Európa-bajnokság, Eb 2024 – nyolcaddöntő, 1/8. forduló
Belgium

90+5'

Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+5'

A francia válogatott a negyeddöntőben az esti Portugália–Szlovénia mérkőzés győztesével találkozik.

90+4'
VÉGE

Vége! A franciák 1–0-ra megverték a belgákat, és ott vannak a legjobb nyolc között!

Egy gól döntött (Fotó: Getty Images)

90+3'
Sárga lap

Mangala visszahúzta Kolo Muanit, sárga lap.

90'

3 perc a ráadás.

89'
CSERE

És Carrascót váltotta Lukebakio.

88'
CSERE

Castagne helyett De Ketelaere a pályán.

85'
owngoal

OTT A GÓL! VEZETNEK A FRANCIÁK! A „gallok” körbejáratták a labdát, majd kissé jobbra Kolo Muanihoz került, aki kapura fordult, a lövése megpattant Vertonghenen, és így vágódott a labda az elvetődő Casteels mellett a kapu bal oldalába! Hivatalosan öngól! 1–0

Casteelsnek nem volt esélye (Fotó: Getty Images)

83'
Kaput eltaláló lövés

De Bruyne 17 méterről félmagasan lőtt, Maignan kiütötte a labdát!

80'

Jön a hajrá: születik-e gól a rendes játékidőben?

Nagy a küzdelem a pályán (Fotó: Getty Images)

78'

Mbappé 16 méterről fölé lőtt.

76'
Sárga lap

Vertonghen rúgott egy kicsit vissza Kolo Muaninak, amikor összeakadt a lábuk.

74'

Saliba egy csel után 12 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

71'

Mangala passzolt befelé balról, Lukaku az átvételt követően 10 méterről lőtt, Maignan kiütötte a labdát!

69'

Griezmann tette le a labdát Tchouaméninek, aki 22 méterről ismét fölé lőtt.

65'

Rabiot passza után Griezmann lőtt 20-ról, de rosszul találta el a labdát, amely így veszélytelenül szállt el a bal kapufa mellett.

63'
CSERE

A belgáknál Openda jött le, Mangala állt be.

62'
CSERE

Az első csere: Thuram helyett Kolo Muani a pályán.

61'

De Bruyne ugratta ki remekül Carrascót, aki jó helyzetben lőhetett, de Hernandez belevetődött! Nagy mentés volt.

54'

Mbappé tört befelé balról, majd 17 méterről nem sokkal lőtt a léc fölé!

53'

Aktívabbak a franciák, a belgáktól (is) több kell.

A szurkolókon semmi sem múlik (Fotó: Getty Images)

51'

Koundé tekert középre, ahol Thuram 6 méterről fölé fejelt.

49'

Tchouaméni 22 méterről célba vette a bal alsót, Faes lábujjheggyel beleért, így lett igazán veszélyes a lövés, de Casteels kitolta a labdát!

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés! Csere nincs.

46'

A hangulatra nincs panasz, de a játék színvonala lehetne magasabb. Reméljük, a második félidő jobb futballt hoz majd.

Belga szurkoló (Fotó: Getty Images)

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek! Egyelőre nincs gól.

45+1'

Mbappé cselezgetett a bal oldalon, majd nagy nehezen visszagurította a labdát Tchouaméninek, aki viszont 15 méterről csúnyán fölé vágta.

45'

1 perc a ráadás.

39'

Tchouaméni 25-ről másfél méterrel lőtt a bal felső sarok mellé.

34'

Koundé adott be jobbról, Thuram pedig 7 méterről a bal felső sarok mellé fejelt!

27'

Openda bal oldali bepassza után Carrasco lőtt 13 méterről Hernandezbe. A belgák kezezést reklamáltak, de nem volt az.

25'
Sárga lap

Rabiot csúszott rá Doku lábára. A sárga lap miatt a francia játékosnak ki kell hagyni a következő meccset (ha lesz).

24'

De Bruyne tekerte kapura a labdát 20 méterről, Maignan lábbal védett!

23'
Sárga lap

Griezmann rúgta meg Dokut, és jó helyről jár szabadrúgás a belgáknak.

18'

Griezmann jobb oldali szöglete után Thuram fejelt a rövidnél, de nem volt veszélyes.

15'
Sárga lap

Mbappé lőtt 14 méterről fölé, a labda egyértelműen megpattant Onanán, de a játékvezető kirúgást ítélt. Tchouaméni reklamált az eset kapcsán, ami miatt sárgát kapott.

Mbappé hiába próbálta meggyőzni Nyberget (Fotó: AFP)

10'

Egyelőre a franciáknál van többet a labda, de azért nincs igazán nyomás alatt a belga csapat.

Theate és Griezmann (Fotó: Getty Images)

2'

Tchouaméni bal oldali beadása után Rabiot lőtt méterekkel mellé.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! A labdát a fehér mezes franciák indították útjára, a belgák bordó szerelésben játszanak.

Vajon melyik válogatott jut negyeddöntőbe?

Legutóbb 2021-ben találkoztak egymással a felek a Nemzetek Ligája négyes döntőjének elődöntőjében, ahol a franciák 3–2-re nyertek. Tétmérkőzésen a belgák legutoljára 1981-ben győztek, akkor 2–0-s sikert arattak világbajnoki selejtezőmeccsen.

Az egymás elleni mérleg belga fölényt mutat: 75 mérkőzésen 26 francia siker, 19 döntetlen és 30 belga győzelem. A gólkülönbség: 131–162.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Európa-bajnokság ötödik nyolcaddöntős mérkőzése, a Franciaország–Belgium összecsapás!