Európa-bajnokság, Eb 2024 – nyolcaddöntő, 1/8. forduló
Hollandia

90+4'
90+4'
VÉGE

VÉGE! Hollandia nagyon simán jutott be a legjobb 8 közé és várja ellenfélként az esti Ausztria–Törökország mérkőzést továbbjutóját. Köszönjük figyelmüket!

90+3'

Román szögletet követően kontrázhatott Hollandia, Xavi Simons becsúszva továbbított Malenhez, aki nagy sprintet levágva betört a 16-oson belülre, majd 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–3!

90+3'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! MALEN-DUPLA!

90+2'
CSERE

Blind is szerepet kap az Eb-n, a Girona védője Depayt váltotta a hollandoknál.

90'
Cody Gakpo (balra) gólt lőtt, majd gólpasszt adott a holland csapatban (Fotó: Getty Images)

90'

Négy perc lesz a hosszabbítás.

88'
CSERE

Még egy csere a románoknál, Stanciu helyére Olaru érkezett.

84'
CSERE

Cserélt Hollandia, Gakpo helyére Weghorst állt be.

83'

Dragusin hibázott óriásit az alapvonalnál, Gakpo még időben elcsípte a labdát a vonal előtt, középre passzolt Malenhez, aki 3 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–2!

83'
GÓL

GÓÓÓL! MALEN ELDÖNTI!

81'
Sárga lap

Stanciu kapott sárga lapot reklamálásért.

80'

Malen remekül vitte el a labdát Razvan Marin mellett, majd a 16-oson belül Gakpohoz passzolt, aki 11 méterről egy blokkoló lábat talált el.

79'

Depay lövése levágódott egy román védőről, majd a menteni igyekvő Dragusin Xavi Simonst találta telibe, a labda a holland lábáról majdnem a kapu pattant.

78'
Sárga lap

Dumfries nagyon nem akart elvégezni egy bedobást...meg is kapta érte a jutalmat egy sárga lap formájában.

73'

Eldönthette volna Hollandia...Gakpo passza után Verman került ziccerbe, de kissé éles szögből a kapu mellé tekerte a labdát.

72'
CSERE

Marius Marint Cicaldau váltotta.

72'
CSERE

Dragus helyére Mihaila érkezett.

72'
CSERE

Cserék a románoknál: Hagi helyére Alibec érkezik.

69'
CSERE

Akét Van de Ven váltott.

69'
CSERE

Cseréltek a hollandok: Schouten helyére Veerman állt be.

68'

A megítélt szabadrúgást Depay végezte el, a holland 19 méterről a kapu mellé gurított.

68'
Sárga lap

Marius Marin gáncsolta el hátulról Xavi Simons lábát, sárga lap.

64'
Cody Gakpo második gólja les miatt érvénytelen (Fotó: Getty Images)

64'
VAR

NINCS GÓL! Gakpo lesen állt, jó ítélet!

63'

Schouten jobb oldali beadását Aké csúsztatta meg, Gakpo levette a labdát az ötösön belül, majd kíméletlenül a léc alá lőtt.

63'

Ezt még vizsgálni fogják azért...

63'

GÓÓÓÓL! GAKPO TALÁL BE!

62'

Gakpo majdnem az egész pályán keresztül vitte a labdát, majd 21 méterről kapura lőtt, Nita szögletre tolta a lövést.

59'

Depay és Gakpo játszott össze egymással, majd Gakpo erős lövését védte Nita a jobb alsó saroknál.

58'
Fotó: Getty Images

58'

Depay jobb oldali szöglete után Van Dijk fejese a bal kapufa érintésével hagyta el a játékteret.

57'

Van Dijk mellel tette a labdát Reijnders elé, aki befűzte Stanciut, majd 19 méterről a kapu mellé lőtt.

54'

Csak nem került kapuba a labda...Dumfries megpattanó beadása után Malen Depayhoz továbbított, aki 7 méterről próbált a kapuba találni, az ide-oda pattogó labdát végül Nita fogta meg a gólvonalon.

46'
CSERE

A szünetben cseréltek a hollandok: Bergwijn helyére Malen állt be.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+4'
45+4'
Szünet

Vége az első félidőnek. Gakpo góljával előnyben a hollandok.

45+4'

Hagi végezhette el az első román szögletet, de beadása után Van Dijk könnyedén tisztázott, majd az újabb beadása sem talált társat a kapu előtt.

45+2'

Hagi passza után Dragus kereste a lövőhelyzetet a 16-os előterében, majd 17 méterről jött is a lövés, Verbruggen könnyedén védett.

45'

Három perc a hosszabbítás.

44'

Dumfries szerezte meg a labdát a könnyelmű Racovitantól, majd középre passzolt Xavi Simonsnak, aki túlcselezte magát a 11-es pont magasságában és végül a kapu mellé gurított.

43'

Depay külsővel egyből kapura tekert egy szögletet, de nem járt sikerrel, a labda a léc fölé szállt.

38'
CSERE

Mogos sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, Racovitan érkezett a helyére.

31'

Dumfries bepasszolt labdájára Depay érkezett az ötösön belülre, de Dragusin becsúszva nagyot mentett a holland elől.

26'

Depay balról elvégzett szöglete után De Vrij üresen érkezett az ötös sarkánál, de fejese az oldalhálóban kötött ki.

24'

Stanciu passzolta középre Man irányába a labdát, a középen érkező román 11 méterről, Aké szorításában a kapu mellé perdítette a labdát.

21'

Rögtön felértek a holland kapu elé a románok, de Hagi lövése mellé szállt.

20'
Cody Gakpo a vezető gólt lövi (Fotó: Getty Images)

20'

Gakpo kapott labdát a 16-os bal oldalánál, majd Ratiu kicselezve betört a 16-oson belülre és 13 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1!

20'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! VEZET HOLLANDIA!

19'

Depay balról elvégzett szöglete még kevesebb veszélyt okozott a román kapu előtt, a labdát az első védő kivágta.

18'

Depay két szögletet is elvégezhetett a jobb sarokból, de sem De Vrij, sem Aké fejese nem talált kaput.

14'

Man cselezte be magát a 16-os előterébe, majd 18 méterről a léc fölé lőtt.

14''

Dragust találta meg egy jó indítás a 16-oson belül, de a román csatár rosszul kezelte le a labdát, így még csak lőni sem tudott.

11'

Könnyen zavarba hozható a holland védelem...

7'

6'

Balról Xavi Simons vezette a pálya közepe felé a labdát, majd 20 méterről Nita kezeibe lőtt.

3'

Két és fél perc eltetével Hagit kell ápolni a holland 16-oson belül.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött! A kékben játszó hollandok indították útjára a labdát a sárgában játszó Románia ellen.

Boros Miklós beharangozóját ITT olvashatják.

Fotó: AFP

Fotó: AFP

2008-ban az Európa-bajnokság csoportkörében találkoztak egymással. Huntelaar és Van Persie találataival 2–0-ra nyertek a hollandok és csoportelsőként végeztek. Románia vereségével búcsúzott a tornától.

Legutóbb 2017-ben találkoztak. A Bukarestben rendezett barátságos mérkőzést 3–0-ra nyerte Hollandia. A ma is a kezdőben szereplő Memphis Depay betalált a mérkőzésen.

Korábban 14 alkalommal találkozott a két csapat, a múlt holland fölényt hozott. Hollandia 10-szer, Románia mindössze 1-szer nyert, 3 mérkőzés döntetlen eredménnyel zárult. Az összesített gólkülönbség 29–3 a hollandok javára.

Köszöntjük Önöket! Az Európa-bajnokság nyolcaddöntőinek utolsó napját Románia és Hollandia összecsapása nyitja. Tartsanak velünk!