Európa-bajnokság, Eb 2024 – B-csoport , 3. forduló

90+8'
90+8'

A csoport másik mérkőzésén: Albánia-Spanyolország 0–1

90+8'

VÉGE!! Dráma a horvátoknak, jó hír a magyaroknak. Ebben a csoportban a harmadik helyen végző déli szomszédaink mindössze 2 pontot szereztek, ami kevesebb, mint a mi 3 pontunk. Köszönjük a figyelmüket!

90+8'

Calafiori vezette fel középen a labdát, majd Zaccagnihoz passzolt, aki 13 méterről, jobbal lőtt a kapu bal oldalába. 1–1!

90+8'
GÓL

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! ZACCAGNI!

90+6'
Sárga lap

Fagioli is besárgul...

90+6'

Budimir emelte át a labdát egy védő felett, majd Perisic lövése szállt a kapu fölé.

90+3'
Sárga lap

Calafiori állított meg egy horvát kontrát sárga lapért cserébe.

90+1'
Sárga lap

Brozovic sem ússza meg sárga lap nélkül.

90'

8 perc a hosszabbítás!

90'
CSERE

Még egy horvát csere: Kramaric helyén Juranovic.

89'
Mindenbizonnyal az utolsó Modric-öröm az Eb-n... (Fotó: Koncz Márton)

87'

Gyönyörű egyérintős játék végén Chiesa lőtte be középre a labdát a 16-os oldalától, az ötösnél érkező Scamacca centikkel maradt le...nem akar összejönni az olaszoknak az egyenlítés. Ez sajnos nekünk nem jó a továbbjutásunk szempontjából...

82'
Sárga lap

Itt az 5. sárga, Stanisic kapta.

82'
CSERE

Darmiant Zaccagni váltotta.

82'
CSERE

Kettőt cseréltek az olaszok: Jorginho helyére Fagioli állt be.

80'
CSERE

Lejött a pályáról a gólt szerző Modric, Majer állt a helyére.

78'
Sárga lap

Pongracic is kapott egy sárga lapot, ez már a 4. volt a horvátoknál.

75'
CSERE

Olasz csere: Raspadori helyén Scamacca a pályán.

73'
Sárga lap

A csereként beállt Ivanusec kapott sárga lapot reklamálásért.

73'

Olaszország 11. szöglete sem jelentett veszélyt a horvátok kapujára.

70'
CSERE

És először pályára léphet Ivanusec is, ő Kovacicot váltja.

70'
CSERE

Cseréltek a horvátok: Perisic érkezett Sucic helyére.

68'

Az olaszok már a 9. szögletüket végezhették el, veszély nem alakult ki a horvát kapu előtt.

68'
Fotó: Koncz Márton

67'

Nagyon nyomnak az olaszok, de a horvátok jól védekeznek.

60'
Sárga lap

Modric buktatta Frattesit, sárga lap.

57'
CSERE

Gyorsan cseréltek is az olaszok: Dimarco helyére Chiesa állt be.

55'

55'

Jobbról érkező beadás után Budimir 7 méteres lövését Donnarumma nagy bravúrral védte, a kipattanóra érkezett Modric és ballal, 4 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1–0!

55'
GÓL

GÓÓÓÓÓÓÓL! MODRIC JAVÍT!

54'

54'
Kihagyott 11-es

KIMARADT! Modric állt a labda mögé, laposan a bal alsóba tartó lövését Donnarumma tolta ki!

53'

BÜNTETŐ!

53'
VAR

Makkelie kimegy megnézni...

52'
VAR

Kramaric lövése után Frattesi kezén pattant meg a labda a 16-oson belül.

48'

46'
CSERE

Az olaszoknál Pellegrinit Frattesi váltotta.

46'
CSERE

A horvátoknál Pasalic helyére Budimir állt be.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés. A szünetben mindkét csapat cserélt.

45+1'

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek! Gól nélküli állással vonulnak a csapatok az öltözőbe.

45'

Egy perc hosszabbítás következik.

36'

Calafiori passza után Pellegrini a 16-oson belül keresett és talált lövőhelyzetet, de 14 méteres kísérletét Livakovic védeni tudta.

28'
Croatia v Italy: Group B - UEFA EURO 2024
Modric utolsó Eb-mérkőzése lehet a mai (Fotó: Getty Images)

27'

LIVAKOVIC!! Bal oldali szöglet után rövid volt a horvátok felszabadítása, Barella jobbról ívelt a kapu elé, az üresen maradt Bastoni 6 méterről fejelt kapura, Livakovic bravúrral tolta szögletre a léc alá tartó labdát.

24'
Sárga lap

Sucic buktatta Pellegrinit, sárga lap.

22'

Pellegrini emelte be a labdát Reteguinek, aki egy átvétel után kapura lőtt, a labda egy védő lábáról szögletre vágódott.

21'

Calafiori beadása után Retegui fejese megcsúszott Gvardiol fején, a labda a kapu mellé szállt.

11'

Dimarco balról érkező beadását a lendületből érkező Pellegrini fejelte a kapu mellé.

5'

27 méterről Sucic eresztett meg egy lövést az olasz kapura, Donnarumma nagy bravúrral szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

2'

Szintén 21 órakor kezdődött a csoport másik összecsapása az Albánia–Spanyolország találkozó, melynek közvetítését ITT olvashatják.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a horvátok indították útjára a labdát.

Piros-fehérben a horvátok, tiszta kékben az olaszok a mai találkozón.

A horvát drukkereken nem fog múlni... (Fotó: AFP)

Kettejük egymás elleni párharcának legjobb gólszerzője a horvát Davor Suker, aki 3 alkalommal talált be az olasz kapuba.

2012 után fordulhat elő újra az, hogy Horvátország nem jut tovább Európa-bajnoki csoportjából. Modricék akkor Anglia és Franciaország mögött csak csoportjuk 3. helyén végeztek.

Múltbeli 9 mérkőzésük közül 5 is döntetlennel végződött. 3-szor nyertek a horvátok és mindössze 1 alkalommal az olaszok. Európa-bajnokságon eddig mindössze egyszer, 2012-ben futottak össze. Az a találkozó 1–1-es eredménnyel zárult.