A brit teljesítmény jól illeszkedik abba a trendbe, miszerint az olimpiai házigazda éremtermését alaposan megdobja a rendezés a négy évvel korábbihoz képest – a kivétel az olimpiatörténetben az 1976-os rendező Kanada, amely Montrealban nem nyert aranyérmet (igaz, érmet többet szerzett, mint Münchenben), illetve Finnország, amely 1952-ben az összes megszerzett érmet tekintve előre-, viszont a megszerzett aranyérmek számát tekintve visszalépett 1948-hoz képest.
Az éremtáblázat legnagyobb előrelépője Dél-Afrika (46 helyet ugrott Pekinghez képest), a legnagyobb visszaeső pedig Szlovákia (32 helyes visszacsúszás), amely Pekingben 3 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel zárt, most pedig aranyérem nélkül, egy ezüst- és három bronzéremmel. A legtöbb érmet Kína veszítette (–13) Pekinghez képest, ahogy a legtöbb aranyérmet (szintén –13) is, ráadásul az ázsiai sportnagyhatalom az Egyesült Államok mögé szorult az éremtáblázaton.
Magyarország aranyérmek számában az egyik legnagyobb előrelépő: Nagy-Britannia (+10) és az Egyesült Államok (szintén +10) után Kazahsztánhoz hasonlóan öt aranyéremmel szerzett többet, mint 2008-ban. Hazánk egyben az egyetlen ország, amely a top 20-on kívüli 2008-as helyezését top 10-esre cserélte Londonban.
OLIMPIAI TABELLAPARÁDÉ: ÚJ ORSZÁGOK AZ ÉREMTÁBLÁZATON, ELTŰNŐ KÍNAI ÉRMEK, FELEZTEK AZ AUSZTRÁLOK – HÉTFŐN ELEMZÉS A NEMZETI SPORT ONLINE-ON!