A budapesti ünnepélyes eseményen George F. Hemingway, a Hemingway Alapítvány alapítója emlékeztetett arra, hogy mostanáig több mint 150 olimpiai és világbajnok, illetve érmes „tenyerelt” már a Testnevelési Főiskola aulájában látható Sportcsillagok Falára.
Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke Pars Krisztián méltatásakor felsorolta a kalapácsvető korábbi eredményeit, majd hozzátette, mindig hiányzott valami apróság az igazán nagy siker eléréséhez.
„Európa-bajnokként utazhatott Londonba, ahol végül magabiztosan, meggyőző fölénnyel nyert, ezt a magam és az atlétikai szövetség nevében csak megköszönni tudom neki” – fogalmazott Gyulai Miklós.
Magyar Zoltán, a tornaszövetség elnöke Berki Krisztián méltatásakor hangsúlyozta, a tornában nagyon fontos az edző és a versenyző viszonya, a lólengés magyar világbajnoka és trénere, Kovács István közötti kitűnő kapcsolat már előrevetítette a kiváló ötkarikás eredményt.
„Persze Krisztiánnak szokása ijesztgetni bennünket, így volt ez a tokiói olimpiai kvalifikációs vébén és így volt most az olimpián, a selejtezőben is – mondta nevetve Magyar. – A döntőben azonban szerintem élete legszebb és legjobb gyakorlatát mutatta be. Hadd tegyem hozzá, hogy a lólengésben a kiviteli pontszám nagyon sokat számít, s ha Kínában lett volna az olimpia, akkor Krisztián három, ha Magyarországon, akkor pedig öt tizeddel veri meg Louis Smitht.”
A sportolók méltatása után George F. Hemingway a jeles eseményre emlékeztető szobrot nyújtott át Parsnak és Berkinek, majd segített nekik a tenyérlenyomatok elhelyezésében.