Ziccer! Laimert ugratták ki, aki eltolta a labdát a kilépő Szczesny mellett, de aztán elgurította a kapu előtt keresztben!

Nagy védés! Posch lőtt 20 méterről félmagasan, Szczesny ujjheggyel kitolta a labdát a jobb kapufa mellől!

És újabb gólszerző távozott: Arnautovic fejezte be, Gregoritsch lépett pályára.

CSERE

Baumgartner helyett Schmid jött be.

78'
11-es

OTT A HARMADIK! Arnautovic állt a labda mögé, és magabiztosan a bal alsóba lőtt! 1–3

Szczesny jobbra, a labda balra... (Fotó: Getty Images)

77'
Sárga lap

TIZENEGYES! Pentz hosszú indítása után Dawidowicz fején csúszott meg a labda, és így Sabitzer lépett ki ziccerben, eltolta a labdát Szczesny mellett, aki elütötte! Sárga lap a kapusnak, büntető az osztrákoknak!

A szabálytalanság (Fotó: Getty Images)

76'
CSERE

Slisz helyén Grosicki.

75'

Helyzet! Wimmer 14 méterről laposan tüzelt, de leért Szczesny! A lengyel kapus szerencséjére nem ment sarokra a labda.

70'
Sárga lap

Arnautovic lökte fel Kiwiort hátulról.

69'

Swiderski lőtt középre 16 méterről, Pentz kiütötte.

66'
GÓL

GÓL! ISMÉT VEZETNEK AZ OSZTRÁKOK! Prass passzolt középre balról, Arnautovic átlépte a labdát, Baumgartner megkapta, és 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt! 1–2

Baumgartner (19) gólöröme (Fotó: Getty Images)

64'
Sárga lap

És ha egy üzlet beindul... Lewandowski is besárgult, mert lekönyökölte Lienhartot.

63'
CSERE

Mwene helyett bejött Prass.

62'
Sárga lap

Moder taposott rá Baumgartner lábára.

60'
CSERE

Valamint befejezte a másik gólszerző, Piatek is, aki helyett Swiderski a pályán.

60'
CSERE

Bejött a lengyelek sztárja: Buksát váltotta Lewandowski.

59'
CSERE

A gólszerző Trauner megsérült, Danso szállt be.

56'
Sárga lap

Wimmer akasztotta Zalewskit, ez is sárga.

53'
Sárga lap

Slisz húzta vissza Baumgartnert, villant a meccs első sárgája.

51'

Wimmer jobb oldali szöglete után Posch fejelte 7 méterről a labdát Szczesny kezébe.

46'
Második félidő

És folytatódott a meccs!

46'
CSERE

Az osztrákoknál Grillitsch helyett jött Wimmer.

46'
CSERE

Lengyel csere a szünetben: Piotrowski helyett Moder a pályán.

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek!

45+1'

Zielinski jobbal kapura tekert egy szabadrúgást 25 méterről, a félmagas lövést Pentz kiütötte!

45'

Egy perc a ráadás.

42'

Sabitzer 25-ről egy méterrel a jobb kapufa mellé lőtt, Szczesny elengedte, látta, hogy nem veszélyes a kapujára.

39'

Gyors támadást vezettek az osztrákok, Baumgartner hozta fel a labdát, kitette balra Sabitzernek, aki visszavette azt, majd 13 méterről a blokkba lőtte. Bár a lassítás alapján jó eséllyel lesről tette mindezt, de határeset lehetett.

30'
GÓL

GÓL! PIATEK TALÁLATÁVAL EGYENLÍTETTEK A LENGYELEK! Jobb oldali beadás után középre került a labda, Bednarek lőtt, ekkor a labda még levágódott Traunerről, de Piatek elé pattant, aki megtolta, majd 6 méterről a bal alsóba gurított! 1–1

A gól (Fotó: Getty Images)

18'

Frankowski tette be a labdát középre jobbról, az elment a védők között, a hosszún Zalewski 13 méterről kapura lőtte, de fölé vágta!

17'

Zielinski lőtt 16 méterről, a labda elakadt a blokkban, a lengyelek kezezést reklamálták, de Mwene leszorított karját találta el a labda, ezért nem jár tizenegyes.

9'
GÓL

GÓL! VEZET AUSZTRIA! Mwene adott be balról, az alapvonal közeléből, Trauner pedig középen üresen fejelhetett, és 5 méterről a jobb felső sarokba bólintott! 0–1

Trauner fejese (Fotó: Getty Images)

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! A lengyel nemzeti csapat fehérben, az osztrák válogatott pirosban játszik, és a labdát utóbbi indította útjára.

Addig is egy kis egymás elleni mérleg: 11 mérkőzésen öt lengyel siker, két döntetlen és négy osztrák győzelem, 20–20-as gólkülönbség.

Pár perc múlva kezdünk. Lewandowski a padon ül majd a meccs elején, és nem tudni, mennyire van bevethető állapotban.

Robert Lewandowski (Fotó: Getty Images)

Ez pedig az osztrákok kezdője

Így állnak fel a lengyelek

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Európa-bajnokság D-csoportjában a Lengyelország–Ausztria összecsapás! Az első fordulóban mindkét együttes elveszítette a maga mérkőzését, a lengyelek a hollandoktól 2–1-re, az osztrákok a franciáktól 1–0-ra kaptak ki.