Vége a meccsnek, óriási küzdelem után döntetlen lett a vége. 2–2

Sárga lap

Gjasula kapott sárga lapot mert felrúgta a felezővonalnál Budimirt.

90+5'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! AZ UTOLSÓ PILLANATBAN EGYENLÍTETT ALBÁNIA! A bal oldalon indult az albánok támadása, Mitaj adott középre, a labda lepattant a menteni igyekvő Sutalóról, éppen Gjasula elé, aki 12 méterről, állítgatás nélkül a jobb alsóba lőtt. 2–2

90+4'
Sárga lap

Támadtak az albánok, többször is lőhetett volna Seferi majd Daku, végül Daku a lövése után lendületből belerúgott Gvardiolba, sárga lett a jutalma.

90'

Hat perc a hosszabbítás.

90'

Seferi óriási cselekkel hagyott maga után négy embert is, majd ellőtte 16 méterről, Livakovicról kijött a labda, éppen Hoxha elé, aki kihagyta, de már lesről tette.

88'

Modric lőtte el 17 méterről, a jobb alsó sarkot vette célba, de egy kicsit tévedett.

87'

Próbálkoznak az albánok, de eddig nem tudtak helyzetbe kerülni.

85'
CSERE

Manaj helyett Daku.

85'
CSERE

Albán cserék is, Ramadani helyett Hoxha.

80'
CSERE

Kramaric helyett pedig Baturina.

80'
CSERE

Horvát cserék. Perisic helyett Sosa.

78'
Sárga lap

A gól után Hysaj reklamált, sárgát kapott érte.

76'
owngoal

GÓÓÓÓL! FORDÍTOTT HORVÁTORSZÁG EGY ÖNGÓLLAL! Támadásban maradtak a horvátok, a bal oldalon jött a középreadás, amelyet Sucic rálőtt, a labda lepattant Djimsitiről, éppen Gjasulára, ahonnan a hálóba csorogott. 2–1

75'

Majdnem vezetést szerzett Horvátország, Pasalic azonban Strakosha közelében megijedt, rosszul ért a labdához, így a kapus megszerezte.

74'
GÓL

GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT HORVÁTORSZÁG! Az előző kihagyott albán helyzet után jött az ellentámadás, Budimir passzolt Kramarichoz, aki egy védő lába között lőtt a jobb alsóba 10 méterről. 1–1

73'

Seferi szerzett labdát a felezővonalnál, eljutott a horvát tizenhatosig, de nem volt szíve passzolni, így gyengén lőtt.

72'
CSERE

Lejött az albán gólszerző, Laci, és Gjasula állt be a helyére.

71'

Modric újabb szöglete után mentettek az albán védők.

69'
CSERE

Petkovic lejött a pályáról, Budimir állt be a helyére.

66'

Bajrami hozta fel a labdát, bemutatott két cselt Gvardiol mellett, majd 17 méterről lőtt, a kaput viszont nem találta el.

64'
CSERE

Albán csere, Asani helyére jött Seferi.

63'

Asllani tette-vette a labdát a horvát tizenhatos előterében, a lövését simán fogta Livakovic.

62'

Lényegében Albánia megszállta a saját tizenhatosának előterét, kérdés, hogy kibírják-e a nagy nyomást.

61'

Perisic távoli lövése lepattant Laciról, így a kapus könnyen védett.

59'

Modric nagy erejű lövése találta el Ramadani combját, ő azonban eljátszotta, hogy érzékenyebb helyen történt az eset, így némi szusszanásnyi szünetet nyert a csapatának.

58'

Szögletet végezhetett el Horvátország a bal oldalról, Modric a rövidre küldte a labdát, amely a meglepett Sutalo fejéről ment mellé, szinte a kapu torkából.

54'

Perisic beadását Sucic fejelte mellé.

53'

Kovacic próbálta meg a tizenhatoson kívülről bevenni Strakosha lövését, de a kapus biztosan védett.

50'

Albánia beszorult, jönnek előre a horvátok az egyenlítő gólért.

50'

Nagy védés! Strakosha védte remekül Sucic nagyon veszélyes, 11 méterről leadott lövését. A jobb alsóba ment volna a labda, ezt akadályozta meg az albán kapus.

47'

Sucic adott be jobbról, Petkovic valahogy még bele tudott fejelni, de gyengén, Strakosha biztosan védett.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

46'
CSERE

Majer helyett pedig Sucic érkezett.

46'
CSERE

Kettőt cseréltek a horvátok a szünetben. Brozovic helyett Pasalic.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet Albánia. 0–1

45+1'

Jobb oldali beadás után Manaj fejelhetett nagyon szabadon, a fejese azonban gyenge volt, Livakovic elkapta a labdát.

45'

Egy perc a hosszabbítás.

39'

Küszködnek a horvátok, nem vitás. Az albánok keményen, de nem durván védekeznek.

36'

Jó helyről végezhetett el szabadrúgást Horvátország, az albán tizenhatos bal sarka közeléből, a beadást viszont Strakosha kiütötte.

31'

Nagy albán lehetőség maradt ki! Asllani kapott remek átadást, már csak Livakoviccsal állt szemben, 12 méterről azonban nem helyezte rendesen, így a horvát kapus védett.

29'

Jó lehetőség! Az albánok előtt adódott, az előrehúzódó Hysaj lőtte el 16 méterről, a ballábas lövés mellészállt.

27'

Támadtak az albánok, Petkovicnak a saját kapuja előtt kellett takarítani.

21'

Az ellentámadásból Brozovic lőhetett 14 méterről, kissé jobbról, a labda viszont elgurult a hosszú alsó mellett.

20'

Bajrami lódult meg előre kissé balra a kaputól, mielőtt viszont lőhetett volna, jó becsúszással mentett előle Sutalo.

16'

A szöglet után Hysaj lőtt 17 méterről, éppen egy előtte álló horvátba.

14'

Bajrami húzott jobbról, a tizenhatos sarkáról középre, a lövése elment a kapu jobb alsó sarka mellett, viszont egy horvát lábról, így jöhetett a szöglet.

13'

A gólpasszt adó Asani 44 meccsen szerepelt a Kisvárdában az NB I-ben.

12'

Az olaszok ellen is vezetést szereztek az albánok, mégis kikaptak. Ebben reménykedhetnek a horvátok.

11'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET ALBÁNIA! Lényegében az első támadásból gólt szerzett Albánia. A jobb oldalról jött egy beadás Asanitól, Lacit magára hagyták, így az ötös vonaláról fejelhetett a bal alsóba. 0–1

10'

A horvátok átvették a játék irányítását, az albánok védekeznek, bár eddig igazán nagy gondot nem okoztak nekik Modricék.

7'

Eddig nincs valami öldöklő iram, nagyjából kiegyenlített a találkozó.

6'

Szöglethez jutott Horvátország a jobb oldalról, Majer is szöglete után könnyen mentett a védelem.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a horvátok tiszta fehérben, az albánok tiszta feketében játszanak.

Elhangzottak a himnuszok, minden készen áll a meccsre.

Arbër Hoxha, az albánok kezdőbe nem jelölt támadója úgy véli, a horvátok jóval esélyesebbek náluk.

A két csapat szurkolói barátkozással indították a napot.

Horvátország Spanyolországtól kapott ki 3–0-ra, Albánia pedig Olaszországtól 2–1-re az első fordulóban.

Mindkét csapat vereséggel kezdte az Eb-t, ezért ha ma valamelyik veszít, igen nehéz helyzetbe kerülhet.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!