Európa-bajnokság, Eb 2024 – F-csoport , 1. forduló

VÉGE

Vége a meccsnek, izgalmas találkozón győzelemmel kezdett Törökország. 3–1

90+7'
GÓL

GÓÓÓL! A TÖRÖKÖK ELDÖNTÖTTÉK. Támadott Grúzia, elöl a kapussal, a törökök viszont labdát szereztek, Aktürkoglu megindult az üres kapu felé, és nagyjából 20 méterről be is lőtte. 3–1

90+6'

Elképesztő, mit úsztak meg a törökök. Előbb a bal kapufáról jött ki a beadás, majd Akaydin mentette fejjel Kvarachelia lövését.

90+6'

A törökök védekeznek ezerrel, de még nincs vége. Előrejön a grúz kapus is.

90+4

Kimaradt! Kvarachelia húzta meg a bal oldalon, középre kanyarított, egy lepattanó labdát Kocsorasvili lőtte el 7 méterről csapattársa szorításában, csakhogy kicsivel a jobb alsó mellé.

90+3'

Mennek előre a grúzok az egyenlítésért, egyelőre hiába.

90+1'
CSERE

Calhanoglu is lebaktatott, Özcan állt be a helyére.

90'

Hat perc a hosszabbítás.

89'
CSERE

Grúz csere, Mekvabisvili helyett jött Altunasvili.

88'
Sárga lap

Calhanoglu kapott sárga lapot lerántásért.

87'

Mamardasvili védett óriásit! Yazici fejelt szabadon 7 méterről, de a grúz kapus szögletre mentett.

85'
CSERE

Müldür helyett Celik.

82'
CSERE

Török csere, Yildiz helyére Aktürkoglu állt be.

82'
CSERE

A grúzok lehozták Kvirkveliát, és az NB I-ből jól ismert Zivzivadzét hozták be a helyére.

82'

Mikautadze jó cselek után ment el a bal oldalon, középre is tudott adni, Kvarachelia próbált ollózni, Bardakci fejjel mentett előle. A grúz lent maradt a földön, ápolást kért.

79'
CSERE

Ayhan is lejött, Demiral lett a cseréje.

79'
CSERE

A törökök is cseréltek, Güler helyett Yazici folytatja.

74'
CSERE

Citaisvili sem folytatja, Locsosvili állt be a helyére.

74'
CSERE

Csakvetadze helyére Davitasvili jött a grúzoknál.

70'

LÉC! Ezt megúszta Törökország! Kocsorasvili tűnt fel a török tizenhatos közelében, a lövése jó volt, viszont a léc mentette.

68'

Óriási helyzet maradt ki a grúz kapu előtt, Yildiz adott nagy labdát Kadioglunak, aki középre is adott kissé balról, Kökcü azonban már túlfutott rajta, így a labda Mamardasvili zsákmánya lett.

67'

Vigasztalanul zuhog az eső Dortmundban, de a csapatok rá sem hederítenek.

66'

Pedig az utóbbi percekben a törökök képtelenek voltak helyzetet kialakítani. A távoli lövés azonban megtörte a jeget.

65'

GÓÓÓÓL! VEZET TÖRÖKORSZÁG! Úgy tűnt, felszabadít Grúzia, hozták ki a labdát, de elvesztették, Ayhan Arda Gülerhez játszott, aki jobbról húzott középre, majd 23 méterről óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 2–1

61'

A szöglet után Mamardasvili kapus volt éber.

61'

Calhanoglu próbálkozott egy lövéssel a betömörülő védők között, egy szögletre azért jó volt.

60'

Majdnem a grúz csapat felének a keresztneve Georgi, ez pedig magyarul György, és talán nem véletlen, hogy az ország védőszentje is Szent György.

56'

A szabadrúgást Calhanoglu lőtte el, és a kemény lövést kacska mozdulattal ugyan, de csak védeni tudta Mamardasvili.

56'

Szabadrúgást kapott Törökország 23 méterre a grúz kaputól...

55'

Kvirkvelia taposott rá Ayhan lábára, sárgát kapott érte.

52'
Arda Güler (hátul) and Orkun Kökcü (elöl) ünneplik a török gólt (fotó: AFP)

51'

Kvarachelia forgolódott a török tizenhatos bal oldalánál, középre gurított, Mikautadze kapura fordult 7 méterre a kaputól, de ketten is bevetődtek elé.

49'

Mikautadze futott el a bal oldalon, a beadását megszerezte Citaisvili, majd néhány csel után Günok kezébe lőtt.

46'

Elkezdődött a második félidő.

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 1–1

44'

Szöglethez jutott Törökország a jobb oldalról, de nem lett belőle semmi. Yilmaz azért összeszedte a labdát, beadása Mamardasvili zsákmánya lett.

41'

Calhanoglu beadása után Kasia blokkolta Ayhan lövését.

39'

Szabadrúgáshoz jutott Törökország igen veszélyes helyről, a grúz tizenhatostól néhány méterre, kissé jobbról.

38'

Változott a meccs képe, felbátorodtak a grúzok.

37'

Mert Müldür volt az Eb-k történetének 500. gólszerzője.

36'

Majdnem növelte az előnyét Grúzia. Kakabadze fejelt jobbról középre, Mikautadze a levegőből lőtte el, és a labda alig-alig ment el a jobb alsó mellett.

35'
Sárga lap

Bardakci kapott sárga lapot visszahúzás miatt.

32'
GÓL

GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT GRÚZIA! Kocsorasvili ügyes cselt mutatott be a jobb oldalon, a tizenhatos vonalánál, laposan Mikautadzéhoz játszott, aki 7 méterről, kissé jobbról azonnal a bal alsóba, a rövid sarokba lőtt, ezzel meglepte a kapust. 1–1

31'

A szögletből nem lett semmi.

30'

Jó lövés! Citaisvili a bal oldalon tört be a tizenhatoson belül, majd éles szögből lőtt, Günok szögletre mentett.

27'

Úgy tűnt, növelik előnyüket a törökök, de nem! A góltól megroggyant grúzok csak nézték a jobb oldalon kibontakozó török akciót, és hiába lőtt könnyedén a kapuba Yildiz, már lesről tette.

25'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET TÖRÖKORSZÁG! Megint nem tudtak felszabadítani a grúzok, Dvali rossz helyre fejelt ki egy bal oldali beadást, éppen Müldür elé, aki 16 méterről, kapásból óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 1–0

23'

Kökcü vállalta el távolról, a lövésbe Kasia tette bele a fejét, így mentett.

20'

Az első negyedóra heves török rohamai valamelyest enyhültek, de így is a piros mezesek lábán van leginkább a labda.

12'

Kósza grúz támadás után Mekvabisvili lőtte el 23 méterről, a labda megpattant egy török védőn, így kellett védenie Günoknak.

11'
Kaan Ayhan bosszankodik, hogy a lövéséből kapufa lett (fotó: AFP)

11'

KAPUFA! Beszorult Grúzia, a védők bizonytalankodtak, így került a labda Ayhan elé, aki 19 méterről a jobb kapufát találta telibe.

10'

Güler bal oldali szögletét Bardakci fejelte el 7 méterről, kicsivel a jobb kapufa mellé.

6'

Bal oldali török szöglet után Ayhan fejelhetett 6 méterről, de a kaput nem találta el.

4'

Güler adott be jobbról, Kökcü a bal oldalon nem tudta fejjel elérni a labdát.

3'

Letámadnak a törökök, nehezen jönnek ki a kapujuk előteréből a grúzok.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó. Törökország tiszta pirosban, Grúzia tiszta fehérben játszik.

A török himnusz következik, amelyet rendesen megtámogat a lelátóról a rengeteg szurkoló.

Szólnak a himnuszok, először a grúz. A török közönség inkább fütyül...

Irgalmatlan eső zúdult Dortmundra, nem túlzás, hogy özönvízszerű. Mostanra enyhült, lesz itt meccs...

Arda Güler, a Real Madrid fiatal török játékosa azt mondja, régi álma válhat valóra, ha pályára lép az Eb-n.

Érzelmes videóval hangol Grúzia az első Eb-meccsére.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Dortmundban a Törökország–Grúzia mérkőzés a labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjában. Tartsanak velünk!