Légiósok: Szalaiék kikaptak a török rangadón; Holender betalált – videó

CS. M.CS. M.
2021.02.06. 19:30
Szalaiék 1–0-ra kikaptak otthon a Galatasaraytól (Fotó: AFP)
Szalai Attila kezdőként lépett pályára a Fenerbahce színeiben a Galatasaray elleni rangadón, csapata azonban 1–0-ra elvesztette a mérkőzést. Holender Filip együttese, a Partizan Beograd 3–0-ra nyert a szerb élvonalban, ráadásul a magyar válogatott játékos gólt szerzett, és kiosztott egy gólpasszt is.

Szalai Attila ezúttal is kezdőként lépett pályára a török bajnoki címért küzdő Fenerbahce színeiben, amely első számú kihívója, a Galatasaray ellen mérkőzött meg szombaton hazai pályán. Mosztafa Abdallah gólja révén a vendégek kerültek előnybe az 54. percben (0–1). A Fener a 75. percben ugyan egyenlített, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, így a rangadót a vendégegyüttes nyerte meg, amely jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a tabella élén Szalai csapatát.

A szerb élvonal 20. fordulójában a Holender FIlipet foglalkoztató Partizan Beograd a Napredak ellen lépett pályára. A magyar válogatott játékos kezdő volt, a 14. percben kiosztott egy gólpasszt, majd a 40. percben ő maga is betalált, kétgólosra növelve csapata előnyét.

A Partizan 3–0-ra nyert, és továbbra is második a tabellán.

Szombati légiósszereplések

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
20. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Hajduk Split 2–0
Osijek:Kleinheisler László kezdőként lépett pályára, az 59. percben gólt szerzett, majd a 73. percben lecserélték.
Hajduk Split:Gyurcsó Ádám kezdőként lépett pályára, az 56. percben lecserélték.

ANGLIA, CHAMPIONSHIP
28. FORDULÓ
Bristol City–Cardiff City 0–2
Bristol:Nagy Ádám a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Piast Gliwice–Slask Wroclaw 2–0
Piast:Vida Kristopher kezdőként lépett pályára, a 80. percben lecserélték.
Slask:Tamás Márk kezdőként lépett pályára, a 34. percben sárga lapot kapott, a 80. percben lecserélték.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Freiburg–Borussia Dortmund 2–1
Freiburg:Sallai Roland sérülés miatt nem volt a keretben.
Mainz–Union Berlin 1–0
Mainz:SzalaiÁdám kezdőként lépett pályára, a 80. percben lecserélték.
Schalke–RB Leipzig 0–3
Leipzig:Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként lépett pályára, és végigjátszotta a mérkőzést. Előbbi nem kapott gólt, utóbbi betalált a 87. percben. Szoboszlai Dominik sérülés miatt nem volt a keretben.

2. BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
13.00:
Osnabrück–Bochum 1–2
Bochum:Novothny Soma a 94. percben lépett pályára csereként.

SZERBIA, SZUPERLIGA
20. FORDULÓ
Partizan Beograd–Napredak 3–0

Partizan:Holender Filipkezdőként lépett pályára, a 14. percben gólpasszt adott, a 40. percben gólt szerzett, és végigjátszotta a mérkőzést.