Európa-bajnokság, Eb 2024 – A-csoport, 3. forduló

90+8'

Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+5'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek! Ezzel az 1–1-gyel a németek végeztek a csoport élén, a svájciak a második helyen jutottak tovább!

90+2'
GÓL

GÓL! FÜLLKRUG EGYENLÍTETT! Raum balról beívelte a labdát, Füllkrug pedig 6 méterről a jobb felső sarokba fejelt! 1–1

90'

4 perc a ráadás.

88'
Kaput eltaláló lövés

Xhaka tekert kapura 25-ről, Neuer bravúrral tolta ki a labdát a jobb kapufa mellől!

85'

KAPUFA! Kross jobb oldali szöglete után Havertz próbált fejelni, de a vállával találta el a labdát, amely a lécre pattant!

84'
VAR

Lesgól! Vargas kapott remek kiugratást, majd 11 méterről a bal alsóba lőtt, de lesről indult, így nem érvényes a találat.

81'
Sárga lap

Widmer húzta vissza Raumot.

76'
CSERE

És Musiala helyett érkezett Füllkrug.

76'
CSERE

Újabb cserék: Wirtz helyén Sané.

70'

Nagy helyzet! Wirtz passzolt középre két jó csel után, Kimmich 5 méterről lőtt, de Akanji belevetődött!

67'
Sárga lap

Xhaka talpalta le Musialát.

65'
CSERE

A németek is cseréltek: Andrich helyett Beier folytatja.

65'
CSERE

Illetve Embolo jött le, Duah állt be.

65'
CSERE

Valamint Ndoye helyén Amdouni.

65'
CSERE

Riedert váltotta Vargas a svájciaknál.

63'

Raum 24-ről egy méterrel fölé lőtt.

61'
CSERE

És Mittelstädt helyett jött Raum.

61'
CSERE

Tah helyén Schlotterbeck.

55'

Kroos 20-ról méterekkel mellé lőtt.

50'

Musiala 18 méterről középre bombázott, Sommer kiütötte a labdát, Gündogan viszont eltörte a kipattanót, és így a labda jócskán mellé ment.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés! Nem történt csere egyik oldalon sem.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, előnyben a svájciak a szünetben!

45'

2 perc a ráadás.

42'

Havertz lőtt jócskán fölé 14 méterről.

41'

Ebben több volt! Kroos adott be balról, Rüdiger üresen állva 5 méterről mellé fejelt!

38'
Sárga lap

Tah találta el Embolo fejét, amikor felugrott fejelni.

31'

Ndoye futotta le Rüdigert, majd lőtt 16 méterről centikkel a bal kapufa mellé!

28'
GÓL

VEZET SVÁJC! Rieder ugratta ki Freulert, aki középre passzolt, és a leshatáron kilépő Ndoye a léc alá bombázott 5 méterről! 1–0

Ndoye gólja (Fotó: Getty Images)

25'
Sárga lap

Az első sárga lap: Ndoye rúgta meg Rüdigert.

17'
VAR

NINCS GÓL! SZABÁLYTALANSÁG TÖRTÉNT! Andrich vállalkozott lövésre 25 méterről, Sommer pedig a rövidnél beütötte a labdát a saját kapujába. Azonban a lövés előtt nem sokkal Musiala megrúgta Aebischert, így a VAR segítségével a játékvezető annulálta a találatot.

12'

Havertzet borította fel a tizenhatoson belül Schär, nincs büntető.

11'

Eddig kevés az izgalom: a németek adogatnak, a svájciak kivárnak.

3'

Kroos jobb oldali szöglete után Havertz fejelt 6 méterről Sommer kezébe.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! A labdát a fehér mezes németek indították útjára, a svájciak piros szerelésükben futballoznak!

A csapatok már nagyon készülnek, hiszen ez a mérkőzés a csoportelsőségről dönt. A kezdő tizenegyek tekintetében nem igazán vannak meglepetések – a „felállás” fül alatt megtekinthetőek a kezdők.

Jamal Musiala és társai (Fotó: Getty Images)

Örökmérleg nagy német fölénnyel: 9 svájci siker, 8 döntetlen és 36 német győzelem.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Európa-bajnokság A-csoportjában a Svájc–Németország összecsapás!