Európa-bajnokság, Eb 2024 – B-csoport , 1. forduló
0
Horvátország

90+6'
90+5'

Vége a mérkőzésnek! Spanyolország magabiztos győzelmet aratott Horvátország ellen. Köszönjük figyelmüket!

90+2'
Petkovic (17) hiába talált be a spanyol kapuba (Fotó: AFP)

90'

Öt perc hosszabbítás következik.

86'
CSERE

Rodri helyére pedig Zubimendi állt be.

86'
CSERE

Cseréltek a spanyolok, Yamal helyére Ferran Torres állt be.

81'
VAR

De nincs gól! A kipattanóra érkező Perisic belépett a lövés előtt a 16-oson belülre, a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

80'

Petkovic állt a labda mögé, jobb alsóba tartó lövését Unai Simón kivédte, de a kipattanót Perisic passza után Petkovic már a kapuba lőtte.

79'
Sárga lap

Büntető jön, Rodri kapott sárga lapot.

79'
VAR

Petkovic esett el a 16-oson belül Rodri mellett, a játékvezető büntetőt ítélt, de a VAR még vizsgálja az esetet.

72'
CSERE

Még egy horvát csere, Kramaric helyén Petkovic.

67'
CSERE

Lejött Nico Williams is a spanyoloknál a pályáról, a helyére Merino állt be.

67'
CSERE

Morata sem tudta folytatni a játékot, a helyére Oyarzabal állt be.

65'
CSERE

Kovacic is lejött a pályáról horvátoknál, Sucic állt be a helyére.

65'
CSERE

Modric 65 percet kapott ma, Mario Pasalic érkezett a helyére.

60'
Spain v Croatia: Group B - UEFA EURO 2024
Háromszor is bekerült a labda a horvát kapuba (Fotó: Getty Images)

59'
CSERE

Cseréltek a spanyolok is, Dani Olmo érkezett Pedri helyére.

56'
CSERE

Cseréltek a horvátok, Perisic érkezett Budimir helyére.

55'

Budimir passza után Stanisic lövését Cucurella és Unai Simón együttes erővel blokkolták, majd az ötösön belül Budimir tudott fejelni, de Unai Simón másodszor is tisztázni tudott.

52'

LIVAKOVIC! Pedri Moratát ugratta volna ki, de egy védő lábáról újra elé került a labda, majd ezúttal Yamalt választotta, aki 12 méterről, ballal vette célba a jobb alsó sarkot, de Livakovic nagy bravúrral védeni tudott.

46'

Perisic már beöltözve állt a pálya szélén, de a horvát egyelőre mégsem lépett pályára.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+3'
Szünet

Vége az első félidőnek!

45+2'

Yamal ívelte be ragyogóan a labdát a 16-oson belülre, a védők mögül kilépő Carvajal 5 méterről, jobbal lőtte a kapu közepébe a labdát. 3–0!

45+2'
GÓL

GÓÓÓÓL! El is dőlt volna?

45+1'

Modric passza után Kovacic is egy távoli lövést eresztette meg, de a labda ismételten elkerülte a kaput.

45'

Kettő perc hosszabbítás következik.

45'

Kramaric közel 30 méterről akarta bevenni a spanyolok kapuját, de a labda a jobb felső sarok fölé szállt.

44'

Cucurella felperdülő beadása után Nico Williams startolt a labdára, de a kapujából kilépő Livakovic tisztázni tudott.

41'

Majer lőtte keresztbe a kapu előtt a labdát, a hosszún érkező Gvardiol a bal alsó sarkot célozta meg, az ott érkező Budimir azonban közelről nem tudott a kapuba találni.

34'
Morata harmadik Európa-bajnokságán talált be (Fotó: Getty Images)

33'

Nem tudott felszabadítani a spanyol védelem, Brozovic 16 méteres lövését Unai Simón oldalra tolta ki, a kipattanóra érkező Majer éles szögből az oldalhálóba lőtt.

33'

Pedri passza után Fabián Ruiz könnyed cselekkel tört be a 16-oson belülre és 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2–0!

32'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! Kettővel vezetnek a spanyolok!

30'

Kovacic akadálytalanul vezethette fel középen a labdát, majd a 16-os vonalától lövésre vállalkozott, Unai Simón könnyedén védett.

30'

Rodri passzolt Fabián Ruihoz, aki a saját térfeléről indította remekül Moratát, a spanyol támadó betört a 16-oson belülre és 14 méterről, ballal a jobb alsóba gurított. 1–0!

29'
GÓL

GÓÓÓÓÓÓL! Morata betalált!

22'

Stanisic beadása után Budimir fejeni tudott Le Normand mellől, de a labda elkerülte a kaput.

16'

Kicsit kiszabadultak a nyomás alól a horvátok, de Unai Simón kapuját még nem sikerült veszélyeztetniük.

7'

Yamal passza után Morata 18 méteres, lapos lövését könnyedén védte Livakovic a bal alsó saroknál.

6'

A spanyolok kezdik lendületesebben a mérkőzést, a horvátok a labdát is alig-alig tudják megtartani.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a horvátok indították útjára a labdát.

Piros-kékben a spanyolok, piros-fehérben a horvátok.

Mindkét csapat szurkolói izgatottan várják a kezdősípszót.

Fotó: AFP

Euro 2024: Spain - Croatia
Fotó: AFP

16 évesen és 338 naposan a spanyol Lamine Yamal lesz a legfiatalabb játékos, aki Európa-bajnoki mérkőzésen pályára lép.

A 3 évvel ezelőtti Európa-bajnokságon a legjobb 16 között találkozott egymással a két csapat. A rendes játékidő 3–3-as eredménnyel zárult miután a horvátok az utolsó percekben kétgólos hátrányból álltak fel. A hosszabbításban aztán újabb két gólt szereztek még a spanyolok, akik 5–3-as győzelemmel jutottak a legjobb 8 közé.

Köszöntjük Önöket! A B-csoportban is megkezdődnek a küzdelmek a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon. Kövessék velünk a Spanyolország–Horvátország mérkőzést!