Európa-bajnokság, Eb 2024 – nyolcaddöntő, 1/8. forduló

90+7'

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+6'
VÉGE

Vége! A németek 2–0-ra nyertek, és ott vannak a negyeddöntőben, ahol várják ellenfelüket, akik a spanyolok vagy a grúzok lesznek!

90+5'
Kaput eltaláló lövés

ZICCER! Wirtz ugratta ki remekül Havertzet, aki 10 méterről laposan lőtt, Schmeichel lábbal beleért, így a labda a bal kapufa mellett haladt el!

90+1'
VAR

Lesgól! Neuer indította Füllkrugot, majd Wirtzhez pattant a labda, aki ziccerben kilépve eltolta a labdát Schmeichel mellett, és a kapuba passzolt. Nem érvényes a találat.

90'

5 perc a ráadás.

88'
CSERE

Sané számára ennyi volt a meccs, Anton kap pár percet.

81'
CSERE

Illetve Bah helyett érkezett Kristiansen.

81'
CSERE

És Christensen fejezte be, bejött Bruun Larsen.

81'
CSERE

A másik oldalon Höjlund jött le, Wind állt be.

80'
CSERE

Raumot váltotta Henrichs.

80'
CSERE

Musiala helyén Wirtz.

69'
CSERE

Illetve Skov Olsen helyett jött Poulsen.

69'
CSERE

Dán cserék: Delaney-t váltotta Nörgaard.

68'
GÓL

OTT A MÁSODIK NÉMET GÓL! Schlotterbeck hosszú labdával indította a saját térfeléről induló Musialát, aki kapura törhetett, és 8 méterről Schmeichel mellett a bal alsóba lőtt! 2–0

Musiala is betalált (Fotó: Szabó Miklós)

66'

Höjlund lépett ki Kimmich mellett, majd 12 méterről középre lőtt, Neuer így védeni tudott!

64'
CSERE

Andrichot pedig Can váltotta.

64'
CSERE

Gündogan helyén Füllkrug a németeknél.

60'
Sárga lap

Maehle szabálytalankodott Sanéval szemben.

60'

Julian Nagelsmann szövetségi kapitány sárgult be reklamálás miatt, miután Sané elesett a tizenhatoson belül az előbbi ziccernél.

59'

ZICCER! Raum indítása után Havertz lépett ki egy zseniális labdaátvételt követően, így a kapusra vezethette a labdát, 8 méterről elpörgette mellette, de a bal kapufa mellé lőtt!

57'
Sárga lap

Bah és Andrich fejelt össze, de végül Andersen kapott sárga lapot.

53'
11-es

GÓL! ELŐNYBEN A NÉMETEK! Havertz állt oda a labda mögé, és nagyon pontosan lőtt a bal alsó sarokba! 1–0

Havertz gólöröme (Fotó: Szabó Miklós)

52'

BÜNTETŐ! Raum ívelt volna középre balról, de Andersen kezét találta el a labda! A játékvezető a VAR segítségével megítélte a tizenegyest!

51'
VAR

Tizenegyes jön? Kezezést vizsgál a VAR!

48'
VAR

Nincs gól! Les! Egy beívelés után Delaney próbált fordulásból kapura lőni, de elesett, a labda így Andersen elé került, aki 11 méterről a jobb alsóba lőtt! Delaney volt lesen, de csak centiken múlt!

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés! Egyelőre nem cserélt egyik csapat sem.

46'

Bár a gól még várat magára, de eddig egyáltalán nem rossz a meccs.

45+1'
Szünet

Igazából hosszabbítás nem volt, vége az első félidőnek! Egyelőre nincs gól!

Az első félidőben nem született gól (Fotó: Szabó Miklós)

45'

Óriási helyzet! Kontráztak a dánok: Eriksen ugratta ki Delaney-t, aki Höjlundot hozta helyzetbe, de a csatár 13 méterről már csak a jól kimozduló Neuerbe tudta rúgni a labdát!

42'

Hiba! Schlotterbeck ügyetlenkedett a tizenhatoson belül, így Höjlund el is vette tőle a labdát, majd 8 méterről az oldalhálóba lőtt!

41'

Kasper Hjulmand szövetségi kapitány kapott sárga lapot a kispadon.

37'

Szép védés! Raum bal oldali beadása után Havertz fejelt 7 méterről kapura, Schmeichel kiütötte a középre érkező labdát! Majd nem sokkal később jött az ismétlés, Schlotterbeck az oldalhálóba fejelt, de ez kevésbé volt veszélyes.

35'
Veszélyes szabadrúgás

25 percnyi szünet után folytatódott a mérkőzés!

35'

20 perc elteltével a játékosok visszatértek a pályára, jelenleg a(z újra)bemelegítés zajlik.

35'

Lecsapott a vihar Dortmundra, és a villámlás miatt Michael Oliver félbeszakította a mérkőzést. Várjuk, hogy javuljanak az időjárási körülmények, utána folytatódik a találkozó. A csapatok egyelőre bevonultak az öltözőkbe.

Nem túl ideális az időjárás Dortmundban (Fotó: Szabó Miklós)

33'

Schmeichel jól véd eddig, és a dán csapat felocsúdott már a gyengébb kezdés után.

31'

Eriksen végezhetett el szabadrúgást 18 méterről, de a sorfalba lőtte a labdát.

24'

Eriksen lőtt passzát Maehle kezelte le, majd 10 méterről jócskán a kapu fölé bombázott.

21'

Andersen hosszú indítása után Eriksen vette le szépen a labdát, majd 16 méterről rászúrta, de Rüdiger belelépett a lövésbe.

15'

Az első negyedóra német rohamait túlélték a dánok.

Ifjú dán szurkoló a lelátón (Fotó: Szabó Miklós)

13'

Musiala lőtt laposan 25-ről méterekkel a jobb kapufa mellé.

11'

Kroos tekert középre szögletből, Andrich 6 méterről Schmeichel kezébe fejelte a labdát.

10'

Jó lövés! Rüdiger ívelte be a labdát a védők mögé, Havertz 10 méterről kapásból lőtt, Schmeichel kitolta a bal alsóba tartó labdát!

7'

Újabb helyzet! A szögletet Kroos ívelt be jobbról, Schlotterbeck 8 méterről a bal felső sarok felé fejelt, Schmeichel ismét kitolta a labdát!

7'

Kimmich lőtt 25 méterről, a labdát a léc alól tolta ki Schmeichel!

4'
VAR

Nincs gól! Kroos bal oldali szöglete után Schlotterbeck fejelt 4 méterről a kapuba, de Michael Oliver kifelé ítélt szabadrúgást, így nem érvényes a gól! Kimmich ütközte le Skov Olsent a fejes előtt.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! A labdát a fehér mezes németek indították útjára, a dánok piros szerelésükben játszanak.

Nemsokára kezdünk.

A legfiatalabb német szurkolók is készen állnak már a mérkőzésre (Fotó: Szabó Miklós)

A német–dán meccs továbbjutója a spanyolokkal vagy a grúzokkal találkozik majd a negyeddöntőben.

Elsőként Svájc jutott be a legjobb nyolc közé, amely 2–0-ra verte meg Olaszországot az első nyolcaddöntős összecsapáson.

Javában zajlik a bemelegítés – kezdés negyedóra múlva (Fotó: Szabó Miklós)

Jonathan Tah, illetve Morten Hjulmand hiányzik ma sárga lapos eltiltás miatt.

A két válogatott egymás elleni mérlege: 28 mérkőzésen 15 német győzelem, 5 döntetlen és 8 dán siker, mindez 55–38-as gólkülönbséggel.

A németek ugyebár a magyar válogatottat is megelőzve, 7 pontot gyűjtve az A-csoport győzteseként van itt, míg a dánok a 3 pontot szerezve a C jelű négyes második helyezettjeként jutottak el a 16 közé.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Európa-bajnokság második nyolcaddöntős mérkőzése, a Németország–Dánia összecsapás!