Végeredmény
4
Corvinul

90+8'

VÉGE! Erre senki sem számított...a Paks hazai pályán négygólos vereséget szenvedett a román másodosztályú vajdahunyadiaktól. Döbbenet! Köszönjük figyelmüket!

90+7'
Sárga lap

Manolache sárga lapot kapott a szabálytalanságért.

90+7'

Vécsei már fogta a labdát...de a játékvezető kivette a kezéből, kisétált a 16-os széléhez és jelezte, hogy szabadrúgás következik.

90+5'
VAR

Böde küzdött Manolache mellett a labdáért a 16-os vonalánál, majd elesett az ellenfél védőjének a lábában. A játékvezető 11-est ítélt! De lehet még a vonalon kívül történt a szabálytalanság...

90+3'
Lupu 3-szor is a kapuba talált (Fotó: Koncz Márton)

90+3'

Jobb oldali kis szöglet után a kapu elé belőtt labda Lenzsér lábáról vágódott Lupu elé, aki 12 méterről, ballal lőtt a léc alá. 0–4!

90+3'
GÓL

Ez nem igaz...Lupu-mesterhármas!

90'

Hat perc lesz a hosszabbítás.

90'

Ezt megúszta a Paks, Lupu passzáról mindenki lemaradt a kapu előtt...

89'
Sárga lap

Bradu akadályozott meg egy kontrát egy sárga lapért cserébe.

86'

3 az 1-ben vezethettek kontrát a vendégek, a 16-oson belül az utolsó passz rosszra sikerült, de Vécsei lábáról szerencsétlen módon visszapattant a labda Lupuhoz, aki 5 méterről, ballal a kapuba lőtt. 0–3!

86'
GÓL

Ajándék-gól...három oda...

86'
Sárga lap

Neacsa akadályozta egy szabadrúgás elvégzését, sárga lap.

85'
CSERE

Ismét cseréltek a vendégek: Pirvulescu helyére Ubbink állt be.

81'
CSERE

A csere cseréje: Tóth Barna helyére Mezei Szabolcs állt be.

80'

Tóth erős lövése vágódott le egy védő leszorított kezéről, nincs 11-es.

79'
Fotó: Koncz Márton

79'
Piros lap

PIROS LAP! Sajnos jogos, Szabó Bálint csúnyán rátaposott az ellenfél sípcsontjára.

78'
CSERE

Cseréltek a vendégek: Hrezdac helyére Pop állt be.

77'
VAR

Lehet piros lap lesz ez...

76'

Szabó Bálint csúszott rá csúnyán Hrezdac lábára, sárga lap.

72'

Vécsei gáncsolta ki Bust, sárga lap.

69'
CSERE

Az ivószünetet kihasználva cserélt a Paks, Windecker helyére Vécsei állt be.

64'

62'
CSERE

Böde Dániel érkezett a pályára, Könyves Norbert számára ért véget a játék.

56'

3891-en tekintik meg a helyszínen a mérkőzést.

52'

A vendégek vezetőedzője, Florin Maxim kapott sárga lapot reklamálásért.

51'

Szabó Bálint hámozta át magát egy védőn, majd 21 méterről a kapu mellé lőtt.

47'

Alaposan bekezdtek a vendégek, Privolescu 17 méteres lövése landolt a kapu tetején.

46'

Balról érkezett be a labda a paksi kapu elé, Bus 11 méterről kapura lőtt, Szappanos nagyot védett.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

46'
CSERE

Haraszti Zsolt Balogh Balázst váltotta.

46'
CSERE

Tóth Barna Silye Erik helyére érkezett.

45+5'

Tóth Barna és Haraszti Zsolt lép pályára a hazaiaknál.

45+5'
Szünet

Vége az első félidőnek! Nem indul fényesen a Paks európai kalandja...

45+2'

Pirvulescu 25 méterről ívelte be a 16-oson belülre a labdát, Szappanos nagyon rosszul mozdult ki a kapuból, így Lupu 5 méterről a kapuba tudott lőni. 0–2!

45+2'
GÓL

AJAJJJ! Újabb gól a Paks kapujában.

45'

Öt perc hosszabbítás következik.

39'

Könyves kapott labdát a 16-os jobb sarkánál, majd egy megkerülős csellel becsapta védőjét és éles szögből előtte a kapu előtt a labdát.

35'

33'

A mérkőzésen egyébként üzemel a VAR-rendszer is.

33'

Könyves lépett be Iacob elé a 16-oson belül, majd fájdalmas arccal elterült, mert az ellenfél védője a talpát találta telibe. A játékvezető nem ítélt 11-est.

32'
Sárga lap

Kinyik húzta vissza Bust, sárga lap.

29'

Bus emelte be a védők mögé Lupuhoz a labdát, aki lövés helyett kivárt, átemelt Szappanos fölött, de a kaput nem találta el.

22'

Egy paksi szöglet után létszámfölényben kontrázhattak a vendégek, szerencsére az utolsó pillanatban Lenzsér tisztázni tudott a 16-oson belül.

20'

14'

Mi maradt ki! Szabó Bálint cselezgetett a bal oldalon, az alapvonal közeléből középre passzolt, de Windecker lemaradt a labdáról, majd egy újabb Szabó Bálint passz után Silye is Windeckert kereste, de nem sikerült a kapuba juttatni a labdát.

11'

Egyelőre jobbak a vendégek, ezúttal Neacsa lövését kellett védenie a rövid saroknál Szappanosnak.

9'

Az alapvonal közeléből érkezett a beívelt labda a Paks kapuja elé, Balogh röviden szabadított fel, Bus pedig 11 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 0–1!

9'
GÓL

GÓÓÓL! Vezetnek a vendégek!

7'

Szabó János kifejelt labdáját Iacob tűzte kapásból a kapura, Szappanos könnyedén védett.

5'

A vendégek is a kapu elé íveltek egy szabadrúgást, de Lupu csúsztatása után Szappanos könnyedén szerezte meg a labdát.

4'

3'

Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Paks, Balogh ívelése után Windecker az ötös vonaláról fejelt a kapu fölé.

2'

A Paks tiszta zöldben, a vendégek kék-fehérben játszanak.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a házigazda Paks indította útjára a labdát.

Szoboszlai Dominik és Fiola Attila is a helyszínen tekinti meg a mérkőzést (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

A 2022–2023-as bajnokságot még a harmadik vonalban töltötte a vajdahunyadi gárda, amely a bajnoki címének köszönhetően a második vonalba jutott fel. A jó szereplés a 2023–2024-es szezonban is folytatódott, a vajdahunyadiak a bajnokság 2. helyén végeztek, a szezon végén az élvonalba jutást azonban nem tudták kiharcolni. Ellenben meglepetésre a kupában egészen a döntőig meneteltek, ahol élvonalbeli Otelul Galatit 11-eseket követően győzték le.

A Paks története során másodszor szerepelhet az európai kupaporondon. Első szereplésük 2011 nyarán volt, miután a megelőző bajnoki szezonban a 2. helyen végeztek. A paksiak menetelése a 3. selejtezőkörben ért véget. Bödéék elsőkén az andorrai UE Santa Colomát, majd a norvég Tromsöt ejtették ki. A 3. selejtezőkör is jól indult, hiszen hazai pályán sikerült döntetlent elérni a skót Hearts ellen. Azonban a visszavágót már simán, 4–1-re nyerték a skótok.

Köszöntjük Önöket! Hazai pályán kezdi meg El-szereplést a Magyar Kupa-győztes Paks. Bognár Györgyék ellenfele a Román Kupa győztese, a másodosztályú vajdahunyadi együttes lesz.