Gazdag Dániel és Kerkez Milos elhagyta a válogatott keretét

I. SZ.I. SZ.
Vágólapra másolva!
2025.06.07. 10:21
null
Gazdag Dániel Azerbajdzsán ellen nem játszik (Fotó: Mravik Gusztáv)
Gazdag Dániel a Magyarország–Svédország felkészülési labdarúgó-mérkőzés másnapján elhagyta a magyar válogatott keretét, és elindult vissza az Egyesült Államokba, hogy csatlakozzon klubjához, a Columbus Crew-hoz. Kerkez Milos sem utazik el Azerbajdzsánba.

Az MLSZ közleménye szerint Marco Rossi szövetségi kapitány eredeti terve is az volt, hogy Gazdag csak a Svédország elleni összecsapáson lép pályára, kedden Azerbajdzsánban már nem lesz ott a többiekkel.

A bajnokságban hat mérkőzés óta nyeretlen Columbus idénye június 15-én folytatódik a Vancouver elleni mérkőzéssel, Gazdag már most visszatér, mert a keddi válogatott meccset követően csak csütörtökön tudna csatlakozni a klubjához.

Svédország ellen Kerkez Milos és Varga Barnabás is pihent, utóbbi esetében van rá esély, hogy kedden Azerbajdzsánban már pályára léphet.

Kerkez viszont szintén elhagyta a telki edzőközpontot, a hivatalos magyarázat szerint privát okok miatt. Ez összefüggésben lehet azzal, hogy a Bournemouth légiósa hamarosan csapatot vált, s várhatóan a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpoolhoz kerül, így nem kockáztatják meg az esetleges sérülést a válogatott felkészülési mérkőzésén.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE AZERBAJDZSÁN ELLEN
Kapusok: Dibusz Dénes (Ferencvárosi TC), Szappanos Péter (Paksi FC), Tóth Balázs (Blackburn Rovers – Anglia)
Védők: Balogh Botond (Parma – Olaszország), Dárdai Márton (Hertha BSC – Németország), Mocsi Attila (Rizespor – Törökország), Willi Orbán (RB Leipzig – Németország), Szalai Gábor (Ferencvárosi TC)
Középpályások: Bolla Bendegúz (Rapid Wien – Ausztria), Csongvai Áron (AIK – Svédország), Dárdai Bence (VfL Wolfsburg – Németország), Nagy Zsolt (Puskás Akadémia FC), Loic Nego (Le Havre AC – Franciaország), Nikitscher Tamás (Real Valladolid – Spanyolország), Osváth Attila (Paksi FC), Schäfer András (Union Berlin – Németország), Callum Styles (West Bromwich Albion – Anglia), Tóth Alex (Ferencvárosi TC), Vitális Milán (ETO FC Győr)
Támadók: Csoboth Kevin (St. Gallen – Svájc), Sallai Roland (Galatasaray – Törökország), Szoboszlai Dominik (Liverpool FC – Anglia), Varga Barnabás (Ferencvárosi TC)
Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Magyar válogatott
2025.06.06. 21:25

Minden helyzetünk kimaradt, a svédek győzelemmel távoztak a Puskás Arénából

Idei harmadik mérkőzését is elveszítette a magyar válogatott, amely immár öt találkozó óta nyeretlen.

 

Legfrissebb hírek

Szoboszlai Dominik üzent a válogatott pénteki veresége után

Magyar válogatott
6 órája

Embert próbáló feladat elé néz Marco Rossi és válogatottja

Magyar válogatott
14 órája

„Emberi fal” – Robin Olsent dicsérik a svédek a magyarok elleni győzelem után

Magyar válogatott
15 órája

Marco Rossi: Az a probléma, hogy nem tudunk gólt lőni

Magyar válogatott
2025.06.06. 22:23

Willi Orbán: Szeptemberben fontos lesz, hogy ilyen hibákat ne kövessünk el

Magyar válogatott
2025.06.06. 21:59

Minden helyzetünk kimaradt, a svédek győzelemmel távoztak a Puskás Arénából

Magyar válogatott
2025.06.06. 21:25

Ebben a mezben játszunk a svédek ellen – kép

Magyar válogatott
2025.06.06. 17:24

Olvasóinknál Tóth Alex és Dárdaiék is kezdenének a svédek ellen

Magyar válogatott
2025.06.06. 15:19
Ezek is érdekelhetik