VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

95'
GÓL

KATONA MÁTYÁS ELDÖNTI, Babos fejese Geráé a vendégek 16-osa előtt, de közbeugrik harciasan Katona, elviszi a védők között a labdát, és jobbal 10-ről, kissé balról okosan a jobb sarokba emeli azt a kifutó kapus mellett. 3–1!

94
CSERE

Mario Simut be, Christensen lesérült.

90'

Holdampf jobb oldali beadását kapura fejeli az ötös elől Gera, de blokkolják. Vancas bal oldali kornerét hatról a léc fölé fejeli Lund.

89

Négy perc a ráadás!

82'

Edomwonyi ellöki Csongvait, majd kezez, szabadrúgás kifelé.

81'

Gradisar passzát jobbal Bedi éles szögből a rövid alsó sarok mellé teszi.

81'
Sárga lap

Varga Zétény lerántja a Spandler passza után meginduló Bedit. Sárga lap.

80'

Bényi beadása Szerafimové. Sanicanin beadása Spandleré.

80'

Melnik szereli a bal szélen előretörő Sanicanint.

79'

A DVTK most éppen kényelmesen gurigázgat a saját térfelén.

79'

Nyom a Vidi.

78'
Fotó: Kovács Péter

76'

Csongvai lőhetne a 16-os elől, de lassan reagál, szereli Vancas. Akit meg Katona szerel gyorsan.

76'

Christensen sokadik remek passzát Spandler ballal a bal alsó mellé vágja kissé balról, 18 méterről.

76'

Gera 11-ről a jobb alsó mellé fejeli a labdát, Vancas bal oldali beadását elé fejelte Holdampf.

75
GÓL

VEZET A FEHÉRVÁR! Holdampf mellől Christensen BABOS BENCÉT indítja, akit nem vesz komolyan Sanicanin, a magyar fiatal meg kissé jobbról, tízről jobbal a hosszú sarokba lő. 2–1!

72'
CSERE

Ferencsik Bálint be, Franchu le. Nem lett több vendégcsere ma.

71
CSERE

Bényei Ágoston be, Klimovics le.

71
CSERE

Babos Bence be, Pető mintha elfáradt volna.

64'

Vancas balról jövő beadását az ötös jobb sarkáról a bal sarokba fejelné Edomwonyi, de gyengén, Tóth fogja a labdát, vetődnie sem kell ehhez.

64'

Vancas kissé balról, 10-ről a kapushoz lő.

63'

Christensen jobb oldali beadását Csongvai elől a földre fejeli le Lund, Odincov fogja a labdát a léc alatt.

62'

Tóth Holdampf elé tolja Gera jobb oldali beadását, a középpályás jobbal a fekvő kapus kezébe rúgja a labdát, öt méterről, jobbal. MICSODA ZICCER VOLT!

61'

3063 néző a meccsen.

60'

Ötről nem sokkal fejel a jobb felső mellé Csorbadzsijszki!

60'
CSERE

Rudi Pozeg Vancas be, Huszár le.

60'
CSERE

Rakonjacnak nem ment ma, Bright Edomwonyi be.

60'

Varga labdát szerez, majd a jobb alsó mellé lő 15-ről. Larsen sarka is beleért még, korner.

59'

Kettős vendégcsere lesz.

59'

Pető passzát ballal a jobb alsóba rúgná a 16-os bal sarkáról Bedi, vetődve véd Odincov.

58'
CSERE

Kovács le, Katona Mátyás be.

57

Kovács kap egyet Holdampftól.

53'

És Katona Mátyás.

53'

Csere lesz, jön Pozeg Vancas.

53'

A Diósgyőr idegenbeli mutatója 4–4–8 volt, a legtöbb gólt kapta, 36-ot, vendégként 5 meccs óta nyeretlen (3-szor veszített, 2-szer döntetlenre végzett).

53'

A Fehérvár az előző idényben 10 győzelemmel, 4 iksszel és 2 vereséggel úgy lett harmadik a hazai tabellán, hogy a mezőnyben a legtöbb gólt szerezte, 16 mérkőzésen 40-et, ami 2.5-es átlagot jelent.

52'

Spandler elrúgja a labdát Gera elől, bedobás.

51'

Lund szereli a 16-oson belül keményen Gradisart... a VAR szerint szabályosan.

50'

Melnik jobb oldali, jobblábas beadását kifejeli az ötösről Gradisar elől Lund.

49'

Nem egetverő az iram továbbra sem.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

A DVTK a nyitó fordulóban a 86. percben tudott egyenlíteni hazai pályán a Paks ellen, így a kínos újpesti 0–7 óta már 3 NB I-es mérkőzésen nem kapott ki (1 győzelem, 2 iksz), pedig közben az előző bajnokság első, második és negyedik helyezettjével játszott.

46

A Vidinek csütörtökön egy otthoni gól nélküli döntetlen is elég volt az azeri Sumqayit ellen a továbbjutáshoz a Konferencialigában, ezzel a nyári felkészülés óta továbbra is veretlen. Érdekesség, hogy a legutóbbi négy tétmeccséből három is 0–0-ra végződött.

46

56 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 7-szer lőttek kapura, 3-szor annak a felületére, a vendégeknél ez az arány 5/2.

46

FRISS MÉG AZ EMLÉK Székesfehérváron: a Vidi az előző idény utolsó fordulójában gól nélküli döntetlent játszott a DVTK-val, ezzel elbukta a bronzérmet a Puskás Akadémiával zajló versenyfutásban. Nem kérdés, az alapos átalakuláson áteső házigazdának lenne miért visszavágnia, ehhez viszont mindenképp jobb támadójáték kell, mint amit a hétközi Konferencialiga-meccsen mutatott. ZOMBORI András a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45

Franchu és Rakonjac akciója után Klimovics jobbal a jobb alsóba lőne középről, 17-ről, de vetődve fogja a labdát Tóth.

44

Két perc a ráadás.

38'

Inkább ballábas adja be, jön Christensen, középen Szerafimovot és Holdampfot kell figyelmeztetni. A beadás végül Csorbadzsijszkié.

38'

Lundnak nem segítenek, kirúgja a labdát a jobb szélről a nézők közé. Korner balról, de Pető elől elfújja a szél a labdát.

37'

A DVTK az eddigi 40 kísérletből 25-ször kikapott, és csak 8-szor tudott győzni a Vidi vendégeként (2016-ban Felcsúton 2–1-re), legutóbb 2021 februárjában egy zárt kapus meccsen, Gheorghe Grozav triplájával 3–1-re. Döntetlen 7-szer született, többek között a mostanáig utolsó sóstói meccsükön, idén májusban (0–0) is.

36'

Varga elmenne a jobb szélen, de szereli őt harciasan a visszafutó Pető.

34'

Franchu beadása nem az igazi, Csongvaié.

34'

Holdampf emelse után Huszárt szereli a bal szélen Kovács.

32'

Ominger Gergő érkezését július 23-án jelentette be a labdarúgó NB I-ben szereplő Fehérvár FC, a játékos azonban máris térdsérülést szenvedett, emiatt műtéti beavatkozás vár rá – számolt be róla hivatalos honlapján a székesfehérvári klub csütörtökön. A klub tájékoztatása szerint Ominger Gergő a szerdai, Sumqayit FK elleni Konferencialiga-selejtező hajrájában sérült meg a jobb térdén. Az orvosi vizsgálatok műtéti beavatkozás elvégzését teszik szükségessé, így hosszabb kihagyás vár a játékosra – tájékoztatta a klubhonlapot dr. Kovács Tibor Dávid csapatorvos.

30

Mezőnyharc, a két tábor ellenben igen lelkes.

24'

Gera ismét nagyot rúg Petőbe.

24'

Pető kissé balról, 21-ről ballal a bal felső mellé lő.

22'

Franchu: 17 meccs a DVTK-ban, 4 góllal és 3 gólpasszal, 590 perc alatt. Nem is rossz!

21'

Szerafimov: 48 meccs a Vidiben, 3 góllal.

21'

A tavaszi utolsó fordulóban gól nélküli döntetlenre végeztek, előtte mindkét csapat úgy hozta 4–0-ra a hazai mérkőzését, hogy egy ideig emberelőnyben játszhatott. Tavaly októberben Fehérváron Farkas Dánielt a 69., Szatmári Csabát a 86., majd februárban Diósgyőrben Csongvai Áront a 18. percben küldték le a pályáról.

20'

Kovács két remek csel után kissé jobbról, 12-ről ballal csúnyán eltöri a labdát.

20'
GÓL

EGYENLÍT A DVTK, a Varga indította Klimovics jobbról jobbal középre lő, visszafelé, jobbal laposan a kapu közepébe passzol laposan FRANCHU, négy hazai játékos között. 1–1!

18

Nem is lett.

14'

De aligha lesz csere.

13'

Nem bántotta senki sem a védőt. Simut melegít.

13'

És egy földre leülő Szerafimov. Pető mester nem érti.

13'

Mezőnyharc, belemenések.

11
Sárga lap

Nejc Gradisar odarúg a jobb szélen Gerának, sárga lap.

9'

Varga ballal a jobb szélről szabadrúgásból a rövid felsőbe lőne, de véd szépen Tóth, nagyot vetődve.

7'

Bedi beadása nem veszélyes, azán Spandert indítja szintén balról, ez jobb, de szereli az ötös bal sarkán a védőt Gera. Aki nem sokra rá nagyot rúg a felezőnél Petőbe.

6'

Kovács passzol Petőhöz, ballal lő az ötös bal sarka előtt, de Lund ment egy remek becsúszással.

5
CSERE

Holdampf Gergely váltotta Vallejót.

2'

Vallejo lesántinkál a pályáról, és leül a kispad előtt.

2'

Kovács P. jobb oldali beadása Csorbadzsinszkijé.

1
GÓL

NIKOLA SZERAFIMOV hat méterről, kissé jobbról a bal alsóba fejeli a labdát. Christensen jobb oldali szöglete után a rövid sarok elől Gradisar perdítette tovább a labdát jobb combbal, övé a gólpassz. 1–0!

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

„Remekül érzem magam Miskolcon, a csapattársaim és a klub munkatársai barátságosan fogadtak, gyorsan sikerült beilleszkednem – nyilatkozta lapunknak a DVTK montenegrói csatára, Marko Rakonjac. – A Paks elleni idénynyitóval kapcsolatban vegyesek az érzéseim. Egyrészt nyilván jó lett volna hazai pályán győzelemmel kezdeni a bajnokságot, másrészt az ellenfelünk nagyon jó képességű gárda, bajnoki ezüstérmes lett legutóbb, és erős csapatot ütött
ki a nemzetközi kupában, így szerintem a döntetlen jó eredménynek számít. A Fehérvárt játékát elemeztük, konkrét elképzelésünk van arról, milyen taktikával léphet pályára ellenünk. Teljesen más mérkőzésre számítok, mint a múlt heti. A Paks például szeret emberfogással védekezni, míg a Fehérvár inkább zónázni, már csak az ilyen felfogásbeli különbségek
miatt is máshogy készülünk rájuk. Nagy hangsúlyt fektetünk a fejjátékra, ami az egyik erősségem. Nem ígérem, hogy olyan nagy gólt lövök szombaton is, mint a múlt héten, de igyekszem a legjobbamat nyújtani.  Nem szeretnék hangzatos ígéreteket tenni, de úgy érzem, erős a csapatunk, és ha fegyelmezetten játszunk, jó az esélyünk a győzelem megszerzésére. Egy jó idénykezdettel akár a dobogóközeli helyeket is
megcélozhatjuk.”

Egy kis örökmérleg! Kereken a 80. találkozójuk jön az élvonalbeli bajnokságban, a mérleg 43 fehérvári siker, 11 döntetlen, 25 diósgyőri győzelem.

Eltiltott: a hazai Huszti (piros lap).

A hazaiaktól Kalmár Zs. (térdműtét után), Kastrati (combizomhúszódás), Ominger G. (térdműtét előtt) sérült, a vendégektől Sentic, Herbák, Jurek (mindkettő bokaszalag-húzódás) és Popadiuc (térdműtét után) maródi.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A DIÓSGYŐRI VTK-NÁL
Érkezők: Herbák Máté (SV Bergfried – Németország), Mohammed Rarszalla (marokkói, FC Kosice – Kassa, Szlovákia, szabadon igazolhatóként), Sinisa Sanicanin (bosnyák-szerb, Partizan Beograd – Szerbia, szabadon igazolhatóként), Karlo Sentic (horvát, Hajduk Split – Horvátország)
Kölcsönbe érkezők: Uros Drezsgics (szerb, Rubin Kazany – Oroszország), Huszár Marcell (ETO FC Győr), Marko Rakonjac (szerb-montenegrói, Lokomotiv Moszkva – Oroszország, legutóbb kölcsönben Topolyai SC – Szerbia), Varga Zétény (Ferencváros)
Kölcsönből visszatért: Benkő Péter (szlovák-magyar, Salgótarján BTC), Jeremie Obounet Moussango (gaboni, FC Kosice Kassa, Szlovákia)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –
Kiszemeltek:
Távozók: Ondrej Baco (cseh, Ironi Tiberiasz – Izrael, szabadon igazolhatóként), Csirmaz István (Mezőkövesd, szabadon igazolhatóként), Kispál Tamás (egri kölcsön után Bicske, szabadon igazolhatóként), Pernambuco (José Vitor Rodrigues da Silva dos Santos, brazil, szabadon igazolható), Godfrey Bitok Stephen (nigériai, Gaziantep FK – Törökország, szabadon igazolhatóként), Tóth Balázs (Nyíregyháza Spartacus), Tóth Borisz (siófoki kölcsön után Tiszaújváros, szabadon igazolhatóként), Viczián Ádám (tiszakécskei kölcsön után Békéscsaba 1912 Előre, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: Bánhegyi Bogdán (Kolorcity Kazincbarcika), Bokros Szilárd (FC Kosice – Kassa, Szlovákia)
Kölcsönből visszatér klubjához: Szabó Levente (Fehérvár FC, onnan Eintracht Braunschweig – Németország)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: –

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők: Bedi Bence (Zalaegerszegi TE FC, szabadon igazolhatóként), Bohdan Melnik (ukrán-magyar, Kisvárda, szabadon igazolhatóként), Tóth Balázs (Puskás Akadémia, kölcsön után végleg)
Kölcsönbe érkezők: Huszti András (Zalaegerszegi TE FC, legutóbb kölcsönben Újpest FC), Kovács Mátyás (MTK Budapest), Ominger Gergő (Puskás Akadémia)
Kölcsönből visszatért: Babos Bence (FC Ajka), Franck Yves Bambock (kameruni-francia, Panetolikosz – Görögország), Dala Martin (Nyíregyháza Spartacus), Lirim M. Kastrati (koszovói-albán, NK Lokomotiva Zagreb –  Horvátország)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Holender Filip (magyar-szerb, Vasas)
Távozók: Bese Barnabás (Újpest FC), Fiola Attila (szabadon igazolható), Gergényi Bence (Újpest FC), Hangya Szilveszter (szabadon igazolható), Menyhárt Zsombor (Csákvár), Rúben Pinto (Rúben Rafael Melo Silva Pinto, portugál, Uniao Torreense – Portugália), Emil Rockov (szerb-magyar, FK Sarajevo – Bosznia-Hercegovina),  Schön Szabolcs (Bolton Wanderers – Anglia), Sigér Dávid (Sepsi OSK – Románia), Szabó Levente (diósgyőri kölcsön után Eintracht Braunschweig – Németország, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatért klubjához: Mamoudou Karamoko (francia-elefántcsontparti, FC Köbenhavn – Dánia, onnan Újpest FC, kölcsönbe)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Franck Yves Bambock (kameruni-francia, legutóbb Panetolikosz – Görögország, kölcsönben)

A Nemzeti Sport értesülései szerint a Fehérvár FC a 16-szoros válogatott Holender Filippel pótolná a napokban az angol Boltonhoz szerződött Schön Szabolcsot.

Úgy tudjuk, a felek között még folynak az egyeztetések. Az biztos, hogy Fehérvárra a nyári átigazolási időszakban még több új játékos is várható. Pető Tamás vezetőedző szerdán, a sikerrel megvívott Konferencialiga-selejtező után beszélt arról, hogy nagyon szűkös a kerete, ráadásul Ominger Gergő megsérült a héten, Schön Szabolcs pedig az angol Boltonhoz szerződött. Holender éppen Schön pótlására érkezhetne Fehérvárra.

Az előző idényben – újoncként – hetedikként végzett a DVTK, amely szeretné ezt túlszárnyalni ebben az évadban. Sántha Gergely, a klub elnöke bizakodó, de azt is tudja, a nagyobb sikerekhez komolyabb anyagi összefogásra lenne szükség.