90+6'
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 1–0-ra nyert az MTK!

90+6'

Egy MTK kapuja előtti kezezésgyanús helyzetet vizsgál még a videobíró, igaz, Káprály előtte már hármat sípolt... Megszületett a döntés, nincs büntető a ZTE javára!

90+5'
Sárga lap

Jurina kapott sárgát labdaelrúgásért.

90+2'
GÓL

GÓÓÓL! Jurina fejesével vezet az MTK ! A csereként beállt csatár Stieber beadását 10 méterről, kissé balról, két védő mellől bólintotta be a jobb alsó sarokba. 0–1

90'

Legalább öt perc lesz a ráadás.

88'
CSERE

Mim le, Bakti be a ZTE-nél.

88'
CSERE

Kiss Bencét Csonka András váltotta.

85'

Croizet ugratta ki Németh D.-t, Demjén fölöslegesen kifutott, de a zalai csatár labdája elakadt a jól helyezkedő Varjuban.

84'

Ez volt az MTK legnagyobb helyzete.

83'

Gundel-Takács nagyot hibázott, odagurította a labdát Jurinához, de ő 18 méterről egy méterrel a jobb sarok mellé helyezett...

82'
CSERE

Bognár le, Stieber be.

82'
CSERE

Újabb vendégcsere: Németh Krisztiánt Jurina váltotta.

82'
Sárga lap

Croizet gyűjött be egy sárga lapot.

79'

Az MTK 5 győzelemmel, 4 döntetlennel és 7 vereséggel hatodik volt a vendégtabellán, viszont házon kívül átlagban több mint két gólt kapott, 16 meccsen 34-et.

78'

Kovács P. balról ívelt a kapu elé, Gundel-Takács üggyel-bajjal, de megkaparintotta a labdát.

76'
CSERE

Újabb csere az MTK-nál: Kata le, Végh Bence be.

73'

Az élvonalban legutóbb a ZTE volt az egyik olyan csapat, amelynek a számok szerint nem jelentett igazi előnyt az otthoni környezet, hiszen kevesebb pontot gyűjtött odahaza, mint vendégként, a hazai táblázaton pedig utolsó előtti lett (5 siker, 5 iksz, 6 kudarc).

72'

2867 a hivatalos nézőszám.

67'
CSERE

A ZTE-nél Sajbánt Croizet váltotta.

67'
CSERE

Antonovot Kovács Patrik váltotta a hazaiaknál.

67'
CSERE

Csere az MTK-nál: Polievka helyére Molnár Rajmund érkezett.

65'
Fotó: Fotó: Szabó Miklós

63'

Bognár 28 méteres csavart szabadrúgás ment mellé.

60'
Sárga lap

Várkonyi is besárgult, mert buktatta Polievkát.

56'
Sárga lap

Antonov kapott sárga lapot mert térden rúgta Dénest.

53'

Beriasvili rántotta le a frissen beállt Németh Dánielt, de megúszta sárga nélkül.

53'

Sajnos, semmit nem változott a játék képe...

47'

Az előző idényt a benn maradó együttesek közül a nyolcadik helyezett MTK zárta a leghosszabb, négymeccses nyeretlenségi sorozattal (1 iksz, 3 vereség). Horváth Dávid gárdája a gólkülönbséget (–19) és a kapott gólok számát (62) tekintve is a harmadik legrosszabb volt a 12 csapatos mezőnyben, ráadásul a 43 góljánál csak a két kieső szerzett kevesebbet.

46'
CSERE

Cserélt a ZTE: Spoljaric le, Németh Dániel be.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

46'

Az első félidőben a Zetének nem volt kaput eltaláló lövése, az MTK viszont három is.

45+2'

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, EDDIG NINCS GÓL.

45+1'

Németh Krisztián fejesét fogta Gundel-Takács, aki eddig a mezőny legjobbja.

45'

Egy perc lesz a ráadás.

44'

Vendéghelyzet! Polievka kapott egy jó kiugratást, de a 7 méteres lövése elakadt a jól helyezkedő Gundel-Takácsban.

42'

Bognár beívelését Gundel-Takács kiöklözte a mezőnybe.

42'

Várkonyi hátulról megrúgta Polievkát és kapott egy sárga előtti utolsó figyelmeztetést Káprálytól.

41'

Hát, nem rágják le a nézők a körmüket izgalmukban...

33'

Szép vendégtámadás végén Antonov 13 méterről ballal lőtt, Gundel-Takács jó reflexszel lábbal védett.

32'

A ZTE főleg a bal oldalon próbálja feltörni az MTK védelmét, eddig nem sok sikerrel.

27'

Medgyes átívelt Déneshez, aki vacakolt, így Antonov szögletre mentett. A beívelésből nem alakult ki veszélyes helyzet.

27'

Hazai helyzet! Dénes jobbról tette középre a labdát, Sajbán egy igazítás után a 16-os vonaláról fölé tüzelt.

27'

A tavasszal befejeződött bajnokságban a kilencedik helyre befutó ZTE bajnoki találkozóin esett a legtöbb gól, meccsenként átlagban 3.45. Eddig nem úgy alakulnak a dolgok...

25'

Ivószünet.

24'

Megint Mim passzából Kiss Bence próbálkozott lövéssel, ezúttal 20 méterről és másfél méterrel célzott mellé.

22'

Mim próbálta kiugratni Spoljaricot, de túl hosszú lett neki a labda, így Demjén kikísérte az alapvonalon túlra. Kirúgás.

21'

Mintegy 2000-en tekintik meg a helyszínen a mérkőzést.

19'

A zalaiak pályaválasztásával megrendezett 40 találkozójuknak egy híján a felén, 19-en győztek a hazaiak – 8 iksz és 13 MTK-diadal mellett. Az előző 8 egerszegi bajnokijukból 6-ot elbuktak és csak egyet tudtak megnyerni a fővárosiak: 2022. május 1-jén 3–2-re. Az volt az MTK-t irányító Horváth Dávid első meccse az NB I-ben – akkor még megbízott trénerként.

15'

Eddig elég alacsony színvonalú a játék.

13'

Hazai lehetőség! Mim gurított vissza Kiss Bencének, aki a 16-osról, kissé balról 1 méterről lőtt a jobb sarok mellé. Nem Demjénem múlt, hogy nem lett belőle gól.

9'

Legutóbb, márciusban 2–2-re végeztek, ezzel megszakadt a két gárda 2000 augusztusától 33 bajnokin át tartó döntetlen nélküli szériája.

8'

Kiss Bencét szerelték a vendégek a 16-oson belül.

6'

Bognár bombázott 11 méterről kissé jobbról a bal felső sarok mellé-fölé.

2'

A ZTE tiszta kékben, az MTK tiszta fehérben játszik.

1'

Az MTK kezdte a játékot.

1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

A két kék-fehér csapat kereken 80-adszor csap össze az élvonalban, az örökmérleg alapján a vendég fővárosiak az eredményesebbek: 29 ZTE-győzelem, 16 döntetlen, 34 MTK-siker.

Már jönnek a pályára a csapatok.

A ZTE-ben Croizet csak a cserepadon kapott helyet, a kapuban Gundel-Takács Bence áll.

Az MTK-nál Rácz, Kádár, Bobál D. és Kosznovszky szerepel a hiányzók listáján.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a labdarúgó NB I nyitó találkozója, a Zalaegerszeg–MTK mérkőzés. Tartsanak velünk!