Európa-bajnokság, Eb 2024 – C-csoport , 2. forduló
1
Szerbia

97'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek! Szlovénia hiába szerzett vezetést, a szerbek az utolsó pillanatban egyenlítetttek. 1–1 lett a végeredmény. Köszönjük a figyelmüket.

96'

Ilics szögletét Jovics csúsztatta a kapu jobb oldalába.

96'
GÓL

GÓÓÓÓL! LUKA JOVICS KIEGYENLÍT

95'

Gacsinovics lőhetett egy lefejelt labdát követően, de blokkolnak a szlovénok. Szöglet következik, amire Rajkovics is előre megy.

94'
Sárga lap

Vipotnik is lapot kap.

94'
Sárga lap

Még egy sárga, ezúttal Gacsinovics kapta.

93'
Sárga lap

Jovics is besárgul.

92'
CSERE

Elsnik le, Brekalo be.

91'

Legalább öt perc lesz a ráadás.

88'
Sárga lap

Janza sárga lapot kap időhúzásért.

86'

A másik csere, Birmancsevics is próbálkozott lövéssel, Oblak szögletre hárított. A sarokrúgást követően Stankovic blokkolja Veljkovics lövését.

84'

A most beálló Szamardzsics rögtön veszélyeztet, végigvezeti a labdát a tizenhatos vonalán, lövése nem talál kaput.

83'
CSERE

Tadics helyén Szamardzsics játszik

82'
CSERE

Sztojkovics ismét változtat. Zsivkovics le Birmancsevics be

80'

Karnicnik akart volna duplázni, 18 méterről lőtt, a labda méterekkel megy el a jobb kapufa mellett.

79'

Jelen állás szerint Szlovénia vezeti a csoport négy ponttal, míg Szerbia pont nélkül az utolsó.

77'
CSERE

Stojanovic helyén Verbic játszik.

77'
CSERE

Változtatnak a szlovénok, Seskót Vipotnik váltja és...

76'

Újabb szerb lehetőség, Milinkovics-Szavics fejelt kapu mellé.

75'
Zan Karnicnik góljával vezet Szlovénia (Fotó: Getty Images)

72'

Majdnem jött egyből a válasz. Mitrovics érkezett jól középen, s lőtt egyből, Jan Oblakot a felső léc mentette meg.

71'

Karnicnik hozta fel a labdát teljesen szabadon, majd kiadta a bal szélre az érkező Elsniknek. A szélső felvezette a labdát, majd középre tette, a hosszú oldalon pedig Karnicnik érkezett, aki két méterről a bal kapufa mellé kotorta a labdát. 1–0 Szlovéniának.

69'
GÓL

GÓÓÓL! KARNICNIK GÓLJÁVAL VEZET SZLOVÉNIA

65'
CSERE

és Szergej Milinkovics-Szavics a pályán Lukics helyén.

65'
CSERE

Két változtatás a szerbeknél is. Jovics érkezik Vlahovics helyett.

64'
CSERE

Cserélnek a szlovénok. Mlakar helyett Gorenc Stankovic a pályán.

59'
Kaput eltaláló lövés

Sesko tekert gyönyörűen távolról, Rajkovicsnak nyújtózkodnia kellett, hogy szögletre tudja ütni a bal felső sarokba tartó labdát.

54'
Sárga lap

Lukics elkésett belépője sárga lapot ér.

51'

Sesko ugrott volna ki, Veljkovics lerántotta, de nincs piros lap, mivel Kovács István már egy korábbi szabálytalanság miatt megállította a játékot.

50'

Bijol lőtt majdnem gólt, de a saját kapujába. Tisztázni próbált, de rosszul ért a labdába, ami a kapufához közel suhant ki.

47'

Mitrovics kapott remek labdát Tadicstól, a szerbek kilencese egyből lőtt, de Jan Oblak hárított.

46
CSERE

A szünetben cseréltek a szerbek, Mladenovics helyére Gacsinovics érkezett.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

46'

FÉLIDEI STATISZTIKA
Kapura lövések száma: 7–6
Kaput eltalál lövések száma: 2–2
Labdabirtoklás: 47–53%
Várható gólok (xG): 0.77–0.69

46'
Szünet

Véget ért az első félidő. Egyelőre nem született gól.

43'

Legalább egy perc lesz a ráadás.

42'

Zsivkovics adta be ballal a labdát, Vlahovics nem tudja levenni, de Mitrovics megharcolt védőjével és közelről kapura spiccelte a labdát. Jan Oblak jól zárta a szöget, majd a szlovénok tisztáztak.

41'

Dusan Vlahovics szabadrúgása a sorfalon vágódott le.

38'

Előbb Elsnik jobb lábas lövése a bal kapufán csattant. A kipattanó Benjamin Sesko elé került, aki tizenegy méterről kapura fordult, de lövése nem találta el a kaput. Ez volt a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete.

33'

Az első szerb szöglet majdnem gólt hozott. Mitrovics érkezett a hosszú kapufához, de nem tudta kapu felé irányítani a labdát.

27'

Veszélyeztetnek a szerbek is, Dusan Vlahovics csúsztatott Mitrovics beadását követően. A középre érkező labdát Jan Oblak gyűjtötte be.

25'
Sárga lap

Mladenkovicsé a meccs első sárga lapja.

24'

Rajkovics eddig a szerbek legjobbja

Fotó: Getty Images

20'

A szerb térfélen adogatnak a szlovénok. Janza beadását Rajkovics ütötte ki, majd az ismétlés is levágódott a blokkon, de az elmúlt percekben egyre inkább a szlovénokról szólnak.

17'

Csökkent a szerb labdabirtoklási fölény, az elmúlt percekben a fehér mezesek tartják a labdát, lövésig azonban nem jutottak el.

8'

Újabb szlovén helyzet és újabb Rajkovics bravúr. Jan Mlakar kapott jó kiugratást, a kapu bal oldalába tartó lövését Rajkovics szögletre tolja.

5'

Cerin révén a szlovéneké az első kísérlet, de Rajkovics könnyedén hárított.

Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, Szlovénia indította útjára a labdát.

A mérkőzés játékvezetője Kovács István lesz.

A szerbek vörösben, a szlovénok fehér mezben játszanak.

A C-csoport első fordulójában Szlovénia 1–1-es döntetlent játszott Dánia ellen, míg Szerbia egygólos vereséget szenvedett Anglia ellen.

Az egymás elleni mérleg kiegyensúlyozott: hat döntetlen mellett egyszer a szlovénok, egyszer pedig a szerbek diadalmaskodtak.

Legutóbb 2022 júniusában a Nemzetek Ligájában 2–2-re végeztek a felek.

„Hamisítatlan balkáni rangadó lesz” – mondta a mérkőzés előtt Adam Gnezda Cerin, a szlovén válogatott középpályása. A szerbek hétfő óta békébenés egyetértésben készülnek.