Európa-bajnokság, Eb 2024 – E-csoport , 3. forduló
Végeredmény
0
Belgium

95'

Mind a négy csapat négy ponttal fejezte be a csoportkört. Belgium csak második lett a csoportban és Franciaországgal találkozik, a csoportelső Románia lett, a harmadik Szlovákia. Ukrajna kiesett, a magyar válogatott továbbjutása is az esti mérkőzések eredményeit függ.

95'
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. NEM SZÜLETETT GÓL!

94'

Vége a másik meccsnek, kétgólos döntetlen született, így mindkét csapat továbbjut.

91'

Szudakov lőhetett a kapuval szemben, nem tudta jól helyezni a labdát, így az Casteels kezében kötött ki.

90'

Négy perc lesz a ráadás...

90'
CSERE

Lukaku ma sem talál be, Openda érkezik a helyére.

89'

Veszélyes, de döcögős kontrát vezetett Belgium, melynek végén Bakayoko lőtt tizenhatról kapu mellé.

84'

Casteels védi a szögletből a rövid sarokra érkező labdát. Az ismétlést pedig Sztepanenko fejelte fölé.

81'
CSERE

Szvatok le, Jarmolenko be.

80'

Dovbik lőtt éles szögből a kapu mellé.

78'

Mindkétt meccs állása döntetlen. Így Románia csoportelső lenne és egy csoport harmadik helyezettjével találkozna. Belgium másodikként jutna tovább és Franciaországgal mérkőzne.

Szlovákia harmadikként az angolokkal vagy a spanyolokkal találkozna, míg Ukrajna kiesne.

77'
CSERE

Dokut Bakayoko váltja.

70'
CSERE

Beáll Malinovszkij is Jaremcsuk helyére.

70'
CSERE

Vanat áll be Saparenko helyére.

70'
CSERE

Hármas ukrán csere. Sztepanenko Brazskót váltja.

69'
Sárga lap

Dovbik is besárgul.

69'

Carrasco került helyzetbe, de nem tudott dönteni passz és lövés között, végül egyik sem sikerült.

63'

De Bruyne szertett labdát a félpályán, egyből indította Lukakut, aki a tizenhatoson belülről lőtt kapu fölé.

62'
CSERE

És beáll Mangala is, Tielemanst váltja.

62'
CSERE

Változtat Tedesco is. Carrasco érkezik Trossard helyére.

58'

Doku kapott jó kiugratást De Bruynétől, de a középre tett labda nem talált társat.

58'
CSERE

Kényszerű csere az ukránoknál: Zincsenko váltja a sérült Mikolenkót.

52'

Továbbra is belga mezőnyfölény, helyzetek nélkül.

47'

Nem volt csere a szünetben.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45'
Szünet

Véget ért az első félidő. Nincs gól az első félidőben.

45'

Legalább két perc ráadás következik.

44'

De Bruyne próbálkozott a tizenhatos sarkáról, a labda egyenesen Trubin kezébe érkezett.

43'
Sárga lap

Faes az első sárga lapos a meccsen.

43'

Jaremcsuk indult meg a bal oldalon, beadta középre, Dovbik néhány ütemmel lekésett a labdáról, így nem lett helyzet.

40'

Hiába adogatják körbe az ukrán tizenhatost a belgák, lövésig vagy beadásig nem jutnak el.

Közben Románia egyenlített, így ismét mindegyik csapat négypontos.

33'

A belgák végezhettek szabadrúgást. Sokáig kellett várni, mert De Bruyne-t lézerrel zavarták. Végül beadás helyett kapura lőtte, a labda nem sokkal a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

25'

Itt nincs gól, de Szlovákia vezetést szerzett. Így jelen helyzetben a szlovákok a csoportelsők, míg Belgium és Ukrajna négy-négy ponttal áll a második és a harmadik helyen. Tehát nincs magyar továbbjutás.

21'

Megvan az ukránok első lövése is, Jaremcsuk próbálkozott távolról. Pár perccel később ismét próbálkoztak a sárgamezesek, de ezuttal Dovbik nem talált kaput.

13'

Két szögletet is elvégezhetett Kevin De Bruyne, de egyik sem jelentett veszélyt az ukrán kapura.

7'

Lukaku kapott jó kiugratást, de a belga támadó nem találta el jól a labdát, Trubin egyébként is jól zárta a szöget.

5'

Egyelőre belga mezőnyfölény, helyzet nélkül.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a csapatok a pályára. A belgáknál debütál a tintin mez, míg az ukránok sárgában játszanak.

DEBÜTÁL A BELGÁK TINTIN-MEZE

Magyar szempontból fontos, hogy se itt, se a csoport másik meccsén (Szlovákia–Románia) ne szülessen döntetlen.

Ha nincs döntetlen, akkor csoporton belül az egymás elleni mérleg dönt a két hárompontos csapat között.

Akár még az a furcsa, ám nem feltétlenül földtől elrugaszkodott verzió is előfordulhat, hogy az ukránok úgy ugranak előre a tabella harmadik helyére, hogy súlyosabb vereséget szenvednek, mint a szlovákok, akiket az előző fordulóban legyőztek, ezért az egymás elleni eredmény miatt megelőznék Schranzékat. Ha például a románok egy góllal legyőzik a szlovákokat, miközben a belgák minimum kettővel verik az  ukránokat, akkor ez magyar továbbjutást eredményezne, mert Ukrajnának lenne (–4) rosszabb lenne végül a gólkülönbsége. Ez egy viszonylag reális forgatókönyv, de az elméleti lehetősége megvan például annak is – lásd szürreális verzió –, hogy Ukrajna 5–0-ra, vagy legalább hat góllal veri Belgiumot,  miközben a másik meccsen Szlovákia nyer, ebben az esetben a belgák rosszabb gólkülönbséggel állnának a harmadikok rangsorában, mint a mieink, s így továbbjutnánk.

A találkozó játékvezetője az angol Anthony Talyor lesz, segítői Gary Beswick és Adam Nunn. A negyedik játékvezető szerepkörét a svéd Glenn Nyberg tölti be.

A belgák az első körben Szlovákia ellen szenvedtek egygólos vereséget, majd 2–0-ra legyőzte Romániát.

Az ukránok 3–0-s románok elleni vereséggel kezdtek, majd jött a Szlovákia elleni fordítás.

Köszöntjük Önöket! Lezárul az E-csoport is. Mind a négy csapatnak három pontja van, úgyhogy még bárki továbbjuthat és bárki kieshet.