Két éve tudtam meg a nagymamámról, hogy magyar – Callum Styles |
Két éve tudtam meg a nagymamámról, hogy magyar – Callum Styles |
Callum Styles máris népszerű nálunk. Tehetséges, erőteljes futballista, első két válogatott meccsén máris megmutatta, nagyon jó ötlet volt őt meghívni. Látszott, hogy másképp mozog, ütközik, más területekre indul be, mint egy itthon nevelkedő labdarúgó, minden mozdulata arról árulkodott, más ő, máshonnan való, mint amihez szoktunk.
Szereplése, miközben örömmel töltheti el a szurkolókat, joggal keseríti el a futballban élőket – képtelenek vagyunk kinevelni egyetlen játékost, aki valódi versenytársa lehetne a bal oldalon?!
Új kedvencünk klubját, a Barnsleyt az angol másodosztályban jelenleg huszonegy csapat előzi meg, eggyel feljebb, a Premier League-ben húsz csapat szerepel, vagyis aktuálisan a 42. angol csapatból tudott erősíteni a magyar válogatott – nem a Manchester Cityből vagy a Liverpoolból. A pénteki MLSZ-közgyűlés egyik központi témája persze a magyar fiatalok kérdése volt, nem most jutott ez az illetékesek eszébe, évek óta keresik a megoldást. A „fiatalszabálynak” voltak ellenzői és támogatói, az egyik oldal azt mondja, jöjjön a fiatal, de tépje le az idősebbről mezt, sokkal értékesebb a kiharcolt pozíció, mint a kor miatt ajándékba kapott. A másik oldal pedig Callum Styles mellett az OTP Bank Ligát elözönlő légiósokra mutogat: a klubok pillanatnyi érdekei miatt vannak itt, de a központi támogatás révén lehet idecsábítani őket. Megértem a szövetség neheztelését, mert miközben nem a klubok által megtermelt milliárdok mennek a fejlesztésre, mégis, nem kevesen nyíltan szembemennek az MLSZ törekvéseivel, és eszük ágában sincs magyar játékost nevelni – nem is neveltek soha, nem is értenek hozzá, nem is terveznek ilyet – miért is tennék, amíg nem kényszeríti őket rá senki, és a pénz úgyis megérkezik… Nekik azt javasolni, hogy (idézem) „a fiatal labdarúgókat 15 éves koruktól figyelje a felnőttcsapat. Joggal várható el az NB I-es kluboktól, hogy legalább egy fiatalt versenyeztessenek” minimum vicces, mert hiába várható el, ha eddig kinevették ezeket az ajánlásokat, holnap is kacagnak rajtuk.
Foglalkoztunk már magunk is a képzésre szánt pénzekkel: az összeg alkalmas lenne arra, hogy érdemi eredményt hozzon, de mintha nem a megfelelő helyen költenék el. Mert amíg a mai szisztémát elnézi a szövetség, kénytelen lesz magyar származású, de külföldön nevelkedő srácok után kutatni, ha nemzetközi produkcióra is képes futballistát szeretne Marco Rossi szövetségi kapitány rendelkezésére bocsátani.
Callum Stylesról kiderült, vannak magyar felmenői, és jó, hogy rátaláltak a Buryban született játékosra – hálásak lehetünk a nagyinak!
A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!