Hét-egy-három a válogatott mérlege: jutottunk-e egyről a kettőre? - évértékelés

Vágólapra másolva!
2011.11.18. 11:05
null
A szurkolótábor ászokat szeretne látni a pályán (Fotó: Szabó Miklós)
Címkék
MAROSI GERGELYA Lengyelországtól elszenvedett 2–1-es idegenbeli vereséggel befejeződött a magyar labdarúgó-válogatott számára a 2011-es év, már csak egy (a nemzeti csapat hivatalos mérkőzésének nem számító) ligaválogatott-összecsapás lehet hátra. Az év mérlege 7–1–3: hét győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel zárt Egervári Sándor együttese. Volt hétmeccses, hét és fél hónapos veretlenségi széria, pazar győzelem a svédek ellen, nagyon csúnya vereség a hollandoktól – a szövetségi kapitány értékelése szerint előreléptünk idén. Áttekintjük az esztendőt, és megkérdezzük erről Önöket is – értékeljék a válogatott elmúlt tizenkét hónapját!

„Amit az elmúlt másfél esztendő legfőbb pozitívumaként említhetek: miközben a közösség kialakult, megtaláltuk azokat a futballistákat, akik mind szakmailag, mind emberileg sokat tehetnek azért, hogy hosszú távon legyenek meghatározó tagjai a válogatottnak (...) A jelenünk sem csúf, de hiszem, hogy a jövőnk még szebb lesz. Ehhez persze további előrelépés szükséges."

SZAVAZÁS

Ön hányasra értékeli a magyar labdarúgó-válogatott 2011-es teljesítményét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Egervári Sándor évértékelőjének szavai. A magyar válogatott szövetségi kapitánya a Nemzeti Sportnak adott interjúban beszélt a 2011-es évről, amely tizenegy mérkőzést hozott. Az Európa-bajnoki selejtezősorozatról – melynek során az elmúlt 25 év legjobb pontszerzési százaléka sem volt elég a kijutáshoz – már októberben megemlékeztünk, így most tekintsük át statisztikák segítségével (de némiképp szubjektíven) az összes mérkőzést!

Olvasóink az akkor feltett kérdésre 78 százalékban azt válaszolták, hogy félig tele van a pohár, azaz inkább optimistán látják a válogatott jövőjét. Mondjuk ki: erre a nemzeti csapat adott is alapot, viszont úgyszintén vannak figyelmeztető jelek – nem is kevés.

A 2011-es alapcsapat
A 2011-es alapcsapat

NINCS NAGY JÖVÉS-MENÉS

A válogatottban 2011-ben harmincegy játékos lépett pályára, és ez európai szinten is meglehetősen alacsony szám – tulajdonképpen egy huszonhármas szűk „tornakeret" játszotta végig az év nagy részét, kiegészítve az egy-két mérkőzésre (vagy a kidőlők pótlására) behívottakkal. Ez egyrészt jó és illeszkedik a kapitányi koncepcióba – a hosszú ideig kimaradók (Tőzsér Dániel, Feczesin Róbert) év végi felkészülési meccsekre behívása is azt mutatja, hogy Egervári nem szívesen nyúl hozzá a szokott kollektívához tétmérkőzés-sorozat közben –, másrészt jelzi: nem tolonganak a rendszeresen válogatott szinten játszó labdarúgók, nem „rúgják rá az ajtót" a mostani kerettagokra.

LEG, LEG, LEG
Legtöbb mérkőzés Koman (11)
Legtöbb gól Rudolf (5)
Legtöbb játékperc Juhász (855)
Legkevesebb játékperc Halmosi (6)
Legtöbb sárga lap Juhász (5)
Legtöbbször becserélt Czvitkovics (6)
Legidősebb
Király Gábor (1976.04.01.)
Legfiatalabb
Kádár Tamás (1990.03.14.)

A merítési lehetőség még mindig szűk, ám az év végi ligaválogatott-mérkőzés ad egy lehetőséget az itthon játszók kipróbálására – többeknek kiugrási esély lehet ez a kapitány előtt. Nem is ártana, hisz...

MÉG MINDIG VANNAK LYUKAK

...hisz bármennyire is van egy stabil magja a válogatottnak, továbbra is akadnak azért lyukak. Csatárposzton kicsi a variációs lehetőség, és ezt a legjobban a finnek elleni 0–0-s selejtező mutatta, ugyanis a 4–4–2-es felállásban nem volt kivel pótolni a támadókat – a kispadon csatár nem is ült, csak két támadó középpályás. Klassziscsatárunk nincs, az európai mezőnyben helytálló támadók viszont vannak, elsősorban az év során a válogatottban remekül szereplő Rudolf Gergely és Szabics Imre „mutatott jól" kétékes rendszerben – viszont sérüléshullám esetén vészesen csökken a variációk száma.

MÉRLEGBONTÁS
Otthon: 3–1–1 Idegenben: 3–0–2 Semleges pályán: 1–0–0
Kapott gól nélkül: 7 mérkőzés Rúgott gól nélkül: 1 mérkőzés
Győzelmi sorozat: 5 Veretlenségi sorozat: 7
Nyeretlenségi sorozat: 2 Vereségsorozat: 2

Ennek volt a jele Tököli Attila behívása a tavaszi meccsekre – az akkor a Kecskemétben játszó csatárral nem lehet a jövőt tervezni, viszont látszik, Egervári Sándor krízishelyzetben szívesen nyúl kipróbált, bizalmi emberhez –, illetve Szabics Imre és Feczesin Róbert visszahívása. Mindhárman három- vagy többéves kihagyás után jutottak szóhoz; Szabics bizonyított és alighanem alapember lesz a vb-selejtezőkön, Feczesin pedig valószínűleg eleget mutatott ahhoz, hogy még bizonyíthasson.

Tököli még egyszer nyilván nem kerül szóba, Szabics, Rudolf, illetve – ha teljesen felépül és játékba lendül – Szalai Ádám, valamint Priskin Tamás helye stabil, melléjük kellene még legalább két csatárt beépíteni, hiszen formahanyatlás vagy sérülések (jelenleg Szabics, Rudolf és Szalai sem egészséges) esetén nincs kihez nyúlni.

2011 ÚJONCAI
934. Bogdán Ádám kapus
935. Korcsmár Zsolt védő
936. Stieber Zoltán támadó középpályás

Az NB I góllövőlistájának első négy helyén nincs magyar labdarúgó, és Európa pályáin sem rajzanak a magyar mesterlövészek. A 2011-es év legeredményesebb játékosa légiós támadóink közül – az élvonalban játszókat és a nagy bajnokságok másodosztályában szereplőket figyelembe véve – az a Gruborovics Tamás, aki a finn Veikkausliigából aligha kerül válogatottközelbe. Tizenhat góllal...

KANADAI TÁBLÁZAT

G A ÖSSZ.
Dzsudzsák Balázs 2 6 8
Rudolf Gergely 5 1 6
Koman Vladimir 3 1 4
Priskin Tamás 3 1 4
Szabics Imre 3 0 3
Gera Zoltán 2 1 3
Hajnal Tamás 1 2 3
Vanczák Vilmos 1 2 3
Elek Ákos 1 1 2
Feczesin Róbert 1 1 2
Lipták Zoltán 1 0 1
Juhász Roland 0 1 1

Ráadásul a kerettag csatárok előtt is bőven lesz feladat: egyedül Szabics alapember a klubjában és Feczesin játszik rendszeresen, miközben Rudolf a sérülése miatt még alig játszott a Panathinaikoszban, Szalai csak a tavasszal tér vissza és vissza kéne szereznie helyét a Mainzban, Priskin teljesen kegyvesztett és a télen új csapatot keres, az utolsó mérkőzésekre meghívott Németh Krisztián az NB II-es MTK-ba igazolt vissza azért, hogy végre játéklehetőséghez jusson.

A többi fiatal? Futács Márkó összesen öt gólt szerzett klubjaiban az elmúlt két és fél szezonban, Balajti Ádám sérülékeny és ugyanúgy ötször talált be ennyi idő alatt, Lázár Bence május óta gólképtelen, Tischler Patrik az NB II-ben játszik, és a sort nem nagyon lehetne folytatni. Torghelle Sándorra – ezt a kinevezés óta tudjuk – nemleges a kapitány válasza, az NB I-ben pedig senki nem mutat tartósan olyan formát az ékek közül, ami miatt meg kellene hívni.

Hátul a „krónikus beteg" poszt a szélsőhátvédeké, és ez a képzésre is visszavezethető. A válogatott jelenlegi két szélsőhátvédje közül a jobb oldali védő (Varga József) csak a nemzeti csapatban játszik ezen a poszton, klubjában nem, Laczkó Zsolt pedig eredendően bal oldali középpályás, hátrébb vezényelve.

Ez védekezési és helyezkedési hibákban sajnos többször meg is mutatkozik, nem véletlen, hogy a kapitány a védekezést tartja azt a területnek, amelyben a válogatottnak a legtöbbet kell fejlődnie.

ELSŐZÉS, KI, BE
Első válogatott gól: Elek Ákos, Lipták Zoltán
Kikerült 2010-hez képest: Huszti Szabolcs, Komlósi Ádám, Szalai Ádám, Szélesi Zoltán, Tóth Balázs
Új játékos 2011-hez képest: Feczesin Róbert, Korcsmár Zsolt, Stieber Zoltán, Szabics Imre, Tököli Attila, Tőzsér Dániel

Ha az NB I-es mezőnyön végignézünk, akkor sem sokkal derűsebb a kép. Balhátvédben az NS őszi tizenegyébe is beférő Korhut Mihály könnyen lehet, hogy előbb-utóbb tűzközelbe kerül, Vermes Krisztián (ha egészséges) jobbhátvédként számíthat meghívóra és nagyjából ennyi is a válogatottnál egyáltalán elképzelhető szélsőhátvéd-kínálat... A légiósok közül Lázár Pál valószínűleg stabil kerettag marad, Bodnár László klub nélküli, Szélesi Zoltán úgy tűnik, kegyvesztett, Leandro behívása Ciprusról még nem került szóba, Kádár Tamás az angol tartalékbajnokságban játszik. Ott van még a védő „all-rounder" Vanczák Vilmos, aki mindegyik hátvédposzton megfordult már – a Sionban éppen jobbhátvéd –, de ő sem szélsővédő-specialista.

Olyan lyuk ez, melynek betöméséhez megfelelő megoldásokat kell találni, ha sikerrel akarjuk abszolválni a vb-selejtezőket. A 2011-es évben a válogatott tizenkét gólt kapott, ebből tizenegyet akcióból és nyolcat szélen vezetett támadásokból (hatot jobbról, kettőt balról) – sokatmondó adat. A bal oldal vélhetően továbbra is Laczkó területe lesz, a jobb pedig Vargáé, aki a klubjában eredeti (és legjobb) posztján, védekező középpályásként szerepel. Az időnként „megvillan", hogy Vargának még szoknia kell a jobbhátvédséget (főleg a helyezkedést), viszont ő volt az, aki a legjobban és a legnagyobb dinamizmussal segítette a támadásokat. Kérdés: Önök szerint Vargának érdemes lenne-e átképeznie magát (a DVSC-ben is, hogy állandóan itt játsszon) jobbhátvéddé?

kerdes=Érdemes-e Vargának posztot váltania jobbhátvédre?|opcio1=Igen|opcio2=Nem|
cikkertekelo_szavazas

Szavazz!

Érdemes-e Vargának posztot váltania jobbhátvédre?
mceBlockPasteEnd

AMI MEGVAN

GÓLMEGOSZLÁS
SZERZETT KAPOTT
Rögzített 4 1
Felállt védelem 9 7
Kontra 10 3
Öngól 0 1
Ötösön belülről 4 2
Tizenhatoson belülről 16 9
Tizenhatoson kívülről 3 1
Lövésből 21 11 (+ öngól)
Fejesből 2 0
Akció balról* 5 2
Akció középről* 9 3
Akció jobbról* 5 6
1–15. perc 2 2
16–30 1 0
31–45 5 2
46–60 5 2
61–75 1 2
76–90 9 3
*: csak akciógólok. Bal és jobb a támadó csapat szempontjából értendő

Ennyit a hiányposztokról, jöjjön, ahol jobb a helyzet. Középhátvédben bár kifejezett Európa-klasszisaink nincsenek, de Juhász Roland személyében van továbbra is egy európai szinten jegyzett együttesben kihagyhatatlan védőnk, Korcsmár Zsolt alapember a csapatában egy a magyarnál erősebb, keményebb és gyorsabb bajnokságban, és bevethető Pintér Ádám, Vanczák Vilmos és az Újpestre igazoló Lipták Zoltán. Itthonról Mészáros Norbert és Debreceni András kerülhet szem elé, Horváth Gábor ellenben hiába állandó csapattag az ADO Den Haagban, úgy tűnik, kijátszotta magát... Biztosan nem az európai élmezőnybe tartozó alakzat, viszont nem is a legtöbb aggodalomra okot adó.

Védekező középpályásban Elek Ákos nagyon stabil csapattag maradt, Varga József, Pintér Ádám, Vadócz Krisztián egyaránt bevethető itt, ráadásul a válogatott elmozdult az év második felében egy 4–4–2-es felállás felé, amelybe könnyebben beilleszthető a Belgiumban kitűnő formát mutató Tőzsér Dániel. A védekező középpályás nélküli játék erősebb együttesek ellen problémás lehet, erre példa a lengyelek elleni pocsék első félidő (Sándor György és Tőzsér Dániel játszott belül) – alighanem a vb-selejtezőkön az egyik középpályás marad védekező alapfeladatú. A fent említettek megfelelő szinten meg is oldják valószínűleg a szűrést, légiósaink közül viszont Vass Ádám továbbra is körön kívül van, és nem látszik egyelőre, hogy visszakerülne oda.

SZAVAZÁS

Előrelépett-e a magyar válogatott 2011-ben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A támadó középpályások (Koman, Gera, Dzsudzsák, Hajnal, Stieber, Czvitkovics) sora tán a legerősebb, amit jelez, hogy a transfermarkt.de ötüket a tíz legértékesebb magyar futballista közé sorolja: Dzsudzsák az első, Gera a harmadik, Hajnal a hetedik, Stieber a nyolcadik, Koman a tizedik a sorban. Itt még van tartalék is szükség esetére: az utánpótlás-válogatottakban alapembernek számító Dudás Ádám hosszas kallódás után kiváló formába került, az ősz játékosa lett a Nemzeti Sport osztályzatai alapján, de ott van még Buzsáky Ákos, vagy a DVSC-ben igen jól játszó Bódi Ádám és a több poszton bevethető Kulcsár Tamás is – amelyikük egészséges lesz és állandósítja jó formáját, a keretben helyet követelhet magának. Kérdés azért Dzsudzsák esetleges pótlása – ezt jól mutatja, hogy a balszélső sérülése alatt a kapitány inkább Hajnalt tolta ki balra, Stieberhez (még?) óvatosan nyúlt.

A LEGJOBB KORBAN

„VALAMI EGÉSZEN JÓ SÜLHET KI”
„Meggyőződésem, ideális a mostani keret összetétele, mivel az említett ifjak olyan pillérekre támaszkodhatnak, mint Király Gábor, Gera Zoltán és Hajnal Tamás, s akkor a már szintén sok csatát megélt Juhász Roland, Dzsudzsák Balázs, Rudolf Gergely fémjelezte középső évjáratról nem is beszéltem. Ha a „friss vér" vegyül a rutinnal, és ehhez hozzáadjuk a ránk jellemző töretlen győzni akarást, abból valami egészen jó sülhet ki." (Egervári Sándor)

Ami vitathatatlan: a válogatott korösszetétele kitűnő, a játékosok jó része vagy még fejlődőképes, vagy a legjobb korban van. A Lengyelországba utazó húsz játékos közül három volt 30 év feletti (Hajnal Tamás 30, Gera Zoltán 32, Király Gábor 35), kilenc 25–29 év közötti és nyolcan képviselték a 22–24-es korosztályt. „Kimenőben" – vagy legalábbis karrierje zenitjén túl – legfeljebb Király és Gera van, de a következő selejtezősorozatban alighanem mindketten még alapemberek lesznek.

Király utódlása kerülhet leghamarabb terítékre, és úgy tűnik, Bogdán Ádám a kiválasztott: a Bolton vörös hajú magyar kapusa szereplési lehetőséget kapott a 2011-es meccsek harmadán, és egyértelműen ő lett a második számú kapus. Neki és a többi magyar kapustehetségnek (Gulácsi Péter, Megyeri Balázs) több játéklehetőségre lenne szüksége a klubjában – alighanem ha valamelyikük első számú kapus lesz, a válogatott kezdőkapusának helyére is bejelentkezik.

Ez a generáció még legalább két selejtezősorozatot tud végigjátszani ereje teljében, és ez az egyik legbiztatóbb jel – ami viszont figyelmeztető, hogy az U20-as vb-bronzérmesek közül már beépült, aki korán beépülhetett, viszont a következő korosztályokban érezhető a visszaesés.

HÉT, EGY, HÁROM

Rudolf a válogatott egyik legjobbja volt 2011-ben 
(Fotó: Mirkó István)
Rudolf a válogatott egyik legjobbja volt 2011-ben (Fotó: Mirkó István)

A végén tekintsük át az éves mérleget: a válogatott tizenegy mérkőzéséből hetet megnyert, egyet döntetlenre adott, hármat elveszített. Ha ezt százalékos teljesítményre vetítjük, 66.6 százalékot ad (22 megszerzett „pont" a lehetséges 33-ból), ez a legutóbbi harminc évet hárompontos rendszerben végigvizsgálva a harmadik legjobb 1985 (75 százalék) és 1998 (74) után; egyben a kétezres évek legnagyszerűbb teljesítménye.

Persze az eredménysor egy dolog, az, hogy mely csapatok ellen játszunk, egy másik. Ami mindenképpen jó: kisebb csapat ellen már 2008 óta nem érte kellemetlen vereség a nemzeti csapatot, az egyértelműen gyengébb válogatottakat rendre felülmúljuk. Idén már akadt bravúr is – a svédek hazai legyőzése egyértelműen az év mérkőzése volt válogatott szempontból –, viszont sem a mieinkhez hasonló játékerejű lengyeleket, sem a kicsit gyengébb finneket nem sikerült megverni. Mindkét alkalommal hiányzott az igazi tűz (a lengyelek elleni első félidő kifejezetten gyenge volt), hiányzott a kellő plusz és mindkét alkalommal elégedetlenek voltak a szurkolók – ez azért azt is mutatja, hogy az elmúlt években az elvárások is magasabb polcra kerültek.

SZUBJEKTÍV: EGY MONDAT, EGY OSZTÁLYZAT
Azerbajdzsán (s) Hangulat, hozzáértő operatőr és játék se volt sok (6)
Hollandia (o) Az év mélypontja – legázoltak minket (1)
Hollandia (i) A padlóról felálló válogatott ráijesztett az oranjéra – 0 pontért (6)
Luxemburg (i) Feledhető meccs, Szabics jól tért vissza (6)
San Marino (i) Amennyi kellett, annyit adtak ki magukból (6)
Izland (o) Laza siker, jó hangolás, könnyed négyes (7)
Svédország (o) Játékban, hangulatban és eredményben is éves csúcs (9)
Moldova (i) Simán és profin hozta a csapat (7)
Finnország (o) Csalódás után csalódást keltő játék (5)
Liechtenstein (o) Ötösre sikerült a búcsú Albert Flóriántól (7)
Lengyelország (i) Egy pocsék és egy jobb félidő az ikszhez sem elég (4)

Márpedig ahhoz, hogy a vb-re kijutásért egy erős és elég kiegyenlítettnek tűnő csoportban versenyben legyünk, extrát kell nyújtani: otthon legalább hét (de inkább kilenc...) pontot szerezni a török, román, észt trió ellen, és idegenben is ötöt vagy hatot. A hollandok ellen a papírforma borításáról egyelőre ne beszéljünk, az andorraiak elleni két meccsen csak a hat pont elfogadható.

Ne feledjük: ugyan nagyon ritka helyzet (csupán egy iksz, semmi körbeverés) állt elő az Eb-selejtezőcsoportunkban, de legutóbb a 13 megszerzett pont Svédország, Finnország és Moldova ellen csak arra volt elég, hogy az utolsó előtti játéknapig versenyben maradjunk.

A hosszú távú célkitűzés a 2016-os kontinensviadal, a 2014-es vb elérése (már a pótselejtezőé is) bravúros teljesítménynek számítana. A szurkolótábor viszont nagyon csalódott lenne – joggal –, ha a kvalifikációs versenyfutásból korán kiszállnánk.

Ami biztos: a magyar válogatott – amely története legjobb FIFA-világranglista-helyezését (27.) érte el az idén – stabil európai „középcsapat" lett, az igazi elittől távol, a rendszeresen kijutó együttesekhez viszont már közel. Az 1986 óta tartó hányattatásokhoz képest ez azért előrelépés. Egy lépést – kijutás egy nagy eseményre – viszont még nem tett meg a válogatott. A mostani csapat képessége, korösszetétele, valamint a kedvezően változó kvalifikációs szabályok – 2016-ra huszonnégyesre bővülő Eb-mezőny – miatt erre lehet is esély, azonban a játékosoknak hozzá kell adniuk azt az extrát, amely nélkül ez nem jöhet össze.

Mert lehet, hogy teher, ha a szurkolótábor fütyül egy hazai 0–0t követően, vagy elégedetlenkedik egy hasonló erejű csapat elleni idegenbeli 1–2 után. De a válogatott a saját teljesítményével vívta ki azt, hogy megkapja ezt a terhet...

Hogy előrelép-e még inkább, és elbírja-e – ezt meglátjuk a következő ciklusban. De ennek a válogatottnak már nem az lesz a fokmérője, hogy képes-e mondjuk a negyedik helyről előrelépni a harmadikra – hanem az, hogy átugorja-e a harmadikat a másodiktól elválasztó árkot. Mert valódi előrelépést csak ez jelentene.

A VÁLOGATOTT ÖSSZES GÓLJA 2011-BEN

(A Sport Televízió és a Magyar Televízió felvételei)

VÁLOGATOTT MÉRLEG, 2006–2011
ÖSSZMÉRLEG M GY D V GK TELJESÍTMÉNY
2011
11
7
1
3
23–12
66.6%
2010 9 4 1 4 17–16 48.1%
2009 9 3 6 6–11 33.3%
2008 10 5 3 2 14–10 60%
2007 13 6 7 14–19 46.1%
2006 8 4 4 8–15 50%
TÉTMECCSEN M GY D V GK Megszerzett/megszerezhető pont
2011
6
3
1
2
10–10
10/18
2010 4 3 1 12– 4 9/12
2009 6 3 3 6– 6 9/18
2008 4 2 1 1 4– 2 7/12
2007 8 3 5 6–14 9/24
2006 4 1 3 5– 8 3/12

VÁLOGATOTT STATISZTIKA 2011
P
AZE 2–0
(s)
NED 0–4 (o) NED 3–5 (i) LUX 1–0 (i) SNM 3–0 (i) ISL 4–0 (o) SWE 2–1 (o) MDA 2–0 (i) FIN 0–0 (o) LIE 5–0 (o) POL 1–2 (i) Perc M G A
KAPUSOK
Bogdán Ádám k (ú) 90 90 81 90 351 4 0 0
Fülöp Márton k 45 90 135 2 0 0
Király Gábor k 45 90 90 90 90 90 9 504 7 0 0
VÉDŐK
Lázár Pál jv 90 90 90 270 3 0 0
Varga József jv, vkp 6 45 90 90 90 90 90 501 7 0 1
Vermes Krisztián jv 20 20 1 0 0
Juhász Roland kv 90 90 90 90 90 45 90 90 90 90 855 10 0 1
Korcsmár Zsolt kv (ú) 90 90 69 90 62 401 5 0 0
Lipták Zoltán kv 90 90 87 45 74 386 5 1 0
Vanczák Vilmos jv, kv, bv 90 90 90 90 90 90 90 38 90 758 9 1 2
Halmosi Péter bv 6 6 1 0 0
Kádár Tamás bv 90 90 1 0 0
Laczkó Zsolt bv 70 90 90 90 90 84 90 21 90 715 9 0 0
KÖZÉPPÁLYÁSOK
Elek Ákos vkp 84 79 45 90 90 90 90 90 28 45 731 10 1 1
Pintér Ádám vkp 45 22 3 90 64 224 5 0 0
Czvitkovics Péter jsz, kkp 45 1 22 19 4 20 111 6 0 0
Gera Zoltán jsz, tkp, cs 90 90 90 70 90 430 5 2 1
Koltai Tamás jsz 11 6 14 31 3 0 0
Koman Vladimir jsz, kkp, tkp 45 45 45 68 90 90 90 90 90 28 90 771 11 3 1
Tőzsér Dániel kkp 62 45 107 2 0 0
Vadócz Krisztián vkp, kkp 45 45 90 68 45 8 31 332 7 0 0
Sándor György kkp 16 26 59 45 146 4 0 0
Hajnal Tamás tkp, bsz 45 79 71 76 66 90 88 62 45 622 9 1 2
Dzsudzsák Balázs bsz 90 90 90 90 90 86 31 90 90 747 9 2 6
Stieber Zoltán bsz (ú) 24 2 26 2 0 0
CSATÁROK
Feczesin Róbert cs 90 8 98 2 1 1
Németh Krisztián cs 45 90 28 163 3 0 1
Priskin Tamás cs 45 11 73 45 10 59 62 82 387 8 3 1
Rudolf Gergely cs 45 90 90 90 90 90 495 6 5 1
Szabics Imre cs 45 84 80 82 90 381 5 3 0
Tököli Attila cs 45 17 45 107 3 0 0
Jelmagyarázat: P = poszt, k = kapus, jv = jobbhátvéd, kv = középhátvéd, bv = balhátvéd, vkp = védekező középpályás, kkp = középső középpályás, tkp = támadó (középső) középpályás, bsz = balszélső, jsz = jobbszélső, cs = csatár, perc = összes játékperc, M = mérkőzés, G = gól, A = gólpassz
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik