Európa-bajnokság, Eb 2024 – F-csoport , 2. forduló
Csehország

90+6'
VÉGE

Közben véget ért a mérkőzés. Grúzia pontot szerzett Csehország ellen!

Nagyon izgalmas, kimondottan élvezetes meccset játszottak a csapatok. Grúzia a második félidőben szinte végig védekezésre kényszerült, ám a legvégén akár meg is nyerhette volna a találkozót. Egyik együttes sem érdemelt volna vereséget – így pedig igazságos a döntetlen, ami magyar szempontól is jó eredmény. Mamardasvili a meccs hőse, a Valencia kapusa ihletett formában védett a grúz kapuban. Köszönjük a figyelmet!

90+5'

Elképesztő! Mit hagytak ki a grúzok! Ez lehetett volna a slusszpoén...

90+5'
Sárga lap

Kocsorasvili is kap még egy sárgát így a végére.

90+4'

Krejcí még lőtt egyet, de alig volt benne erő, Mamardasvili könnyedén felszedte a labdát, és húzza az időt.

90+2'

A grúzok már lépni is alig bírnak, nemhogy megtartani a labdát. Folyamatosan a grúz tizenhatos előtt folyik a játék.

90'

Szorongatnak a csehek, de most nem tudnak kialakítani komolyabb helyzeteket. Öt perc lesz a hosszabbítás, és kirúgással jöhetnek a grúzok.

88'
CSERE

Még egy grúz csere, Kvilitaia érkezik a gólszerző Mikautadze helyett.

87'

Egymás után jönnek a cseh rohamok és a beadások, a grúzok teljesen beszorulnak az utolsó percekre, és már az időt húzzák.

84'
CSERE

A grúzoknál lemegy Kvarachelia, aki már nagyon elfáradt, helyére friss erő, Lobzsanidze érkezik a hajrára.

83'
CSERE

David Jurásek helyett Sevcík érkezik a cseheknél az utolsó percekre.

82'
CSERE

A cseheknél először Barák váltja Provodot, majd lemegy David Jurásek is, helyére Sevcíket küldi be a szövetségi kapitány.

81'
Sárga lap

Soucek lépett oda nagyon keményen Kvaracheliának, kapott is egy sárgát érte. Aztán kettős cseh csere jön, és a grúzok is változtatnak.

79'

Mamardasvilinek van dolga bőven. Most Matej Jurásek lövését kellett védenie a Valencia kapusának.

77'

David Jurásek beadása után Chytil előzte meg a grúz csapatkapitányt,Kasiát, a fejes azonban elkerülte a kaput.

73'

Krejcí próbálkozott távolról, de egy grúz védő beleért, a labda pedig szögletre pattant. Coufal szöglete után David Jurásek lőtt, de jócskán célt tévesztett.

72'
Sérülés

Patrick Schick révén egyenlítettek a csehek. A gólszerzőt pár perccel később sérülés miatt le kellett cserélni.

Georgia v Czechia: Group F - UEFA EURO 2024
(Fotó: Getty Images)

69'
CSERE

Rossz hír a cseheknek. Schick biceg, le is kell cserélni. Chytil érkezik a helyére.

66'

Nagyon jönnek a csehek. Most Matej Jurásek próbálkozott távolról, Mamardasvili védett. Már 19 lövésnél járnak a csehek.

62'
CSERE

Fáradnak a grúzok, és ezt érzi is Willy Sagnol szövetségi kapitány is: a szakember cserél, Davatasvilit Csakvetadze váltja.

61'
VAR

Kezezés-gyanús eset a grúz tizenhatosnál, vizsgálódott is a VAR, de a másik oldalon nincs büntető.

59'

... ezt már megadják! Egy szöglet után elsőre még szerencséje volt a grúzoknak, a kapufa ugyanis mentett Mamardasvili helyett, Schick azonban jókor volt jó helyen –  két lépésről a kapuba pofozta a labdát. Megvan tehát a cseh egyenlítés.

58'
GÓL

Egyenlítenek a csehek! Megadják?

57'
CSERE

És lemegy Hlozek is, érkezik Lingr.

56'
CSERE

Cserélnek a csehek, Cerny helyett Matej Jurásek érkezik – így most már két Jurásek is a pályán.

54'
Sárga lap

Újabb cseh sárga, most Holes szabálytalankodott.

52'

Schick fejesét fogta meg Mamardasvili, aki már nehezebb feladatot is megoldott ezen a délután.

49'

Kocsorasvili beadásszerű lövését fogta meg Stanek.

47'
Sárga lap

Jurásek szabálytalankodott Mikautadzével szemben, rögtön kap is egy sárgát. A szünetben egyébként nem cserélt egyik csapat sem.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+5'

Majdnem ott a válasz! Schick került nagy helyzetbe, Mamardasvili bravúrral szögletre ment.

45+4'
GÓL

Mikautadze vállalta magára a büntetőt, és magabiztosan a jobb sarokba lövi a labdát, a kapus balra vetődött. Vezetnek a grúzok!

45+3'
11-es

Tizenegyes! Hranác valóban kezezett, tizenegyest rúghatnak a grúzok.

45+2'
VAR

Lehetséges tizenegyest vizsgál a VAR! Hranác mintha kézzel ért volna hozzá a labdához. A bíró kimegy megnézni... izgulhatnak a csehek.

45'
Szünet

Jól alakul a találkozó, van mit nézni és van miről beszélni. SZÓLJON HOZZÁ, FÓRUM ITT!

Mikautadze tizenegyesből volt eredményes a csehek ellen (Fotó: Getty Images)

45'
Szünet

Ki hitte volna, hogy ilyen jó meccset játszanak majd a csapatok? Volt minden az első félidőben, ami egy jó meccshez kell, nagy iram, küzdelem, kapusbravúrok, érvénytelenített és a végén érvényes gól is.  Aki megnézte az első félidőt, nézze meg a másodikat is, mert érdemes.

45'
Szünet

Szünet! Hatalmas iramú első félidő, és őrült végjáték után grúz vezetéssel mennek az öltözőbe a csapatok.

45'

Még ilyet! Krejcí teljesen indokolatlanul hatalmasat taszított Davitasvilin, aki nagy lendülettel az egyik reklámtáblának csapódott. Szerencse, hogy nem sérült meg. Megért volna egy sárgát...

42'

Az érvénytelenített cseh gól előtti pillanat. Hlozek kézzel ért hozzá a labdához.

40'
Sárga lap

Provod lépett oda keményen Mikautadzének, újabb sárga lap.

37'
Sárga lap

Kocsorasvili rúgta talpon Souceket, jutalma egy sárga lap.

35'

Kvarachelia passza után Mekvabisvili keveredett az ötöshöz, középre passzolta volna a labdát, de szögletre mentett a cseh védelem.

30'

Jönnek, folyamatosan jönnek a csehek: most Hlozek próbálkozott, ám a középre tartó löketet hárította a grúz kapus.

27'

Újabb cseh lehetőség, ezúttal Cerny került helyzetbe, de estében nagyon rosszul találta el a labdát – pontosabban épphogy bele tudott még rúgni, így Mamardasvili könnyedén hárított.

26'

A grúzok eddigi legjobbja, Kvarachelia tologatta a labdát, majdnem lövőhelyzetet is kialakított magának, de az utolsó pillanatban odaért egy cseh láb.

25'
VAR

Rövid VAR-vizsgálat után elveszik Hlozek találatát. A cseh játékos kézzel ért hozzá a labdához, így érvénytelen a gól. Mégsincs tehát cseh vezetés.

24'
VAR

Vezetnek a csehek! Vagy mégsem? Hlozek talált a kapuba... videózás következik!

21'

A tizenhatosan előterében türelmesen, de kicsit lassan adogattak a csehek, így nem is találtak rést a grúz falon. Tisztáztak a piros-fekete mezesek.

18'
Sárga lap

Megvan a meccs első sárga lapja, Coufal kapta Kvarachelia buktatásáért.

17'

Remek a hangulat a Volksparkstadionban.

13'

Továbbra sincs megállás, hatalmas iramot diktálnak a csapatok. A csehek játszanak veszélyesebben, de a grúzokra sem lehet mondani, hogy óvatoskodnának – látszik, hogy mindkét csapat nyerni akar.

11'

Davitasvili esett el egy cseh védő szorításában a tizenhatosan belül, de nincs tizenegyes.

9'

Kezezést reklamálnak a csehek, de Dvali keze le volt szorítva, így szó sem lehet büntetőről.

8'

Kijöttek a szorításból a grúzok, de a csehek gyorsan visszaszerzik a labdát, és már újabb támadást indítanak. Egyelőre fölényben játszanak a fehérmezesek, a grúzok védekezésre kényszerülnek.

2'

Nagy iramban kezdődik a találkozó, és rögtön meg is van az első cseh helyzet: Mamaradasvili egymás után kétszer is véd, majd Shick fejesét is hárítja.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés. A grúzok indították útjára a labdát.

A meccset Hamburgban, a Volkspark Stadionban rendezik. Az M4 Sport élő közvetítését ide kattintva nézheti.

Az F-csoportban Grúzia–Csehország találkozóval folytatódik a labdarúgó Európa-bajnokság. Az első fordulóban a torna eddigi egyik legjobb meccsén a grúzok 3–1-es vereséget szenvedtek a törökök ellen, míg a csehek 2–1-re maradtak alul a portugálokkal szemben. Most mindkét csapat szeretne javítani, kérdés, melyiknek sikerül.