Jaka Bijolt szereli a 16-os bal sarka előtt Kane, a védő lerántja őt... sárga lap.

69'

Következik az Eb legkilátástalanabb emelése.

68
Sárga lap

Marc Guéhi kap sárga lapot, mert ellökte a 16-os előtt a kecsegtető helyzetben kapura törő Sporart.

57'
57'

Bellingham Rice rossz passza után hátulról ellöki Janzát látványosan, két kézzel.

56'
55'

Az angoloktól Gallagher járt hasonló cipőben, mint a szlovén trió.

55'

Janza nem játszhat a következő meccsen eltiltás miatt, ha továbbjutnak, Celar, Stojanovic és Vipotnik kapott az előző meccseken még sárga lapot.

53'

A két szlovén ék góltól mentette meg most csapatát.

53'

Foden bal oldali kornerét kapura fejeli Stones hétről, blokkol a jobb alsó előtt Sesko, balról Guéhi középre fejeli a labdát, ez is Seskóé, majd Saka ollózza fejen Sporart, a labda meg Oblak elé csorog. Ápolás.

52'

Foden balról ballal az ötösre emel egy szabadrúgást, Bijol ment fejjel Kane elől.

52'

Benne... Kane a legutóbbi hat Eb-meccsén öt gólt szerzett, csak Wayne Rooney (6) és Alan Shearer (7) szerzett több Eb-gólt az angolok közül.

51'

Szlovénia 8 mérkőzés óta veretlen, ha ma sem kap ki, beállítja eddigi rekordját.

50'

A korner rossz, Foden 30 méteres, ballábas kapáslövése pláne az.

50'

Mainoo indítja Kane-t, a jobb oldali beadást becsúszva blokkolja Janza.

49'

Ideje lenne felnőni a drukkerekhez

49'

Trippier eladja eladja a bal szélen, Saka visszaszerzi a jobbon.

48'

Támadnak azonnal az angolok, persze csak módjával.

48
Második félidő

FOLYTATJUK!

47'
CSERE

Kobbie Mainoo be, Gallagher az öltözőben marad, folytatódik a Southgate-varia.

47'

NYOLC ÉV ALATT HÉT BEK-GYŐZELEM, A VÁLOGATOTT MEG SEHOL?

Sokak szerint mostanában éli fénykorát az angol klubfutball, de nem titok, hogy 1977 és 1984 között hétszer is angol csapat nyerte meg a Bajnokcsapatok Európa-kupáját: négyszer a Liverpool, kétszer a Nottingham és egyszer az Aston Villa diadalmaskodott az elitsorozatban.

BŐVEBBEN ITT!

47'
47'

Az angolok 91, a szlovének 82 százalékos pontossággal passzolnak.

47'

69 százalékban volt az angoloknál a labda ma, 5-ször lőttek kapura, 2-szer annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 3/1.

47'

E párharc legjobb góllövői:
Danny Welbeck 2
Jermain Defoe 2
Jack Wilshere 2
Wayne Rooney 2

47'
Forrás: Weltfussball

47

Egy kis örökmérleg: 6 mérkőzés, 5 angol sikerrel s egy iksszel, 10, ill. 4 rúgott góllal.

46
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45

Mezőnyharc, sok passzal és még több füttyel...

37'

KANE! Trippier balról jobbal a túloldali sarok elé emel, Kane bevetődik, de csak a cipőfűzőjével éri el a labdát.

36'

Előtte Karnicník jobb oldali, jobblábas beadása a Seskóval harcoló Guéhi jobb vállán csattant, nem ért 11-est az eset.

36'

Bellingham is játszik a jelek szerint, indít... kirúgás.

(Fotó: Getty Images)

36'

Két és fél, Stojanovic beadása rossz, Sesko nem éri el, Saka szereli Janzát, aki nagyot esik. Kane megindulna, de gyorsan ellöki őt hátulról Bijol.

35'

Két perce passzolgat Szlovénia.

34'

Ómen. Anglia a legutóbbi 37 meccséből 34-et megnyert, ha ők szerezték az első gólt. De a kivétel két Eb-meccs volt: a legutóbbi döntő és a mostani dánok elleni meccs.

33'

Világklasszis kapusnak ez bizony csemege.

33'

Na nézzük, angol szabadrúgás kissé jobbról, 27-ről... Foden ballal a bal felsőbe lőne, Oblak fogja a labdát, vetődnie sem kellett ehhez.

31

Sporar 16-os előtti lövése meg Pickford-csemege.

26'

Kane 18 méteres lövése kapuscsemege.

25'

Trippier középre ad balról, Foden hármat cselez, bokából Kane elé passzol... de hosszan.

24'

Mlakar bedob egy kőkemény becsúszást, Gallagher ellen, de nincs sárga lap.

24'
23'

Anglia várhatóan megnyeri a C-csoportot, és az Opta szuperszámítógép 75,5 %-os esélyt ad erre.

22
Sárga lap

Erik Janza sárga lapot kap Saka ellökéséért.

21'
VAR

A VAR szerint is.

21'

Rice passzát balról ballal középre adja Foden, Saka az üres kapuba lő, de les.

20

Végre valami! Egy lesgól.

17'
Sárga lap

Kieran Trippier kap sárga lapot. Odarúgott egy rossz csel után Cerinnek.

16'

Janza ballal a jobb, azaz a túlsó alsó mellé lő 22-ről.

16'

Szlovén szabadrúgás jobbról, Gallagher lépett oda Stankovicnak.

15'

Pickford üvölt, hogy előre! Mármint előre is passzoljanak végre.

15'

A pályán mezőnyharc, a lelátón pfújolás.

14'

5 meccs az Eb-ken, 4 iksz és 1 vereség, ez negatív rekord. A szlovének a vébéken sem vertek meg még európai csapatot!

13'

Anglia a negyedik egymást követő Eb-csoportkört szeretné veretlenül végigvinni, 2012-ben, 2016-ban és 2021-ben is megtette ezt.

12'

Angliának és Szlovéniának ez lesz a második találkozása nagy tornán, 2010-ben az angolok egy nullára nyertek a világbajnokság csoportkörében.

12'

Karnicník elcsúszik, Foden megindul, a beadása rossz, majd Saka elcsúszik... de les.

10
10
6'

Saka visszaszerzi, de szerelik gyorsan.

5'

A nézők fütyülnek, Kane keresztpassza a Sakát megelőző Mlakaré.

5'

Megnyugodtak az angolok, tikitakáznak a felezőnél.

4'

Sesko 11-ről a jobb sarokba fejelné Mlakar beadása után Sporar okosan középre fejelt labdáját, de véd Pickford, vetődnie sem kell ehhez.

2'

Karnicník indítja Seskót, de jól lép közbe a 16-oson Walker... kirúgás.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az angolok tiszta fehérben, a szlovének tiszta kékben.

A legendás szlovén angol humor

„Kár energiát pazarolni a matekozásra, minden a saját kezünkben van – mondta Jan Mlakar, a szlovén válogatott támadója a 24ur.com oldalnak. – Nem aggódunk, hiszen ha nyerünk, továbbjutunk. Tudjuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, de győzni akarunk Anglia ellen. Kétségtelenül ez lesz pályafutásom egyik legnagyobb meccse. Az ellenfélnél ott lesz Jude Bellingham, aki a világ egyik legjobbja, az előző idényben mindenki róla és a Real Madridban nyújtott teljesítményéről beszélt. Megtisztelő ilyen labdarúgók ellen játszani. Lehet, hogy Angliának márkásabb futballistái vannak, mint nekünk, ám csapatként mi vagyunk a jobbak.”

A magyar válogatottnak sem mindegy, hogy Szlovénia szerez-e pontot Anglia ellen vagy sem. Az együttes két forduló után két ponttal áll a C-csoport harmadik helyén, s ha vereséget szenved Angliától, kevesebb pontja lesz, mint Magyarországnak. Mint ismert, a hat csoportharmadik közül a legjobb négy jut a kieséses szakaszba.

Azaz nem lenne baj, ha Kane már kedden megcsillantana valamit a torna későbbi szakaszára ígért formájából.

Jó hír az angoloknak, hogy Luke Shaw hétfőn hosszú idő után teljes értékű edzésmunkát végzett, pályára léphet a Szlovénia elleni mérkőzésen, amelyen a magyar válogatott számára is fontos lenne az angolok sikere, hiszen ez esetben biztosan a nyolcaddöntőbe jut Marco Rossi együttese.

Gary Lineker, a korábbi 80-szoros angol válogatott csatár szerint aggasztó, hogy Harry Kane arról beszélt, a három belső védőt alkalmazó ellenféllel szemben zavart érez, a sorsolás ugyanis már régen megvolt, bőven lett volna lehetőség felkészülni a csapatokból.

„Minden rendben lesz, velem is és a csapattal is – mondta a The Guardiannek Harry Kane. – A korábbi tornákon szerzett tapasztalatok kifejezetten hasznosak. Sokan vagyunk rutinos labdarúgók, a mi felelősségünk segíteni a fiatalabbaknak. A lényeg, hogy hol végez a csapat, senki sem emlékszik majd a Dánia elleni egy-egyes döntetlenre, ha megnyerjük az Európa-bajnokságot. Teljes mértékben hiszünk abban, hogy miénk lehet a trófea, ám nyilván nehéz lesz felérni a csúcsra. Nem szabad önmagunkat elragadtatva a fellegekben járni, ha nyerünk három-nullára, de nem szabad mélyre zuhanni sem, ha nem játszunk jól. A kieséses szakasz bonyolult, ha egy csapat rossz napot fog ki, kiesik.”

Csak semmi pánik! Harry Kane, az angol válogatott csatárcsillaga nyugalomra inti a szurkolókat, szerinte a kieséses szakaszban nyújt majd csúcsteljesítményt. S hogy mire alapozza ezt? Az előző Európa-bajnokságon történtekre: három évvel ezelőtt a csoportkörben nem talált be, majd a kieséses szakaszban egy gólt szerzett a nyolcaddöntőben, kettőt a negyeddöntőben és egyet az elődöntőben. A németországi tornán a Bayern München 30 éves csatára az első, Szerbia elleni csoportmeccsen gyengén futballozott, a dánokkal szemben sem játszott kimagaslóan, de szerzett egy gólt, kedden pedig Szlovénia ellen lép pályára társaival.

Harry Kane, az angol válogatott csatára egyelőre nem játszik jól a labdarúgó Európa-bajnokságon, de nyugalomra inti a szurkolókat, s ígéri, a csoportkör után ismét hozza szokásos gólerős formáját.

FABREGAS SZERINT EZ A GOND AZ ANGOL VÁLOGATOTTAL

Bármennyire is szeretné pihentetni kulcsjátékosát Matjaz Kek, a szlovén válogatott szövetségi kapitánya, Szlovénia továbbjutási esélyéhez pontot kell szerezni az előző torna döntősével szemben, és ehhez szükség lesz Sesko pályára küldésére is.

Nincsen százszázalékos állapotban Benjamin Sesko. A 21 éves szlovén csatár már az RB Leipzigben töltött bajnoki idény végén comb­izomsérülést szenvedett, és a hírek szerint mostanáig nem épült fel teljesen. A The Athletic arról ír, hogy a csapat első két csoportmérkőzésén, Dánia (1–1) és Szerbia (1–1) ellen is csak fájdalomcsillapítókkal tudta vállalni a játékot, és Anglia ellen kedden hasonló lesz a helyzet.

„Európa-bajnokságon vagyunk, egy játékos sem megy oda azzal a stábhoz, hogy fáradt – idézte Declan Rice-t, az angol válogatott középpályását a The Athletic. – Láttam a portugál és a francia válogatottat is játszani, egyik sem megy előre megállás nélkül teljes gázzal. Meg kell találni az arany középutat a játék és az eredményesség között, mert ahogy halad előre a torna, úgy kerülünk szembe egyre jobb ellenfelekkel, és egyre többet kell kiadnunk magunkból. Várjuk meg a végét, mielőtt levonjuk a tanulságokat!”

Különösen igaz ez annak tükrében, hogy Ezri Konsa (4370) és Ollie Watkins (4318) töltötte a legtöbb percet klubjában a pályán az angol kerettagok közül, Konsa még pályára sem lépett az Európa-bajnokságon, Watkins pedig mindössze 20 percet kapott a dánok ellen.

Az Opta statisztikái szerint az angol válogatott keret tagjai a 2023–2024-es idényben 82 143 játékpercet töltöttek a pályán klubjukban, ami soknak tűnhet, azonban nem a legtöbb az Európa-bajnokság résztvevői közül. A német válogatott futballistái (85 475) és a portugálok (82 345) is megelőzik az angolokat ezen a téren, igaz, a torna esélyesei közül a franciák (79 230) és a spanyolok (78 250) utánuk következnek a sorban. Ha figyelembe vesszük, hogy a német és a portugál válogatott is jobban kezdte a tornát az angolnál, jóval látványosabb, eredményesebb futballt mutatott be idáig, nem tűnik védhetőnek az álláspont, mely szerint az angoloknál a túlterheltség a probléma legfőbb oka.

„Jelenleg nem tudjuk megvalósítani, hogy magasan letámadjuk az ellenfelet, megállás nélkül nyomást helyezzünk rá. A csapat fizikai állapota egyszerűen nem teszi lehetővé” – magyarázta a bizonyítványt Gareth Southgate a dánok elleni döntetlen után, és a szakértők is egyetértettek vele. Alan Shearer szerint a csapat kifejezetten fáradtan mozgott a második csoporttalálkozón, és a német televíziónak dolgozó Per Mertesacker is hasonló álláspontot képviselt. Márpedig az angol válogatottra, ha a torna végéig tervez, még öt mérkőzés vár…

TOVÁBB TART A VITA Angliában arról, hogy miért nem játszik jól a válogatott. A szigetországi média nem elégszik meg azzal, hogy Gareth South­gate szövetségi kapitány irányításával az együttes legyőzte Szerbiát (1–0), döntetlent játszott Dániával (1–1) és négy ponttal vezeti a C-csoportot, keményen számon kéri a látványos futballt.

Gareth Southgate, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a játékosok fizikai állapota nem elégséges ahhoz, hogy csapata folyamatosan letámadja az ellenfelet.