.03. 15:22
Ezek is érdekelhetik