Európa-bajnokság, Eb 2024 – D-csoport , 2. forduló
Franciaország

90+6'
90+6'
VÉGE

Vége! A találkozó egyetlen gólja les miatt érvénytelenítésre került. Többet vártunk ettől az összecsapástól...Köszönjük a figyelmüket!

90'

Öt perc a ráadás.

85'
Vélhetően a francia szurkolók is jobb mérkőzésre számítottak (Fotó: Getty Images)

79'
CSERE

Cseréltek a hollandok, Depay helyére Weghorst állt be.

75'
CSERE

Thuramot Giroud váltja.

75'
CSERE

Cserélnek a franciák is: Dembélé helyére Coman érkezik.

73'
CSERE

Schoutent Veerman váltotta.

73'
CSERE

Frimpong helyére Geertruida állt be.

73'
CSERE

Hármat cseréltek a hollandok: Simons helyére Wijnaldum érkezett.

72'

Hosszas vizsgálódás után maradt az ítélet...a franciák jöhetnek. Dumfries egyértelműen lesen állt, zavarta a francia kapust.

70'
Netherlands v France: Group D - UEFA EURO 2024
Simons öröme korai volt (Fotó: Getty Images)

69'

Gakpo passza után Depay lövését lábbal védte Maignan, a kipattanóra érkezett Simons és 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. A partjelző jelentős késéssel emelte csak a zászlaját.

69'
VAR

BETALÁLTAK A HOLLANDOK, DE LES!

68'

Gyors francia kontra végén Dembélé megszédítette Akét a 16-os sarkánál, majd 17 méterről a léc fölé lőtt.

65'

Ez nem Griezmann napja...Rövidpasszos játékkal jutott be a 16-oson belülre a labda a francia támadás során, Dembélé lekészítése után Kanté Griezmannhoz passzolt, aki 4 méterről rosszul találta el a labdát, Verbruggen szögletre mentett.

63'

Dembélé jobb oldali szöglete nem okozott veszélyt a holland kapu előtt, majd Dembélé ismételhetett, az újabb beadás már jobb volt, Tchouaméni 7 méterről a kapu fölé fejelt.

60'

Rabiot passza után Thuram tolt egyet a labdán majd 19 méterről a kapu mellé lőtt.

57'

Dembélé ívelése megtalálta a 16-oson belül Rabiot lábát, a középpályás 11 méteres lövése magasan a kapu fölé szállt.

52'

Kanté tolta el a labdát Simons mellett, majd 23 méterről magasan a léc fölé lőtt.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

45+1'
Mbappé a kispadról figyelhette az első félidőt (Fotó: Getty Images)

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek. Egyik csapat sem tudott a kapuba találni ezidáig.

45'

Egy perc a ráadás az első félidő végén.

43'

Rabiot ívelése után Griezmann 12 méterről, tisztán fejelhetett kapura, de a kivetelezés nem volt pontos, Verbruggen védeni tudott.

41'

Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást Franciaország, Griezmann lövése De Vrij fejéről szögletre vágódott.

36'

Simons szerezte meg a labdát Dembélétől, majd rövid labdavezetést követően 24 méterről kapura lőtt. A lapos, középre tartó lövés csemege volt Maignan számára.

31'
Sárga lap

Schouten vitte földre a kapura törő Griezmannt, sárga lap.

28'

Koundé remek indításával Thuram lépett ki, betört a 16-oson belülre, majd Van Dijk szorításában magasan a kapu fölé lőtt.

24'

Depay szabadrúgása után az előrehúzódó Dumfries fejelt a kapu fölé.

18'
Griezmann (7) nagy helyzetet hagyott ki (Fotó: Getty Images)

16'

Gakpo cselezte be magát lövőhelyzetbe, majd 17 méterről a bal alsót célozta meg, Maignan szögletre tolta a labdát.

14'

És megint Griezmann! Az Atlético Madrid támadója egy percen kétszer is betalálhatott volna, de másodjára Kante passza után 11 méterről a kapu mellé lőtt.

14'

Atyaég mi maradt ki! Thuram sarokkal tálalt Rabiot elé, aki Griezmannt akarta kihagyhatatlan helyzetbe hozni, de a francia elesett lövés közben.

9'
Frimpong (balra) gyorsasága már az első percben gondott okozott a franciáknak (Fotó: Getty Images)

8'

Xavi Simons elé került a labda a francia 16-os előterében, majd Depay esett el Saliba szorításában a 16-oson belül, nincs 11-es.

4'

Rabiot passza után Griezmann 23 méteres, ballábas löketét a léc alól tornázta ki Verbruggen.

2'

Máris gólt szerezhettek volna a hollandok: Frimpong előzte meg a jobb szélen Hernandezt, majd éles szögből kapura lőtt, a labda megpattant a francia védőn, Maignan ujjheggyel tudta még szögletre ütni.

1'
Meccs indítása

Hollandia indította útjára a labdát!

Fehér-kékben a franciák, tiszta narancssárgában a hollandok.

Nincs harag a két csapat szurkolói között (Fotó: Getty Images)

A múltban 30 mérkőzést játszott egymás ellen a két csapat. Érdekesség, hogy a selejtezők során is egy csoportban szerepeltek. Korábbi összecsapásaikból a franciák 16-ot, a hollandok 11-et nyertek meg. Csupán három találkozó zárult döntetlen eredménnyel.

Végül lecserélésre került a nemzeti színű maszk (Fotó: AFP)

Mbappé csak a kispadon a franciáknál!

Kezdjük az összeállításokkal:

Köszöntjük Önöket! Az Európa-bajnokság D-csoportjának rangadóján Hollandia és Franciaország csap össze Lipcsében. Tartsanak velünk!