0
Sumqayit

90+7'
VÉGE

VÉGE!!! Nem gondoltuk volna, hogy ilyen nehéz lesz ez a meccs, de a Fehérvár végül kiharcolta a továbbjutást! Köszönjük a figyelmüket!

90+6'

Medeiros beadását könnyedén szerzi meg Tóth, most már vége kell legyen.

90+5'

Bal oldali azeri szöglet után középen mindenki mellett elszállt a labda...

90+2'
CSERE

Rezabalát Cahangirov váltja.

90+2'
CSERE

Kettőt cserélnek a vendégek: Mustfayev helyére Mossi érkezik.

90+1'

Vujnovics elől kellett nagyot menteni a kapu előterében.

90'

Hat perc lesz a hosszabbítás.

90'

Lezárhatta volna a meccset a Fehérvár, Gradisar és Pető robogott a kapu felé, de Gradisar passza hosszú lett Petőnek...

87'
Sárga lap

Vujnovics kapott sárga lapot.

86'

Nincs már több cseréje a hazaiaknak.

85'

Ominger Gergőnek eddig tartott a mérkőzés, a fiatal játékost egy ütközést követően hordágyon kellett levinni a pályáról.

82'
CSERE

Christensen is elhagyja a pályát, Ominger érkezik a helyére.

81'

Gradisar beadása után a levágódó labda Christensen elé került, aki tologatott a 16-oson belül, majd 14 méterről a kapu mellé lőtt.

78'

Christensen emelte be Kovács Mátyáshoz a labdát, a fiatal szélső védője szorításában csak a kapu mellé tudott lőni.

77'

Christensen 20 méteres lövését nem tudta fogni Dzhenetov, az azeri kapus szögletre ütötte a labdát.

76'

Medeiros ívelése után Muradov fejese szállt a fehérvári kapu fölé.

68'
CSERE

Cserélt a Fehérvár: Huszti helyére Larsen érkezett.

65'

Balról érkező beadás után Abdullazade emelkedett a legmagasabbra az ötösnél, szerencsére fejese a kapu fölé szállt.

63'

Melnik akaszkodott rá a meglóduló Sadikhovra, sárga lap.

61'

Christensen beadását Huszti csúsztatta meg, Gradisar előtt nagy lehetőség adódott, de az egyik azeri védő jól keresztezett így a szlovén a kapu fölé lőtte a labdát.

58'
CSERE

Újabb hazai csere: Kovács Mátyás érkezik Katona Mátyás helyére.

57'

Beszorul a saját kapuja elé a Fehérvár, az azeriek már zsinórban a 3. szögletet végezhetik el.

54'
Sárga lap

Bedi vitte földre Rezabalát, sárga lap.

53'

Azeri labdavesztés után Gradisar passzolt Christensenhez, aki 21 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

51'

KAPUFA! 19 méterről végezhettek el szabadrúgást a hazaiak, Christensen ballal tekerte a labdát a bal felső sarok irányába, az azerieket a felső léc mentette meg a góltól.

49'

Tóth védett nagyot! Muradov jobbról érkező labdáját Vujnovics fejelte vissza középre, a földről felpattanó labdát Abdullazade bólintotta kapura, Tóth nagy bravúrral védett.

46'
CSERE

Pető Milán Stefanelli helyére érkezett.

46'
CSERE

Gradisar Kovács Patrikot váltotta.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+3'

Cserélni fognak a hazaiak, Pető Milán készülődik az oldalvonal mellett. De érkezik a szlovén Gradisar.

45+3'
Fotó: Koncz Márton

45+3'
Szünet

Stefanelli pontatlan labdájával ért véget az első félidő.

45+2'

Kontráztak az azeriek, a fehérvári 16-oson belül Huszti mentett nagyot Vujnovics elől.

45'

Kettő perc hosszabbítás következik.

40'

Christensen ugratta ki Stefanellit, aki 11 méterről csúnyán a kapu mellé lőtte a labdát.

38'

Stefanelli passza után Kovács harcosságának köszönhetően a hazaiaknál maradt a labda, majd Katona lódult meg a kapu irányába, de nem tudta kicselezni Radovicsot, így nem született gól az ígéretes lehetőségből.

31'

Katona passza után a rövid saroknál egy védő lábáról szerencsétlenül perdült fel a labda, de a kapufánál helyezkedő Huszti lábáról lelopta az azeriek kapusa a labdát.

24'

Katona és Kovács összjátéka után Katona gyengén lőtte kapura a labdát, Dzhenetov könnyedén védett.

23'

Rezabala ugratta volna ki jó ütemben Sadikhovot, de a kapujából remek ütemben kilépő Tóth megszerezte a labdát.

20'

Vujnovics maradt teljesen üresen a fehérvári kapu előtt, de nem meglepő, mivel méteres lesen kapta a labdát.

15'

Bedi 17 méteres lövése szállt a kapu fölé.

13'

Az előrehúzódó Muradov elé került a labda a 16-oson belül, de a védő 12 méteres lövése a kapu mellé szállt.

10'

9'

Christensen passza után Katona éles szögből leadott, 15 méteres lövését tornázta a léc fölé az azeriek kapusa.

3'

Schön szöktette Stefanellit, aki nem tudta jól megtolni a védője mellett a labdát, így gyenge kapura lövését könnyedén védte az azeri kapus.

2'

Egy nagy bedobás után a Szerafimov által megcsúsztatott labdát Katona lőtte volna a kapuba, de egy azeri láb útban volt, a labda az alapvonalon túl hagyta el a játékteret.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a hazai csapat indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, a Fehérvár piros-kékben, az azeriek tiszta fehérben.

A mai nap folyamán mutatta be új hazai mezét a Fehérvár FC.

A Fehérvár hétvégén már bajnoki mérkőzésen is pályára lépett, Pető Tamás együttese 0–0-ás döntetlent ért el a Kecskemét otthonában a vasárnapi találkozón.

Egy hete Azerbajdzsánban korán hátrányba kerültek a fehérváriak, azonban egy hazai kiállítást követően még az első félidőben egyenlített Pető Tamás csapata, majd a második félidőben Spandler góljával a győzelem is összejött.

Köszöntjük Önöket! A Fehérvár az Azerbajdzsánban aratott 2–1-es győzelem után hazai pályán is megmérkőzik a Sumqayittal. Tartsanak velünk!