Számos emléktábla díszíti az Akadémia utca 1. szám alatti épületet, amely valamikor az István főherceg Szállónak adott otthont. Egyet mégis hiányolunk a Wesselényi Miklós-, Klapka György-, Bem József-, Gundel János-márványplakettek mellől, mégpedig azt, amely arról emlékezne meg, hogy itt alapították a Magyar Labdarúgók Szövetségét 1901 januárjában. Erről a történetről beszélgettünk Laszip Gábor sporttörténésszel és Bozóky Imrével, az MLSZ korábbi elnökével.
Érdemes alaposabban is elmerülni az ifjabb Zitterbarth Mátyás tervezte, 1835-ben elkészült klasszicista épület történetében, amely alapján a magyar futballszövetség ugyanott indult útjára, ahol egykorPetőfi Sándor katonai pályája. A szellemi folytonosság persze anakronisztikus játék csupán, mégis, a szabadságharcban odaveszett költő tudtán kívül a későbbi futballisták lelkesedését is megénekelte, amikor így írt: „S ti kedves helyek, ahol számt'lanszor mulatoztunk / Vagy nagy körbe' leülve, vagy a labdát veregetve”. Ahogyan magáénak érezhette a tribünök népe a következő Petőfi-verssort is: „Gyönyör nekem e játék láthatása...”
Az MLSZ alakuló ülését 1901. január 8-án hívta össze az előkészítő bizottság nevében Iszer Károly elnök és Horváth Ferenc titkár.
Magyar futballúttörők, avagy a BTC ősfutballistái
„Meghívó a Magyar Labdarúgók Szövetségének Budapesten 1901. évi január hó 19-én (szombaton) este 8 órakor az István főherceg szálloda különtermében (V. ker., Akadémia-utca 1. szám alatt) tartandó alakuló közgyűlésére.”