1
Zalaegerszeg

90+4
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, a Fehérvár pontszámban beérte a Paksot, és mivel jobb a gólkülönbsége, fellépett a második helyre. 1–1

90+3'
CSERE

Schön megsérült, le kellett cserélni, Pető Milán állt be a helyére.

90'

Mance lőtt 15-ről nagy erővel, Tóth Balázs védte a helyzetlen lövést.

89'
Sárga lap

Evangelu húzta az időt, sárgát kapott érte.

87'
CSERE

Cserélt a Fehérvár, Stefanelli helyére Berki Marcell érkezett.

86'
GÓL

GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A ZTE! Bal oldali vendégszöglet után Szafronov előzte meg a védőjét, és 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1–1

83'
CSERE

Katona Mátyás helyett Gradisar a Fehérvárban.

81'
CSERE

...Kiss Bence helyére Németh Dániel érkezett.

81'
CSERE

Maradt még két cseréje a ZTE-nek, Croizet helyére Meshack...

78'

Sigér nagy lövése kijött Dombóról, lecsapott rá Stefanelli, csakhogy nagy helyzetből melléfejelt.

72'
Sárga lap

Schön kapott sárgát lerántás miatt.

69'
Sárga lap

Tizenegyest kapott a Fehérvár! Karamoko kapott forintos labdát Stefanellitől, elhúzta Dombó mellett, aki egy sárgáért lerántotta. Tizenegyes.

68'
CSERE

Mim helyett Sajbán Máté a pályán.

67'
CSERE

Cserélt a ZTE, Medgyes helyett Csóka Dániel érkezett.

66'
11-es

GÓÓÓÓL! VEZET A FEHÉRVÁR! A tizenegyest Christensen végezte el, és hiába vetődött a jó irányba Dombó, a labda nagy erővel vágódott a kapu jobb oldalába. 1–0

64'

Karamoko keveredett lövőhelyzetbe az ötös bal sarka közelében, a kimozduló Dombó testéről jött ki a labda.

63'
Sárga lap

Gergényi kapott sárga lapot, mert fellökte Croizet-t.

61'

Hej, Mance! Egy gyors kontra után Mance cselezte ki Fiolát, majd ballal nagy erővel ellőtte 8 méterről, a léc mentett. Helyezettebb lövéssel többre ment volna...

58'

Mance cselezte ki a védőjét a bal oldalon, a tizenhatoson belül, majd a rá jellemző módon rálőtte a rövidre, Tóth azonban bravúrral védett.

54'
CSERE

Vogyicska helyett Bedi folytatja a ZTE-ben.

53'
Sárga lap

Szafronov lökte el a lendülettel meginduló Katonát, sárga lap.

50'

A ZTE legutóbb kétgólos hátrányból visszajött ugyan hazai pályán az FTC ellen, ám egy 98. percben bekapott góllal végül mégis alulmaradt (2–3), és két 5–1-es sikert követően szenvedett újra vereséget. A tavaszi tabellán 20 ponttal így is második, és éppen a 19 pontos Vidit előzi meg.

50'

Mim esett el a tizenhatoson belül, szabálytalannak tűnt, mintha Schön lökte volna, de a bíró nem adott tizenegyest.

48'

Szabadrúgáshoz jutott a Fehérvár 25 méterre az alapvonaltól, kissé jobbról, a beívelés azonban a védők zsákmánya lett.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45'
Szünet

Vége az első félidőnek, több lehetősége van a Fehérvárnak, de gól nincs. 0–0

44'

Kiss indult meg középen, három ember is kérte tőle a labdát, de hiába...

40'

A Vidi 4 forduló óta veretlen (3 diadal, 1 döntetlen), a múlt heti paksi ezüstrangadón aratott 2–1-es győzelmével egy pontra megközelítette Bognár György együttesét, így reális esélye nyílt arra, hogy 2020 után ismét megszerezze a második helyet. Érdekesség, hogy a fehérváriak legutóbb a 2020–2021-es idény 19. fordulója után álltak ezüstérmes pozícióban a táblázaton, amikor még az együttest a hétvégi ellenfél jelenlegi vezetőedzője, Márton Gábor irányította.

34'

Mance tovább tüsténkedik, ezúttal a lövése nem volt valami jó, a lelátón kötött ki.

32'

Stefanelli került lövőhelyzetbe 22 méterről, el is lőtte, kicsivel a léc fölé.

30'

Székesfehérváron 44-szer meccseltek az NB I-ben, a mérleg 27 Vidi-győzelem, 12 iksz és 5 ZTE-diadal. A legutóbbi 8 Fejér megyei találkozójukból 6-ot megnyertek a piros-kékek, 2021 októberben (1–1) a zalaiak támadója, Eduvie Ikoba a 95., tavaly szeptemberben (3–3) pedig a fehérvári Szabó Levente a 99. percben egyenlített.

29'

Mance szerzett labdát, néhány lépés után rálőtte, és talán arasznyival zúgott el a labda a jobb alsó mellett.

23'

Csak rövid szünet volt a fehérvári rohamokban, mert itt jött az újabb helyzet. Katona lövése lepattant, Schön lecsapott a labdára, és 16 méterről a jobb alsót vette célba, Dombó viszont védett.

21'

Vagy mégsem? Katona ívelt élesen középre, nagy lendülettel érkezett Stefanelli, és csak kicsivel maradt le a labdáról az egerszegi ötös közelében.

20'

Lecsengtek a nagy hazai rohamok, kiegyenlítődött a találkozó.

13'

Feltűnt a fehérvári térfélen a ZTE, Mim szerzett labdát a felezővonalnál, nagy passzt adott Mancénak, aki 15 méterről ellőtte a kapus mellett, de a jobb kapufa mellett is.

12'

A szöglet után Stefanelli fejelt az ötös bal sarkáról, Dombó ezt is kiütötte.

11'

Nagy a szél Székesfehérváron, kissé segíthette a bal oldali szöglet beadását. Ügyetlenkedtek a zalai védők, nem tudtak felszabadítani, végül Karamoko 14 méterről a kapu jobb oldalát vette célba, Dombó szögletre mentett.

4'

A bal oldalról végezhetett el szögletet a Vidi, de a védők kifejelték a labdát.

1'

Eddig 92 meccsük volt az élvonalban, az örökmérleg: 41 fehérvári siker, 26 iksz, 25 ZTE-győzelem. A zalaiak 2010-től 2021-ig az NB I-ben képtelenek voltak legyőzni a Vidit (5 döntetlen, 8 vereség), 2022-től viszont – 3 győzelem és 2 iksz mellett – már csak egyszer, tavaly májusban kaptak ki tőle (3–0), amikor egyedül a fehérvári csapat számára volt igazi tétje a mérkőzésnek.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Fehérvár piros-kékben, a ZTE tiszta fehérben játszik.

A mérkőzés előtt gyászszünet volt, a 72 éves korában elhunyt Tatár György, a DVTK egykori válogatott játékosának emlékére.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!