A tárlat szervezőinek közleménye szerint a híres fotóművész hagyatékának nagy részét a Sportmúzeumra hagyta, ám két dobozt a lányaira, s ez utóbbiakból kerültek elő az értékes filmtekercsek: Kozák Lajos fázisfotói tanulmányszerűen, nagyon részletesen örökítették meg az Aranycsapat, illetve a kor más híres futballistáinak mozdulatait, trükkjeit.
A képeken mozdulatról mozdulatra látható például Puskás Ferenc ballábas külső csűdrúgása, Kocsis Sándor fejesei, illetve ollózása, Hidegkuti Nándor cselei vagy Grosics Gyula védései. A modern technikának köszönhetően a képsorokból full HD minőségű videók és szuperlassított kisfilmek is készültek, melyek szintén láthatóak lesznek a kiállításon.
Kozák Lajos a két világháború közötti időszak egyik legtöbbet foglalkoztatott, kiemelkedő tehetségű fotográfusa, Vadas Ernő, André Kertész és Brassai kortársa volt. Figurái őszinték, stílusa a kor fényképészeti divatjának „modorosságától” mentes. A személyesség, az őszinteség, a spontaneitás és érdeklődő nyitottság jellemzi életművét. 1945 után szinte kizárólag sportfotókat készített.