Európa-bajnokság, Eb 2024 – D-csoport , 3. forduló
Lengyelország

90+6'
90+6'
VÉGE

VÉGE! Franciaország nem tudta legyőzni Lengyelországot, így a Hollandiát legyőző Ausztria mögött csak a csoport második helyén végzett. Köszönjük figyelmüket!

90+2'
Sárga lap

Swiderski látványosan rántotta le Hernandezt, sárga lap.

90'

Öt percet hosszabbít a játékvezető.

88'
Sárga lap

Dawidowicz könyökölt oda Giroudnak, sárga lap.

87'

Jobb oldali szöglet után Giroud csúsztat Griezmann irányába, a kapujából kilépő Skorupski nagyot ment.

86'
CSERE

Csere a franciáknál: Kolo Muani érkezik Dembélé helyére.

82'

Lewandowski kap labdát a 16-oson belül, majd éles szögből a léc fölé bombáz.

81'
CSERE

Cseréltek a franciák: Tchouaméni helyére Fofana állt be.

80'

A másik mérkőzésen potyognak a gólok, Hollandia előbb egyenlített, de már újra Ausztriánál az előny.

79'
Fotó: Getty Images

78'
11-es

És ez már GÓÓÓÓÓÓL! Lewandowski megint a jobb alsó sarkot célozza, Maignan megint érzi az irányt, de a lövés nagyon pontos, nem védhető. 1–1!

78'
VAR

De jöhet az ismétlés, mert Maignan előreugrott a vonalról!

77'
Kihagyott 11-es

Lewandowski elrontotta! Kétszer is megtorpant nekifutás közben és a jobb alsó sarokba tartó lövést Maignan védeni tudta!

76'

11-es! Lewandowski egyenlíthet!

75'
VAR

Upamecano lépett rá hátulról Swiderski sarkára a 16-oson belül. A játékvezető is kimegy megnézni az esetet.

69'

Berlinben három gól is esett, Ausztria már 2–1-re vezet Hollandia ellen.

68'
CSERE

Szymanskit Swiderski váltotta.

68'
CSERE

Kettős csere a lengyeleknél: Zalewski helyére Skóras érkezett.

61'
CSERE

Pályára lépett Griezmann is, ő Kantét váltotta.

61'
CSERE

Barcolát Giroud váltotta.

61'
CSERE

Hármat cseréltek a franciák: Camavinga helyére Rabiot érkezett.

59'

Barcola végigrobogott a teljes lengyel félpálya bal oldalán, betört a 16-oson belülre és Skorupski kezei közé lőtte a labdát.

57'

56'

Mbappé első Eb-gólját láthattuk.

56'
11-es

GÓÓÓÓL! Mbappé állt a labda mögé és higgatdan a bal alsó sarokba lőtt, Skorupski ezt nem védhette. 1–0!

55'

11-ES!! Dembélé tolta meg a labdát Kiwior mellett a 16-oson belül, a lengyel védő buktatta a franciát, a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt.

49'

Megint Mbappé, megint ugyanonnan mint előbb, de most nem kell védenie Skorupskinak, a labda a bal kapufa mellett hagyja el a pályát.

49'

Elképesztő elánnal kezdik a második félidőt a franciák, de Skorupski eszén nem lehet túljárni. A lengyel kapus ezúttal Mbappé 18 méteres löketét tolja ki a bal alsó sarok elől.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés. Csere nem volt egyik csapatban sem.

45+2'
France v Poland: Group D - UEFA EURO 2024

45+2'

45+2'
Szünet

Egy veszélytelen Dembélé szabadrúgással zárul az első félidő.

45'

Kettő perc hosszabbítás következik.

45'

Barcola sarokkal tette Mbappé elé a labdát, a francia elszakadt védőitől, majd kapura fordult, de erős lövését Skorupski szögletre tolta.

43'
Sárga lap

Rabiot rúgta meg Szymanskit, sárga lap.

42'

Mbappé passzolt Barcolához, majd Barcola csele után megint Mbappé elé került a labda, a francia támadó éles szögből lőtt, Skorupski védett.

38'

Bal oldali szöglet után Hernandez ívelte középre a labdát, Upamecano fejjelt továbbított Salibához, aki félfordulatból, 12 méterről a kapu fölé lőtt.

34'

Zielinski balról mesterien ívelte Lewandowski fejére a labdát, a lengyel támadó fejese azonban a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Ez nagy lehetőség volt...

30'

28'

Ivószünetet rendelt el a játékvezető.

24'
Sárga lap

Zalewski gyakorlatilag letépi a mezt Mbappéról, jogos a sárga lap.

19'

Kiwior hibája után kontrázhattak a franciák, Kanté vezette középen a labdát, majd Dembéléhez passzolt, aki éles szögből Skorupskiba lőtt.

15'

Bal oldali lengyel szöglet után Dembélé röviden fejelte ki a labdát, Urbanski kapásból lőtt 13 méterről, Maignan védett.

11'

Dembélé csinált meg egy cselt a jobb szélen, majd a hosszún érkező Théo Hernandezhez passzolt, aki kapásból lőtt a jobb alsó irányába, Skorupski lábbal védett.

9'

7'

Egy öngóllal szerzett vezetést Ausztria Hollandia ellen a csoport másik összecsapásán. A találkozó szöveges közvetítését itt olvashatják.

6'

Lewandowski vezette középen a labdát, majd a passza után egy védőről Zielienski elé került a labda, a lengyel középpályás 20 méteres, bal alsóba tartó lövését Maignan védte.

5'

Az első szögletet Dembélé révén a franciák végezhették el balról, a labda azonban mindenki feje fölött elszállt és az alapvonalon keresztül hagyta el a pályát.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a lengyelek indították útjára a labdát.

Tiszta kékben játszanak majd a franciák, tiszta pirosban a lengyelek.

Lengyelország és Franciaország 17 alkalommal találkozott a múltban. Legutóbb a 2022-es világbajnokság legjobb 16 csapata között a franciák 3–1-re tudtak nyerni. Európa-bajnokságon még sosem találkoztak. Összességében 9-szer a franciák, 3-szor a lengyelek győztek, 5 mérkőzés döntetlen eredménnyel zárult.

A francia bajnok PSG támadóhármasát jelölte a kezdőbe Dider Deschamps. A Barcola, Mbappé, Dembélé trió 34 gólt szerzett a bajnokságban, Mbappé egymaga 27-et vállalt.

Mbappé és Lewandowski is kezd, Griezmann csak a kispadon a franciáknál. Lássuk a kezdőcsapatokat.

A csoport másik mérkőzésén Hollandia és Ausztria csap össze e találkozóval egyidőben.

Köszöntjük Önöket! A már biztosan csoportutolsó Lengyelország a csoportelsőségre hajtó Franciaország ellen lép pályára Dortmundban. Tartsanak velünk!