Légiósok: a Bild szerint Szoboszlai lehet a Leipzig Paul Pogbája

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2020.12.17. 15:18
null
Szoboszlai Dominik a Salzburg szerelését hamarosan a Leipzigére válthatja (Fotó: Török Attila)
Szoboszlai Dominik várható lipcsei bejelentése apropóján a Bild azt a kérdést feszegeti, vajon hol találhat a magyar középpályás számára helyet Julian Nagelsmann vezetőedző. A német szaklap emlékeztet, a középpálya bal szélén kifejezetten jó helyzetben van az RB Leipzig, emiatt arra számítanak, Szoboszlai elsődlegesen nem is ott, hanem a pálya tengelyében kaphat majd szerepet.

A Bild emlékeztet, a sajtóhírek szerint 20 millió euróért, plusz a későbbi klubváltás esetén a vételár 20 százalékos jutalékáért cserébe érkező magyar labdarúgó a Leipzig legnagyobb fogása lehet a télen.

A sportlap hozzáteszi, bár Salzburgban sokszor 4–4–2-es hadrendben a középpálya bal szélén kapott helyet, ez a pozíció Nagelsmann három- és négyvédős rendszerében a balszélsővel érhet fel, ahol az ősszel Justin Kluivert, Dani Olmo, Emil Forsberg és Christopher Nkunku is lehetőséget kapott nemegyszer.

Ez azonban közel sem jelenti azt, hogy Szoboszlainak a fenti négyessel kellene megküzdenie a csapatba kerülésért. Az ok, hogy Kluivert kivételével a másik három játékos remekül megállja a helyét a középpálya közepén, amolyan játékszervező karmesterként.

A Bild szerint mindez kellemes nehézséget teremt Nagelsmann számára, aki jó eséllyel szeretné kamatoztatni Szoboszlai relatíve magas, 186 centis testmagasságát. A 33 éves német tréner Szoboszlairól adott korábbi jellemzése alapján a lap arra számít, box-to-box középpályásként építené be a Leipzig rendszerébe őt Nagelsmann. Tömören: a magyar játékosból lehetne a Leipzig Paul Pogbája.

„Dominik rendkívül tehetséges, óriási gólveszélyt sugároz a középpályáról. Magas színvonalon lő, testalkata ideális kombinációját adja a sebességnek és az állóképességnek. Képes hosszú ideig nagy intenzitással futballozni” – idézték a szakvezető szavait.

Legfrissebb hírek

Tanyi Barnabás három góljával ugrott élre az Aluminij a szlovén másodosztályban

Légiósok
11 órája

Kép: így festett Szoboszlai Dominik párjával az esküvőjük napján

Magyar válogatott
12 órája

Az ügynököm és az apám dolga, hogy ezt a részét intézzék – Kerkez az átigazolásról

Légiósok
15 órája

A válogatottból hiányzó Styles újra edzésbe állt

Légiósok
16 órája

Kovács Dániel: Két ujjpercemet kifúrták, drótot vezettek bele

Légiósok
19 órája

Kép: Szoboszlai Dominik megházasodott

Magyar válogatott
2025.03.27. 18:57

Ekkora fizetést kaphat Szoboszlai Dominik a Liverpoolnál

Angol labdarúgás
2025.03.27. 11:54

Baráth Péter: Rendszeresen kezdő és bajnok akarok lenni

Légiósok
2025.03.27. 09:12
Ezek is érdekelhetik