A magyar és román huligánokról írt eszmefuttatásában Petre Florin Manole megállapította: a pénteki mérkőzéshez olyan nacionalista közhelyek kapcsolódtak, amelyeknek semmi közük a sporthoz. A szerző megállapítja, hogy a magyar szurkolók viselkedésére elegendő válasz lett volna a csendőri beavatkozás, mégis, szinte az egész román társadalom reagálását kiváltotta.
„Kevesen tettek különbséget a maroknyi szurkoló és a magyar etnikum között. A stadionban pedig a magyargyűlölet legnagyobb reprezentatív mintája gyűlt össze" – mutatott rá Manole.
A szerző szerint azonban mind a magyar, mind a román huligánokat egyénileg és nem kollektíven kell felelősségre vonni, így a Kifelé a magyarokkal az országból skandálás, vagy az interneten megjelent gyűlölködő bejegyzések ugyanolyan „huligán" megnyilvánulások voltak, mint azok, amelyeket elítéltek.
Azok a magyarok, akikről nem kell tudnod címmel Sever Ioan Miu olyan romániai magyarok internetes bejegyzéseinek sorát ismerteti, akik szégyenkezve írtak a közösségi portálokon a magyar futballhuligánok bukaresti randalírozásáról, megjegyezve: a román televízió-csatornák és politikusok nem érdekeltek abban, hogy a hazai közvélemény róluk is tudomást szerezzen.
A szerző szerint ők nem érdemelték meg a Kifele a magyarokkal az országból skandálást. Hozzátette, a budapesti „ultrák" úgyis hazamentek, a szlogen azokon a magyarokon csattant, akik Romániában élnek.
Amir Kiarash A magyarok bocsánatot kértek, miután feldúlták Bukarestet című írásában Pajor-Gyulai László, a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) elnökének román kollégájához intézett levelét ismertette.
„Sajnálom azokat a botrányos incidenseket, amelyek Bukarestben történtek. Mindketten tudjuk, azok, akik felelősek ezekért a szégyenletes eseményekért, nem képviselik a magyar, illetve a román nép valódi szándékait" – idézte a szerző a MSÚSZ elnökének levelét.