George Puscas kap sárga lapot, fejen rúgta magasra emelt lábbal Skriniart. Ápolás.

Man megindul a jobb oldalon, miután Stanciu hason rúgta őt a labdával indítás címén, Duda becsúszva szerel.

81'

Man két gólt előkészített már ezen az Eb-n, az első meccsen.

81'

A szlovák válogatott támadója, Ivan Schranz a legidősebb játékos, aki első két meccsén gólt szerzett az Eb-n (30 évesen és 282 naposan). Az előző, aki első három Eb-meccsén gólt szerzett, Gareth Bale (2016).

79'

Mezőnyharc.

77
CSERE

Schranz le, Dávid Duris váltja.

74'

Általánosságban az mondható: a magyar továbbjutási reményeknek az E-csoportban két nagy különbségű győzelem tenné talán a legjobbat, hogy a végén a  harmadik helyen zárónak ne legyen 3 pontnál többje és a gólkülönbsége se legyen jobb –3-nál.

74'

Akár még az a furcsa, ám nem feltétlenül földtől elrugaszkodott verzió is előfordulhat, hogy az ukránok úgy ugranak előre a tabella harmadik helyére, hogy súlyosabb vereséget szenvednek, mint a szlovákok, akiket az előző fordulóban legyőztek, ezért az egymás elleni eredmény miatt megelőznék Schranzékat. Ha például a románok egy góllal legyőzik a szlovákokat, miközben a belgák minimum kettővel verik az  ukránokat, akkor ez magyar továbbjutást eredményezne, mert Ukrajnának lenne (–4) rosszabb lenne végül a gólkülönbsége. Ez egy viszonylag reális forgatókönyv, de az elméleti lehetősége megvan például annak is – lásd szürreális verzió –, hogy Ukrajna 5–0-ra, vagy legalább hat góllal veri Belgiumot,  miközben a másik meccsen Szlovákia nyer, ebben az esetben a belgák rosszabb gólkülönbséggel állnának a harmadikok rangsorában, mint a mieink, s így továbbjutnánk.

74'

Mi lesz a magyarokkal? Nekünk a legfontosabb, hogy egyik meccsen se legyen döntetlen, mert ebben az esetben legalább három darab négy vagy több pontos csapat lesz. Ha nincs döntetlen, akkor a gólkülönbség dönt, viszont itt szerepe lesz az egymás elleni eredményeknek is a vesztes csapatok között.

73'

Csúszós talajon...

72'

Vavro 24-ről a léc fölé lő.

72'

Dúbravka előbb lábbal ment, majd Puscas orra előtt passzol el jobbra Skriniarnak.

72'

Volt már itt jelentős víziütközet...

72'
71'

Óvják az értékes készüléket

70'
CSERE

Róbert Bózeník be, Strelec le.

70'
CSERE

Tomás Suslov be, Haraslín jól játszott ma. Szélsőcsere.

67'
CSERE

Dennis Man váltja Hagit.

66
CSERE

George Puscas be, Dragus le, ékcsere.

63'

MELLÉ! Haraslín megindul, balról, 13-ról jobbal centiméterekkel lő a bal, azaz a túlsó sarok mellé.

62'

Ezen az Eb-n a románok a lövéseik 70 százalékát a 16-oson kívülről eresztették el!

61'

Dragus kissé balról, 17-ről milliméterekkel lő a bal felső fölé!

61'

Már szakad az eső.

60'

Hagi passzát R. Marin jobbal kapura teszi 17-ről, de félamagasan és középre száll a labda.

58
CSERE

Deian Sorescu be, Comannak nem ment ma.

54'

A stadionban behúzzák a tetőt. De nem teljesen.

54'

Hopp, lecsapott a villám a stadion közelében.

53'

Kap egy sárga lapot.

53'

Edward Iordanescu reklamál, nem is hiába!

52'

Duda beadása rossz, előtte Hancko és Ratiu is a földön maradt.

51'

Szlovákia a 2010-es világbajnokság és a 2016-os Európa-bajnokság után most harmadszor élné túl a csoportkört.

50'

Haraslín balról 11-ről a kapus ölébe lő.

50'

Elkezd szemerkélni az eső.

50'

Strelec magasra ugrott az előbb, de nem eléggé magasra.

49'

Kontra, Hagi megindul, de szereli az ötösön Vavro.

49'

Hancko most nincs lesen, balról bead egy ajándékpasszt, Nita elöklözi a labdát az ötösre.

48'

Hancko megindul a bal szélen, de les.

48'

Duda jobb oldali kornere Dragusé.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

Az Európa-bajnokságon több mint 10 meccset játszó nemzetek közül Romániának van a legalacsonyabb győzelmi aránya (11 %), 18 meccséből mindössze kettőt nyert meg.

46

54 százalékban volt a szlovákoknál a labda, 9-szer lőttek kapura, 3-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 8/5.

46

Egy kis örökmérleg! 11 meccs, 1 szlovák és 5 román sikerrel, 12, ill. 20 góllal.

46
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3
Sárga lap

Nicosur Bancu kap sárga lapot, odatalpalt Schranznak, sárga lap és eltiltás.

45+1

Schranz, ill. Bancu, R. Marin és M. Marin lesz eltiltva egy újabb sárga lappal.

45'
Sárga lap

Andrei Burca kap sárga lapot Pekarík ellökéséért.

45'

Három perc a ráadás!

42'

A román mester kap szóbeli figyelmeztetést.

42'

Strelec távoli lövése távolról sem pontos.

41'

Bancu megindul, Dragus jobbal a bal alsó mellé hirtelenkedi a helyzetét 17-ről, picit balról.

41'

A románok eleddig csak 2000-ben jutottak tovább az Eb-n.

40

11 éve találkoztak a felek, akkor egy egyre végeztek. Ez az első tétmeccsük egymással ebben az évszázadban.

37'

Az előbb a 4. helyen álltak a csoportban a románok, most az elsők.

37
11-es

RAZVAN MARIN jobbal szétlövi a kapu jobb felső sarkát! Dúbravkának esélye sincs, ha nem balra indult volna el, hanem jobbra, akkor sem éri el. 1–1!

35'

BÜNETETŐ!

34'
VAR

Majd megmondja a VAR. Jobb lábbal kicsit volt szabálytalan a földön fekvő Hancko, a ballal meg azon belül.

33

Hancko felrúgja Hagit a 16-os bal sarkán, ez büntető lesz.

29'

Lobotka mellől bead Coman, magas Haginak, Ratiu jobbal 20-ról kapura lő, fogja a labdát a léc alatt Dúbravka.

28'

Hancko emelése pontatlan az ötös jobb sarka elé érkező Schranznak, aki megharcol a labdáért, jobbról jobbal középre ad, hétről a léc fölé fejeli a labdát Strelec

27'

Szlovákiának Csehszlovákia felbomlása óta nyolc találkozón sem sikerült legyőznie Romániát.

Duda gólja (Fotó: AFP)

25'

Közben megcsodáljuk Ratiu csodás kék haját, erre Wagner úr is büszke lenne!

25'

Ivószünet.

25'
GÓL

ONDREJ DUDA BETALÁL, vezetnek a szlovákok! Kucka jobb oldali beadását kissé balról, hat méterről a bal alsóba fejeli Duda, három román védő mellől.  1–0!

23

Coman balról visszagurít most, Stanciu jobbal a kapus ölébe lő 18-ról, picit balról.

20

Dragus elől ment fejjel Skriniar Coman balról jövő beadása után.

18'

De az is lehet, éppen nem érte el a labdát a bekk, így Haraslín lőtt majdnem gólt.

18'

Dragusin odalép Dudának, szabadrúgás balról, Haraslín jobbal az ötös elé lő, onnan ballal nem sokkal perdíti a labdát a bal, azaz a hosszú sarok mellé Hancko!

17'

Mezőnyharc, román fölénnyel.

14'

Haraslín szokásos jobb oldali szögletét elüti az ötösön a jó ütemben érkező Strelec elől Nita.

Fotó: UEFA

14'

Nagy kedvvel lövöldöznek a felek, főleg a románok.

13'

M. Marin nem sokkal lő a jobb felső mellé egy 30 méteres szabadrúgást.

12'

Stanciu passzát kissé balról, 14-ről jobbal a bal alsóba tekerné Ratiu, de vetődve véd Dúbravka, a kipattanó Hagié, aki az ötös jobb sarka előteréből jobbal jócskán a léc fölé lő.

11'

Haraslín jobbról most a 16-osra adja be a szögletet, Hancko jobbal a léc fölé lő, kapásból.

10'

Bancu fejjel ment az ötösön Schranz elől, Hancko adott be balról. Haraslín kornerét az ötös jobb sarkáról Nita elé fejeli Kucka.

9'

Stanciu adta be a labdát.

Az M4 Sport élő közvetítését ide kattintva nézheti.

9'

Strelec odalép M. Marinnak, szabadrúgás, Dragus 14 méteres fejese kapuscsemege.

7

Remek a hangulat a stadionban, kiváló az idő is.

3'

Schranz jobb oldali beadása hosszú Pekaríknak, kirúgás.

2

Bancu is beleér a labdába, Pekarík középtávolija sem pontos aztán.

1

Kucka lő kapura jobbal a 16-os elől, blokkol R. Marin.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A szlovákok tiszta kékben, a románok tiszta sárgában.

Bár a válogatottak keretének átlagéletkora alapján a Németország–Skócia mérkőzésen csapott össze az Európa-bajnokság két legidősebb válogatottja, Szlovákia és Románia is bízik a rutinban a felek egymás elleni meccsén, ugyanis a kontinenstornák történetében most fordul elő először, hogy négy 35 évnél idősebb játékos is ott van a kezdőcsapatokban.

Need for...

Francesco Calzona, a szlovákok szövetségi kapitánya sem foglalkozik azokkal az információkkal, amely szerint szerdán minkét csapatnak megfelelő lenne a döntetlen: „Profik vagyunk, nyerni szeretnénk. A csapatunknak megvan a stílusa, amelyről elismerően beszélnek az európai szakemberek. Folytatni szeretnénk a jó játékot, célunk a három pont megszerzése lesz.”

Stanislav Lobotka is úgy vélte, nagy hiba lenne az első perctől kezdve döntetlenre játszani.
„Az megbosszulhatná magát – jelentette ki. – Le szeretnék győzni Romániát és akkor esélyünk lenne csoportgyőztesként végezni. A mester minden meccs előtt úgy küld ki minket a pályára, hogy győzzünk, mindegy, ki az ellenfél.”

A pénteki Ukrajna elleni vereséget (1–2) a szlovákok gyorsan elfelejtették. Tudják, a sorsuk a saját kezükben van, és jó hangulatban készülnek Románia ellen.
„Stanislav Lobotka még énekelt is nekünk egy negyedórát, el tudják képzelni a reakciókat – nevetett a Nemzeti Sport és a szlovák média képviselői előtt a szlovákok kapusa Martin Dúbravka, aki ezután már komolyra fordította a szót. – Románia nagyon kemény ellenfél lesz, az utolsó pillanatig küzd. Ami a továbbjutást illeti, nem számolgatunk. Hiba lenne, ha spekulálni kezdenénk. Győzni szeretnénk, irányítani a mérkőzést, a saját játékunkat játszani.”

A román csapat alapemberei közül a tavasszal sokáig sérült Andrei Burca középhátvéd, valamint Florin Nita kapus is csak könnyített edzéseket végzett a Belgium elleni találkozó óta, de utóbbi mindenképpen pályára lép, előbbit pedig az NB I-ben is megfordult Adrian Rus helyettesítheti szükség esetén. Sajtóértesülések szerint a bal szélen újra Florinel Coman kezd Mihaila helyett, és Iordanescu a középcsatár posztján is változtathat: itt elsősorban Denis Alibec jöhet szóba a kedden a Trabzonsporhoz igazoló Denis Dragus helyett. A török klub sajtóhírek szerint 1.7 millió eurót fizet a Standard Liége-nek a 24 éves támadóért, aki kölcsönjátékosként már ebben az idényben is a török élvonalban játszott, 14 gólt szerezve a Gaziantep színeiben.

Ugyanígy vélekedik Valentin Mihaila is, aki szerint hiba lenne csupán az egy pontot megcélozni.7

 „Tartod a nulla nullát, aztán a 91. percben… Igen, a döntetlen mindkét csapatot továbbviszi, de nem akarok számolgatni. A győzelemre kell gondolnunk, és azt hiszem, képesek is vagyunk megszerezni” – mondta a Parma szélsője.

„Nem a döntetlen gondolatával lépünk pályára. Nem akarok másféle számításokat, a saját játékunkat kell játszanunk és győzelemért mennünk!” – mondta játékosainak a román edző a Gazeta Sporturilor sportportál szerint.

Ikszre játszanak? Miközben a román labdarúgás minden fontos szereplője igyekszik cáfolni, hogy a válogatott „stratégiai mérkőzésre” készül szerdán Szlovákia ellen, a fél ország megtette már a döntetlent a fogadóirodákban. Az E-csoportban mind a négy csapat 3-3 ponttal vág neki az utolsó fordulónak, és a legjobb gólkülönbség miatt Románia számára egyetlen kedvezőtlen kimenetel létezik: ha kikap Szlovákiától és Ukrajna legyőzi Belgiumot. Döntetlent játszva másodiknál rosszabb már nem lehet Edward Iordanescu szövetségi kapitány csapata, és Szlovákiát is továbbviszi a harmadik helyen, de a nyilatkozatok szintjén a játékosok fejében kizárólag a győzelem forog.

A győzelem csoportelsőséget hozhat, a vereség kiesést, a román válogatott játékosai ugyanakkor állítják, nem elégednek meg a döntetlennel.

Egészen elképesztő helyzetből várják a 3. fordulót az E-csoport válogatottjai a németországi Európa-bajnokságon, hiszen két forduló után mind a négy csapat egy-egy győzelemmel és vereséggel, azaz három ponttal áll. Ennek köszönhetően lényegében bármi megtörténhet ebben a kvartettben, hiszen a leggyengébb gólkülönbséggel rendelkező ukrán csapatnak is 57 százalék az esélye a továbbjutásra, de ahhoz az utolsó körben a most  84 százalékkal legesélyesebb Belgium ellen kell jó eredményt elérnie.