Európa-bajnokság, Eb 2024 – E-csoport , 2. forduló
2
Ukrajna

95'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek. Szlovákia hiába szerzett vezetést, Ukrajna fordított és 2–1-re nyert, így mindkét csapat három ponttal áll két fordulót követően. Köszönjük a figyelmüket!

93'

Nagy lehetőség, Bénes szöglete után Vavro nem találja el a labdát.

92'
CSERE

Utolsó ukrán csere: Saparenkót Taloverov váltja.

91'

Egyelőre Jaremcsuk gólja dönt.

91'

Legalább öt perc ráadás lesz.

87'

A hivatalos nézőszám 43910.

86'
CSERE

Gyors csere a szlovkákoknál. Schranz helyén Sauer.

85'
CSERE

Szidorcsuk is beáll, Brazskót váltja.

85'
CSERE

Két ukrán csere  a hajrára: Mudrik le, Malinovszkij be.

85'
Sárga lap

A második ukrán gólt szerző Jaremcsuk kapja a mérkőzés első sárga lapját.

81'

Saparenko indította a kiugró Jaremcsukot, aki gyönyörű mozdulattal levette a labdát, majd lazán elrakta a kifutó Dúbravka mellett gyönyörű mozdulattal a kapuba passzolt. 1–2

80'
GÓL

GÓÓÓL! UKRAJNA FORDÍTOTT! JAREMCSUK A GÓLSZERZŐ

75'

Kapufa! Mudrik lőtt kisodródott helyzetből, Dúbravka zárta a rövid sarkot, de nem kellett védenie, a kapufa megtette helyette.

68'

Az ukránok egyenlítése óta egyik csapat sem akar túl nagy kockázatot vállalni. A sárga mezesek vannak enyhe mezőnyfölényben.

67'
CSERE

Lemegy a megsérült Hancko is, helyére Obert érkezik.

67'
CSERE

Változtat Szlovákia is. Haraslín le, Suslov be.

67'
CSERE

Jaremcsuk is érkezik Dovbik helyére.

67'
CSERE

Kettőt változtat Rebrov is. Jarmolenko helyére Zubkov állt be.

60'
CSERE

Bozeniket Strelec váltja.

60'
CSERE

A szlovákok cserélnek. Bénes jön Duda helyére és...

54'

A saját térfele közepén szerzett labdát Ukrajna. Mudrik kitette a balszélre a labdát, majd mire visszaért a szlovák védelem Zincsenko adta be, Saparenko pedig tíz méterről kapásból lőtt bal lábbal laposan a jobb kapufa mellé.

54'
GÓL

GÓÓÓL! EGYENLÍT UKRAJNA, SAPARENKO A GÓLSZERZŐ!

51'

Az ukránoké a második félidő első helyzete. Mudrik hozta helyzetbe Dovbikot, a gironai támadó fejese nem talál kaput.

46'
Szünet

Véget ért az első félidő. Szlovákia 1–0-ra vezet.

45'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45'

Schranz 30 éves és 282 napos, ezzel ő a legidősebb játékos, aki az első két Eb-mérkőzésén betalált. A szlovák Hriszto Sztojcskovot előzte meg, aki 156 nappal fiatalabb volt.

45'

Félidei statsztika:
Labdabirtoklás: 55%–45%
Kapura lövések száma: 7–7
Kaput eltaláló lövések száma: 5–2
Várható gólok (xG): 0.88–0.36

45'

Legalább egy perc ráadás következik.

44'
Kaput eltaláló lövés

Haraslín lövése Brazskón változtat irányít, Trubin hatalmasat vetődve szögletre üti a bal alsó sarokba tartó labdát.

40'

Eddig Ivan Schranz a hős!

36'

Újabb Mudrik-helyzet, a Chelsea támadója egy az egyben vihette a kapusra a labdát, lövés helyett passzolni akart, Dúbravka jól zárta a szöget, így továbbra sincs ukrán gól.

33'

Jarmolenko és Mudrik játszott össze, utóbbi sarokkal készített le, a lövés azonban elakad a blokkban. A kipattanót Timcsuk tűzelte rá, a labda a jobb oldali kapufáról jött ki, majd a les mentette meg a szlovák kaput.

29'

Mudrik lőtt a tizenhatos balsarkáról, több szlovák védő is beleért, így a hosszú oldalt érkező Jarmolenko került helyzetbe, de nem tudta kapu felé irányítani a labdát.

25'
Ivan Schranz góljával vezet Szlovákia (Fotó: Getty Images)

22'

Mudrik lendületből vitte rá a labdát a szlovák védelemre, távolról lőtt, de méterekkel eltéveszti a kaput.

17'

Haraslín ívelte be a labdát a bal oldalról, Zincsenko felett elszállt a labda, Schranz pedig a hosszúkapufaához érkezve közelről a kapuba juttatta a labdát. Schranz ezzel az első szlovák játékos, aki egy Eb-n kétszer is betalált, továbbá ő Musiala után a második játékos, aki eléri a két gólt az idei kontinenstornán.

17'
GÓL

GÓÓÓL! SCHRANZ GÓLJÁVAL VEZET SZLOVÁKIA!

14'

Brazsko szabálytalankodott, a szlovákok 22 méterről lőhettek szabadrúgást. Hancko tekerte el a sorfal mellett, de Trubin hárított.

13'

Haraslín cselezgetett a bal oldalon, több embert is befűzött, majd a rövid sarkot vette célba, de Trubin hárított. Nem sokkal később egy keresztlabdát követően Schranz lőtt kapásból, Trubin újabb bravúrt mutatott be.

10'

Jarmolenko adta be a labdát, Skriniar és Vavro sem tudott első szándékből felszabadítani, de Dovbik túlságosan agresszív volt, így szabadrúgással jöhetnek a szlovákok.

5'

A kezdő percekben a kék mezes szlovák csapat birtokolta a labdát, most próbálnak támadást építeni az ukránok.

Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a szlovákok kezdtek.

Az ukránok sárgában, míg a szlovákok kék mezben lépnek pályára.

Legutóbb 2018-ban találkoztak, akkor a Nemzetek Ligájában Szlovákia 4–1-re legyőzte Ukrajnát.

Az egymás elleni mérleg enyhén Szerhij Rebrov csapata felé billen. Az ukránok háromszor nyertek, míg a szlovékok kétszer három döntetlen mellett.

A mérkőzés játékvezetője az angol Michael Oliver lesz, segítői Stuart Burt és Dan Cook lesz. A videószobában a német Bastian Dankert fog ülni.

Váratlan eredményeket hoztak a labdarúgó Európa-bajnokság E-csoportjának első találkozói: Szlovákia általános meglepetésre 1–0-ra legyőzte Belgiumot, míg Románia 3–0-ra lépte le Ukrajnát. Pénteken Szerhij Rebrov tanítványainak pontot, illetve pontokat kell szerezniük, Lobotkáék ezzel szemben bebiztosíthatják a továbbjutást.

Részletes beharangozót ide kattintva olvashat!