FUTSAL, EB-PÓTSELEJTEZŐ
VISSZAVÁGÓ
LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG 6–4 (2–2)
Koszalin. Vezette: Tomic, Jelic, Babic (horvátok)
Lengyelország: Kaluza – Zastawnik, Lutecki, Mikolajewicz, Kriezel. Cserék: Widuch (k), Kubik, Dewucki, Gladczak, Mizgajski, Solecki, Franz, Elsner, Wojciechowski. Szövetségi kapitány: Andrzej Bianga
Magyarország: Tóth Gy. – Klacsák, Németh P., Harnisch, Dróth. Cserék: Alasztics (k), Dávid, Komáromi, Trencsényi, Horváth N., Rábl, Hosszú Á., Gál I., Nagy I. Szövetségi kapitány: Sito Rivera
Gólszerző: Franz (6., 6.), Wojciechowski (27.), Kubik (32., 34.), Solecki (36.), ill. Horváth N. (8.), Dróth (14., 40.), Hosszú Á. (36.)
Kiállítva: Franz (18.), ill. Komáromi (33.)
Továbbjutott:Lengyelország, 7–6-os összesítéssel
TOVÁBBI PÓTSELEJTEZŐK
Grúzia–Románia 4–7
Továbbjutott: Románia, 9–6-os összesítéssel
Szerbia–Csehország 4–4
Továbbjutott: Szerbia, 8–7-es összesítéssel
Horvátország–Franciaország 4–5
Továbbjutott: Franciaország, 6–5-ös összesítéssel
ÖSSZEFOGLALÓ
Szlovénia (házigazda), Spanyolország, Oroszország, Portugália, Olaszország, Ukrajna, Azerbajdzsán, Kazahsztán, Románia, Szerbia, Lengyelország, Franciaország |
A párharc első felvonásán jól kezdett a magyar válogatott, 2–0-ra is vezetett, ám végül csak sovány, 2–1-es győzelmet aratott, így egygólos előnyből várta a koszalini visszavágót.
A mérkőzés a remek hangulat, és a közel 3000 néző ellenére meglehetősen csendesen kezdődött, az első öt percben egyik kapu előtt sem alakult ki nagyobb helyzet. Nem úgy, mint a hatodikban, amikor is a hivatalos jegyzőkönyv szerint mindössze tizenegy másodperc (!) alatt Rafal Franz egymás után kétszer is gólt szerzett: előbb egy keresztátadás után néhány centiről passzolt a hálóba (1–0), majd Klacsák Bence labdavesztését követően higgadtan értékesített egy ziccert (2–0).
A mieink azonban nem estek össze, így viszonylag gyorsan, két perc elteltével szépítettek: Horváth Norbert egy szép szóló végén kis szerencsével tartotta meg a labdát, majd óriási bombagólt szerzett (2–1).
A 14. percben aztán az egyenlítés is összejött, igaz, ehhez egy óriási egyéni hiba is kellett a hazaiaktól. Michal Kaluza kilépett a kapujából, lapos felívelése azonban elakadt Hosszú Ádámban, akinek a fejéről Dróth Zoltán elé pattant a labda, ő pedig gondolkodás nélkül, a felezővonalról az üres kapuba emelt (2–2).
A 2018. január 30. és február 10. között Ljubljanában sorra kerülő Európa-bajnokság csoportbeosztását 2017. szeptember 29-én készítik el Szlovénia fővárosában. A tizenkét válogatottat négy darab hármas csoportba sorolják, amelyekből az első kettő jut az egyenes kieséses szakaszba. |
A folytatásban ismét a lengyelek kerültek fölénybe, ám a kapunkban Tóth Gyula egyre több védést mutatott be, belehergelve magát ezzel a meccsbe. A 18. percben a lengyelek addigi hőse, Franz megkapta a második sárga lapját is, a kétperces emberelőnnyel azonban nem tudtunk élni, sőt néhány másodperccel a vége előtt – már egyenlő létszámnál – Mikolaj Zastawnik találta el a kapufát.
A fordulás után ismét a kapufáké volt a főszerep, előbb Horváth próbálkozása találta el a lécet, majd a hazaiak egy támadáson belül kétszer is a kapufát. Három perccel a lengyelek dupla kapufája után azonban már nem volt menekvés, egy gyenge lövés után Dávid Richárdról Sebastian Wojciechowski elé pattant a labda, ő pedig közelről ismét vezetést szerzett a hazaiaknak (3–2).
Ekkor több idegenben szerzett gólunknak köszönhetően még mi álltunk továbbjutásra, ám Michal Kubik a 32. és a 34. percben is betalált: előbb egy remek leforgás után Tóth fölött a hálóba emelt (4–2), majd Komáromi Péter kiállítása miatt emberelőnyben is a kapuba bombázott (5–2).
Sito Rivera azonnal időt kért, átálltunk a vészkapusmegoldásra, ez azonban visszafelé sült el: Dróth kapufája után nem sokkal Dominik Solecki emelt a saját térfeléről az üres magyar kapuba (6–2). Húsz másodperc sem telt el, Hosszú Ádám szépített (6–3), majd egy kihagyott lengyel kisbüntető és egy újabb üres kapus kapufa után Dróth Zoltán szerezte meg a második gólját (6–4).
Ekkor 25 másodperc volt még vissza, és egy gólra volt szükségünk az Eb-hez, ám a két évvel ezelőtti, románok elleni epikus kijutást nem sikerült megismételni, így a párharcot a lengyel válogatott nyerte meg 7–6-os összesítéssel.
PERCRŐL PERCRE
2. FÉLIDŐ
25 másodperc maradt, egy gól kell!
39. perc: KAPUFA! Dróth lövését védte Kaluza, majd a kipattanó után Kriezel találta el a saját térfeléről kapufát.
38. perc: Mizgajski a kapu fölé bombázta a kisbüntetőt, még két és fél perc van hátra.
Összesítésben 7–5, újra két gól kell a továbbjutáshoz.
Ezzel összesítésben már 6–4 a lengyeleknek, nekünk pedig már két gól kell az Eb-hez.
33. perc: Solecki próbálkozása után Klacsák fejelte el a labdát a kapu előteréből, majd az ismétlést Tóth fogta meg.
Ezzel összesítésben 5–4-re vezetnek a lengyelek.
Közben a románok már kettővel vezetnek Grúziában (6–4), így ők minden bizonnyal kijutnak az Eb-re.
30. perc: Hosszú Zastawnik elleni faultja már a negyedik magyar szabálytalanság volt a második félidőben.
29. perc: Tóth felívelése után Dávid kis híján a kapuba csúsztatta a labdát – Kaluza kilépett a kapujából, amely így teljesen üresen maradt.
29. perc: Kriezel egy szép csel után távolról lőtt, de egy magyar játékosról szögletre pattant a labda.
Közben a csehek 3–1-ről egyenlítettek Szerbiában.
28. perc: Dróth lőtt sokkal a kapu fölé egy jó ütemű keresztpassz után.
28. perc: Komáromi csúnya belépője után Mikolajewiczet kellett ápolni.
Összesítésben még mindig mi állunk továbbjutásra, ám már csak idegenben szerzett több gólunknak köszönhetően.
23. perc: Tóth lábbal hárította Kubik kapáslövését.
Románia 5–4-re vezet Grúziában, míg a horvátok a franciák, a szerbek pedig a csehek ellen vannak egygólos előnyben.
22. perc: Komáromi próbálkozott távolról, de Kaluza védett.
1. FÉLIDŐ
20. perc: Letelt a két perc, kivédekezték az emberelőnyt, sőt, Mikolajewicz lövését Tóthnak kellett védenie.
19. perc: Németh egy keresztpassz után az oldalhálóba küldte a labdát.
19. perc: Dróth előbb lövés közben elcsúszott, majd blokkolták a próbálkozását.
A románok egy másodperccel az első félidő vége előtt egyenlítettek Grúziában (3–3), sőt a franciák is egalizáltak Horvátországban (1–1).
Közben már a fél órával később kezdődő, negyedik pótselejtezőn is van gól, a horvátok 1–0-ra vezetnek a franciák ellen (Franciaországban 1–1-re végeztek a felek).
17. perc: Lutecki egy pazar csellel ment el a jobb oldalon, majd a kapujából kirontó Tóthot próbálta meg átemelni, ám a magyar kapusban elakadt a labda.
16. perc: Zastawnik távoli lövése után egy blokkról ment ki a labda.
16. perc: Kriezel pakolt oda csúnyán Trencsényinek, ő azonban megúszta sárga lap nélkül.
Összesítésben eggyel vezetünk, ráadásul már nekünk van több idegenben szerzett gólunk.
13. perc: A sarokrúgás után Gladczak egy pazar sarkazással próbálkozott, de a bal oldali kapufánál álló Tóthot nem tudta meglepni.
13. perc: Tóth jól zárta a szöget, így Solecki beadása szögletre pattant róla.
12. perc: Mizgajski bombaerős szabadrúgását Tóth kitenyerelte.
Grúziában egy újabb gyors gólváltás után 3–2-re vezetnek a hazaiak a románok ellen.
10. perc: Kubik távoli lövése után középre tartott a labda, így az nem okozott gondot Tóthnak.
10. perc: Egy bal szélről érkező oldalberúgás után Franz maradt megint üresen, de estében ezúttal szerencsére mellé lőtt.
Kellett írni, egyenlítettek a csehek...
A harmadik 18 órakor kezdődött meccsen is van már gól, Szerbia hazai pályán 1–0-ra vezet Csehországgal ellen (az odavágón 4–3-ra nyertek a szerbek).
9. perc:Trencsényi négy ember gyűrűjében próbálkozott egy lövéssel, Kaluzának pedig nyújtóznia kellett, hiszen a kapu bal oldalába befért volna a labda. A sarokrúgás sajnos nem volt veszélyes.
Ezzel összesítésben teljesen egyenlő.
Közben a grúzok fordítottak a románok ellen (2–1).
8. perc: Harnisch távoli bombáját blokkolták a lengyelek.
Összesítésben 3–2-re vezet Lengyelország.
Hazai pályán egyenlítettek a grúzok Románia ellen.
5. perc: Dávid követett el fél percen belül két szabálytalanságot – mindkétszer Lutecki volt a szenvedő fél.
4. perc: Zastawnik a bal szélről ívelt, ám Kriezel kapásból gyengén találta el a labdát.
Közben Románia vezetést szerzett Grúziában (ott 2–2-re végződött az odavágó).
3. perc: Az első kisebb védés: Klacsák középre tartó bombáját Kaluza paskolta a mezőnybe, majd felszabadítottak a lengyelek.
2. perc: Egy lengyel labdavesztés után Dróth elé került a labda, lövése azonban pontatlan és gyenge volt.
1. perc: Harnisch lövését blokkolták, majd Németh lapos próbálkozása után jóval elment a labda a kapu mellett.
1. perc: Dróthtal és Mikolajewiczcsel beszélgetett el a játékvezető, miután előbbi került a földre.
Az odavágóhoz hasonlóan a mieink piros mezben és fehér nadrágban, a lengyelek pedig ennek a fordítottjában, fehér felsőben és piros alsóban léptek pályára.
Koszalinban közel telt ház, nagyjából 3000 ember előtt csendültek fel a himnuszok.
A lengyelek keretében nem történt változás az első meccshez képest. A mieinknél egy csere volt: Fekete Róbert helyét az eltiltását letöltő Németh Péter vette át, ő pedig rögtön a kezdőben kapott helyet.
ELŐZMÉNYEK
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Lengyelország–Magyarország futsal Európa-bajnoki pótselejtezős párharc visszavágója. A tét a 2018-as szlovéniai kontinensviadalon való részvétel. Tartsanak velünk!
Az odavágón a mieink 2–1-re legyőzték a lengyeleket, így sovány előnyből várhatjuk a visszavágót. Részletek a párharc első felvonásáról itt!
„Optimista vagyok, mert meggyőződésem, hogy ha jól játszunk, akkor jobb csapatunk van, mint a lengyeleknek” – mondta Sito Rivera. A magyar kapitány várakozásait itt találja.
„Utólag kicsit sajnálhatjuk, hogy csak egygólos előnyt sikerült szereznünk az első meccsen” – fogalmazott Dróth Zoltán a mostani mérkőzés előtt. Részletek itt!
Amagyar válogatottaz áprilisi selejtező nyitányán4–3-ra felülmúlta Albániát, majd2–2-es döntetlent játszott Bosznia-Hercegovinával, végül6–1-re kikapott a házigazda Azerbajdzsántól, így a második helyen végzett, ezzel kivívta a pótselejtezőben való részvételt.
Lengyelországaz Eb-címvédő Spanyolország, illetve Szerbia mögött harmadik lett a saját csoportjában, és legjobb harmadikként lépett tovább a selejtezőkörből.
A magyar futsalválogatott Kecskeméten edzőtáborozott, majd egy zágrábi tornán készült fel a pótselejtezőre. A mieink a horvát fővárosban egy nem hivatalos gyakorlómérkőzésen 3–0-ra, majd a torna keretei között 2–1-re legyőzték Kínát, ezt követően 4–1-re kikaptak Finnországtól.Részletek itt!
A magyar válogatott eddig háromszor vett részt Európa-bajnokságon (2005-ben, 2010-ben rendezőként és 2016-ban), míg a lengyelek egyszer, még 2001-ben.
TOVÁBBI PÓTSELEJTEZŐK
1. MÉRKŐZÉSEK
Románia–Grúzia 2–2
Csehország–Szerbia 3–4
Franciaország–Horvátország 1–1
A MAGYAR FUTSALVÁLOGATOTT 14 FŐS KERETE
Kapusok:Alasztics Marcell (Rába ETO), Tóth Gyula (Rába ETO)
Mezőnyjátékosok:Dávid Richárd (Rába ETO), Dróth Zoltán (Kajrat Almati – Kazahsztán), Gál István (MVFC Berettyóújfalu), Harnisch Ákos (Gran Canaria FS – Spanyolország), Horváth Norbert (Dunaferr DUE Reanalpin), Hosszú Ádám (Dunaferr DUE Reanalpin), Klacsák Bence (Rába ETO), Komáromi Péter (FTC Futsal-Fisher Klíma), Nagy Imre (Nyírgyulaj KSE), Németh Péter (Dunaferr DUE Reanalpin), Rábl János (MVFC Berettyóújfalu), Trencsényi János (MVFC Berettyóújfalu)