A kezdés a svédek szempontjából alakult jobban, Kim Andersonék kerültek gyorsan előnybe, és az idei Európa-bajnokság győztese csak futott az eredmény után. Dánia először a 15. perc végén Anders Eggert Jensen találata után vezetett (5–6), de sokáig nem örülhetett ennek, Jonas Källman duplája után ismét a svédek voltak jobb helyzetben (7–6), ez pedig a szünetig már nem is változott (11–9).
A dánok egy-egy gólra rendszeresen felzárkóztak ugyan, de Dalibor Doderék egyből feleltek, így hosszú ideig egy-két gólos előnyben voltak a svédek. Erről a pontról a 43. percben léptek el a felek, a második félidőre a „góllövő kezét” megtaláló Mikkel Hansen révén kiegyenlítettek a dánok (16–16).
Sőt a 48. minutumban már az Európa-bajnoknál volt az előny Kasper Sondergaard gólja után (17–18), de a svédek hamar fordítottak, és fej fej mellett érkeztek meg a hajrára (20–20).
Két perccel a vége előtt a svédek ziccerben, emberelőnyben hibáztak, de egy dán támadóhiba után Niclas Ekberg egy perccel a vége előtt ismét megszerezték a vezetést (a dán kapus feleslegesen mozdult ki, így gyakorlatilag az üres kapuba kellett csak lőnie – 23–22).
Mikkel Hansen az utolsó percben a bal szélről kapufát dobott, míg Ekberg a jobb szélről az utolsó másodpercekben ismét eredményes volt, így a svédek végül 24–22-re nyertek, és kiharcolták a magyar csapat elleni elődöntőt. A két együttes az olimpiai selejtezőben is összecsapott egymással, akkor a házigazda svédek jobb hajrájuknak köszönhetően 26–23-ra nyertek a magyar együttes ellen.
Az olimpiai (és világbajnoki) címvédő francia válogatott óriási küzdelemben legyőzte Spanyolországot.
Nagyszerűen kezdte a találkozót a spanyol válogatott, Víctor Tomás vezetésével a 19. percre 7–2-re ellépett a címvédőtől. Nikola Karabaticék egy 3–0-s rohammal közelítettek, de a szünetre így is megnyugtató, 12–9-es előnnyel vonulhattak a spanyolok.
A 40. perc elején még mindig három góllal mentek a spanyolok (17–14), ezt követően azonban bő tízperces gólcsend következett, amelyet a franciák 6–0-s sorozattal büntettek meg – nagyban köszönhetően a gyors egymásutánban 4 találatot szerző William Accambray-nek (17–20).
A spanyolok emberhátrányban is szépítettek, majd öt perccel a vége előtt egyre közelítettek Tomás büntetőjével, majd a jobb szélről az 58. minutumban kiegyenlített (22–22).
Az utolsó percben a spanyolok az előnyért támadhattak, de Joan Canellas átlövése a jobb alsó mellett kötött ki, míg Karabatic védett lövése után Accambray egy másodperccel a vége előtt beállóból megszerezte a győztes gólt (22–23).
A címvédő franciák a horvát válogatottal csapnak össze a négy között, miután Slavko Goluza együttese a vártnál nehezebben 25–23-ra legyőzte Tunéziát.
A 12–11-es félidei hátrány után a horvátok 4–1-es szakasszal kezdtek a második játékrészben, és ezzel nemcsak megfordították a meccset, de a folytatásban nem is engedték ki az előnyt a kezükből. Slavko Goluza együttesének legjobbja a nyolc gólig jutó szélső, Ivan Cupic volt.
NEGYEDDÖNTŐ |
Spanyolország–Franciaország 22–23 (12–9) |
Ld: Tomás 6, Aguinagalde 5, Maqueda 4, ill. Accambray 7, Sorhaindo 4, Fernandez 3 |
Svédország–Dánia 24–22 (11–9) |
Ld: Doder 6, Källman, Ekberg 4-4, ill. Lindberg 6, M. Hanssen 4, Knudsen 3 |
Horvátország–Tunézia 25–23 (11–12) |
Ld: Cupic 8, Duvnjak 4, Buntic 3, ill. Aluni, Dzsalluz 4-4, Tumi 3 |
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNY |
IZLAND–MAGYARORSZÁG 33–34 (30–30, 27–27, 12–16) – kétszeri hosszabbítás után |
AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA |
MAGYARORSZÁG–Svédország |
Franciaország–Horvátország |