Légióskörkép: Szabó Levente és Willi Orbán is betalált, Kerkez és Szoboszlai rangadót nyert

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.21. 16:56
Willi Orbán remek védőmunkáját góllal koronázta meg a Mainz otthonában (Fotó: Getty Images)
A magyar válogatott légiósok, illetve a külföldön profi élvonalban vagy másodosztályban szereplő magyar játékosok közül Szabó Levente és Willi Orbán is gólt szerzett, utóbbi nyert is csapatával. Angliában Kerkez Milos a Bournemouth színeiben az Arsenal ellen, míg Szoboszlai Dominik a Liverpoollal a Chelsea ellen győzedelmeskedett.

A válogatott szünet után visszatért a klubfutball és visszatértek csapataikba a magyar légiósok. Angliában a Premier League-ben szombaton és vasárnap is örülhetett magyar válogatott játékos. Szombaton Kerkez Milos végig a pályán, a Bournemouth nagy meglepetésre hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Arsenalt. Másnap Szoboszlai Dominik is végigjátszotta a Chelsea elleni rangadót, a Liverpool 2–1-re nyert és továbbra is vezeti az angol bajnokságot.

Németországban Szalai Attila, Fenyő Noah, Lisztes Krisztián és betegség miatt Schäfer András sem volt tagja csapataik keretének. A válogatottól távol maradó Gulácsi Péter ezúttal is kapott gól nélkül zárt, a Mainz ellen Willi Orbán is végig a pályán volt, a magyar válogatott védő állította be a 2–0-s végeredményt.

WILLI ORBÁN GÓLJA 1:11-TŐL LÁTHATÓ

A másodosztályban Németh András csereként lépett pályára, a Münster hazai pályán ikszelt (1–1) az Elversberg ellen. A 2. Bundesligában magyaros mérkőzést rendeztek: a Herthánál Dárdai Márton és ifjabb Dárdai Pál játszott, míg a Braunschweignél Szabó levente lépett pályára. A mérkőzést a berliniek nyerték 3–1-re, a vendégek egyetlen találatát Szabó Levente jegyezte.

Az Egyesült Államokban Gazdag Dánielt a 15. percben hátsérülése miatt lecserélték, a Philadelphia hazai pályán szenvedett 1–2-es vereséget. A Sallói Dániel fémjelezte Sporting Kansas City is 2–1-re kapott ki. Az MLS-ben lezárult a 34 fordulós alapszakasz, a rájátszásba sem a Philadelphia, sem a Kansas City nem jutott be, így 2019 óta először nem lesz magyar játékos a rájátszásban.

A többi válogatott játékos közül Sallai Roland végigjátszotta az Antalyspor elleni 3–0-s győzelemmel záródó találkozót, míg Balogh Botond a Parma színeiben játszott 1–1-es döntetlent a Como vendégeként. Bolla Bendegúz a Hartberg elleni 2–1-s győzelemmel záruló mérkőzésen volt végig a pályán, ahogy Loic Nego is 90 percet kapott a Lyon ellen (0–4).

OKTÓBER 16., SZERDA

SZLOVÁKIA
Szlovák Kupa, 5. forduló
Petrzalka–Kassa 0–3
Kassa: Bokros Szilárd végigjátszotta a mérkőzést.
Hamsík Akadémia Besztercebánya–Komáromi FC 0–4
Komárom: Nagy Gergő kezdőként lépett pályára, a 64. percben lecserélték.

OKTÓBER 17., CSÜTÖRTÖK

OKTÓBER 18., PÉNTEK

AUSZTRIA
2. Liga (II. osztály)
Floridsdorf–Bregenz 1–1
Bregenz: Tiefenbach Dániel végigjátszotta a mérkőzést.

LENGYELORSZÁG
Division 1 (II. osztály)
Wisla Kraków–Termalica Nieciecza 2–0
Wisla: Kiss Tamás kezdőként lépett pályára a 81. percben lecserélték.

NÉMETORSZÁG
2. Bundesliga (II. osztály)
Hertha BSC–Braunschweig 3–1
Hertha: Dárdai Márton végigjátszotta a mérkőzést, a 22. percben sárga lapot kapott; ifj. Dárdai Pál a 76. percben lépett pályára.
Braunschweig: Szabó Levente kezdőként lépett pályára, a 38. percben gólt szerzett, a 73. percben lecserélték.

Yeni Malatyaspor–Ankaragücü 0–3
Ankaragücü: Varga Kevin kezdőként lépett pályára, a 70. percben lecserélték.

OKTÓBER 19., SZOMBAT

ANGLIA
Premier League
Bournemouth–Arsenal 2–0
Bournemouth: Kerkez Milos végigjátszotta a mérkőzést.
Championship (II. osztály)
Oxford United–West Bromwich Albion 1–1
WBA: Callum Styles kispados volt.
Cardiff City–Plymouth Argyle 5–0
Plymouth: Szűcs Kornél végigjátszotta a mérkőzést.
Blackburn Rovers–Swansea City 1–0
Blackburn: Tóth Balázs kispados volt.
League One (III. osztály)
Bolton Wanderers–Burton 2–1
Bolton: Schön Szabolcs végigjátszotta a mérkőzést.

Philadelphia Union–Cincinnati 1–2
Philadelphia: Gazdag Dánielt a 15. percben hátsérülése miatt lecserélték.
FC Dallas–Sporting Kansas City 2–1
SKC: Sallói Dániel kezdőként 61 percet játszott.

ÉSZAK-ÍRORSZÁG
Premiership
Glentoran–Carrick Rangers 1–1
Glentoran: a kaput Gyollai Dániel őrizte.

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga
Volosz–Panszerraikosz 0–1
Volosz: a kaput Kovács Dániel őrizte, Koszta Márk szintén kezdett, a 87. percben lecserélték.
Lamia–Aszterasz Tripolisz 0–0
Aszterasz: Ádám Martin kispados volt.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Mainz–RB Leipzig 0–2
Leipzig: a kaput Gulácsi Péter őrizte, és végigjátszotta a meccset Willi Orbán is, ő szerezte a második gólt.
Leverkusen–Eintracht Frankfurt 2–1
Frankfurt: Fenyő Noah és Lisztes Krisztián nem volt tagja a keretnek.
Hoffenheim–Bochum 3–1
Hoffenheim: Szalai Attila nem volt tagja a keretnek.
Preussen Münster–Elversberg 1–1
Münster: Németh András az 53. percben lépett pályára csereként.

OLASZORSZÁG
Serie A
Como–Parma 1–1
Parma: Balogh Botond végigjátszotta a mérkőzést.
Serie B (II. osztály)
Salernitana–Spezia 0–2
Spezia: Nagy Ádám kispados volt.

ROMÁNIA
Superliga
Sepsi OSK–UTA Arad 1–0
Sepsi: Sigér Dávid a 89. percben állt be csereként.
Arad: Zsóri Dániel a 78. percben állt be csereként.

SKÓCIA
Premiership
Motherwell–Dundee FC 0–1
Motherwell: Hegyi Krisztián kispados volt.

SZLOVÁKIA
Niké Liga
Rózsahegy–Dunaszerdahelyi AC 1–1
DAC: Vitális Milán kezdett, az 57. percbeli lecseréléséig volt a pályán, Bősze Levente, Szendrei Ákos és Tuboly Máté kispados volt; Csinger Márk és Redzic Damir sérült.
Nagymihály–Kassa 3–2
Kassa: Bokros Szilárd kezdett, a 18. percben sérülés miatt lecserélték.

SZLOVÉNIA
Prva Liga
Nafta Lendva–Olimpija Ljubljana 0–1
Nafta: Dragóner Áron végigjátszotta a mérkőzést, Kálnoki-Kis Zsombort és Klausz Milánt a 62. percben lecserélték, Szalay Szabolcs a 62. percben állt be, Csóka Dominik és Senkó Zsombor kispados volt, nem cserélték be őket.

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig
Antalyaspor–Galatasaray 0–3
Galatasaray: Sallai Roland végigjátszotta a mérkőzést.

OKTÓBER 20., VASÁRNAP

ANGLIA
Liverpool–Chelsea 2–1
Liverpool: Szoboszlai Dominik végigjátszotta a mérkőzést, sárga lapot kapott a 45+8. percben.

AUSZTRIA
Bundesliga
Rapid Wien–Hartberg 2–1
Rapid: Bolla Bendegúz végigjátszotta a mérkőzést.

CIPRUS
AEK Larnaca–Anorthoszisz 1–0
Anorthoszisz: Gyurcsó Ádám kispados volt.

FRANCIAORSZÁG
Ligue 1
Le Havre–Lyon 0–4
Le Havre: Loic Nego végigjátszotta a mérkőzést, a 6. percben sárga lapot kapott.

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga
Olympiakosz–Levadiakosz 2–2
Levadiakosz: Gróf Dávid végigvédte a mérkőzést, a 94. percben sárga lapot kapott.
OFI Kréta–Panathinaikosz 0–1
Panathinaikosz: Kleinheisler László nem volt tagja a meccskeretnek.

Ekstraklasa
Raków–Pogon Szczecin 1–0
Raków: Baráth Péter kispados volt.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Holstein Kiel–Union Berlin 0–2
Berlin: Schäfer András betegség miatt nem volt tagja a meccskeretnek.
Wolfsburg–Werder Bremen 2–4
Wolfsburg: Dárdai Bence kispados volt.

ROMÁNIA
Liga 2 (II. osztály)
FC Bihor–FK Csíkszereda 0–1
Csíkszereda: Kelemen Dávid és Hegedűs János végig a pályán volt, utóbbi sárga lapot kapott, Torvund Alexandert az 57. percben váltotta Babati Benjámin, Makrai Gábort a 83. percben cserélték be, Pintér Bence végig a kispadon maradt, Nagy Jánost nem nevezték a találkozóra.

SVÁJC
Super League
Basel–St. Gallen 2–1
St. Gallen: Csoboth Kevin a 64. percben állt be.

SZAÚD-ARÁBIA
Saudi Pro League
Al-Fateh–Al-Holud 1–1
Al-Fateh: Szappanos Péter végigvédte a mérkőzést.

Bravo–Maribor 0–1
Maribor: Komáromi György kezdőként lépett pályára, az 55. percben lecserélték.
2. SNL (II. osztály)
ND Gorica–Aluminij 1–1
Aluminij: Tanyi Barnabás kezdőként lépett pályára, a 71. percben ő lőtte csapat egyenlítő gólját.