VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

94'
11-es

STIEBER ZOLTÁN ballal a bal alsóba lő, Fejér csak belekapni tudott a labdába. 3–0!

93'
Sárga lap

Stieber passzol Molnárhoz, ő Jurinát indítja, akit felrúg kivetődve Fejér Béla. Sárga lap és 11-es!

91'
VAR

Nem, mondta a VAR.

91'

Varju felrúgja Leonit a 16-oson belül, ez 11-es lesz?

90'

Stieber passzát Kovács ballal 26-ról a léc fölé vágja.

90'

Farkas jobb oldali beadása Kovácsé.

90'

Három perc a ráadás!

89'

Bognár ismét remekül emel Stieber elé, aki ballal nem sokkal, de a jobb alsó mellé lő 10-ről, kicsit balról.

89'

Bognár remek keresztpasszát Stieber a jobb felső mellé emeli kissé jobbról, 14-ről.

88'

Farkast kell ápolni, begörcsölt.

88'

Farkas jobbal a bal alsóba lőne kissé jobbról, a 16-osra belépve, Babics passza után, de Demjén vetődve véd!

87'

Molnár és Nagy B. is folytatta.

86

Pinte megindul, Farkas jobb oldali beadása rossz aztán.

82'

A Szpari 10 diadallal, 4 döntetlennel és 3 vereséggel a vendégtabellán is első lett az előző NB II-es idényben, ráadásul idegenben a legtöbbször talált be az ellenfeleknek, 17 mérkőzésen 35-ször (2.06-os átlag).

82'

Farkas beadása után összefejel Molnár és Nagy Barnabás. Kettős ápolás.

81'

Az MTK 7–4–6-os mérleggel hetedik volt a hazai táblázaton, otthon a második legkevesebb gólt szerezte (17 meccsen 22-t, 1.29-es átlag) és a második legrosszabb volt a gólkülönbsége (–6). Vendéglátóként 4 mérkőzés óta nyeretlen (2 döntetlen, 2 vereség), legutóbb március közepén a Kisvárdát gyűrte le.

81'

Fejben ott van.
2018 óta először tudott az élvonalban újra győzelemmel rajtolni az MTK (1–0 a ZTE otthonában), Marin Jurina 92. percben fejelt gólja eddig az egyetlen olyan találat az új bajnokságban, amely a hosszabbításban született.

80'
VAR

Nem volt lökés a gól előtt, jelzi a VAR.

78'
CSERE

Matheus Leoni debütál a Szpariban, Kovácsréti jön le.

78'
CSERE

Kovács Milán be, Kesztyűs le.

77
GÓL

STIEBER ZOLTÁN eldönti a meccset? Előbb ballal egy védőbe lő kissé jobbról, 17-ről, aztán a lecsorgót 12-ről a jobb alsóba vágja. 2–0!

Egy felívelést elfejelt a kissé bizonytalan Alaxai elől Jurina a 16-os előterében, az ötös jobb sarka elől Rjasko meg éppen Stieber elé rúgta vissza a labdát.

75'

Kettőt cserélnek a vendégek is.

74'
CSERE

Stieber Zoltán be, Polievka le.

74'
CSERE

Marin Jurina be, Molnár Zs. le, szélső helyett ék.

74'

Polievka odacsap Alaxainak, majd elesik a 16-os előtt.

73'

Rjasko szereli Varjut, aki nem hagyja magát, becsúszva szereli a légióst, már a 16-oson belül.

72'

A 14. hazai kornert kifejeli középről Gengeliczki.

70

Molnár R. 30 méteres, ballábas lövése kapuscsemege.

Kilenc év után az ETO FC Győr elleni 2–1-es sikerrel tért vissza az első osztályba Nyíregyháza, az NB II hajráját is beszámítva tétmeccseken ez volt sorozatban az ötödik győzelme, az NB I-ben pedig kereken a 100. diadala.

63'

Babics odalép hátulról Polievka jobb bokájára, ápolás.

63'

Molnár Ádin passzol balról Polievkához, aki balról 14-ről a bal alsóba lőne ballal, Fejér ismét nagyot vetődve bravúrral véd!

61'

Bognár balról jövő beadását hétről a kapus elé fejeli Molnár R.

60

A hivatalos nézőszám: 2729.

60'

Varju átmegy a jobb oldalra, a beadását kirúgja Alaxai, pedig megzavarta őt egy védőtársa, Polievka 23-ról a bal felső mellé töri a labdát.

60'

Molnár Rajmundot szereli a jobb szélen Rjasko bevetődve.

59'

Horváth szereli Kesztyűst, de közbelép Alaxai.

58'
Fotó: Dömötör Csaba

57'

Bognár jobbal a jobb alsó mellé lő egy 29 méteres, középről járó szabadrúgást.

56'
CSERE

Pinte Patrik be, Gresó le, szélsőcsere.

56'
CSERE

Szlobodan Babics be, Bekének nem ment ma.

56'
Sárga lap

Varju megindul, az előbbiekből tanulva Gengeliczki Gergő azonnal ellöki. Sárga lap.

55'

NAGY VÉDÉS, a bal oldalon szépen meginduló Varju passzát Kovács ballal a bal alsóba rúgná szép ívben, 12-ről, kiss balról, de Fejér nagyot vetődve oldalra tolja a labdát.

54'

Amikor az MTK volt a pályaválasztó, az NB I-ben 8 hazai győzelem, 1 döntetlen és 2 szabolcsi siker született, a gólkülönbség 24–5 a kék-fehérek javára. Vendéggyőzelemre ebben a párharcban 1981-ben és 2008-ban volt példa, mindkétszer 1–2 volt az eredmény.

54'

A sértett ballal kapura lő, véd a bal felső előtt vetődve Demjén, szép mozdulattal!

53'

Szabadrúgás kissé balról, 31 méterről.

53'

Kovácsréti bedob egy cselt, felrúgják hátulról.

52'

Bognár jobb oldali szögletét középre fejeli Varju, Alaxai elfejeli a labdát az ötösön Nagy Zsombor elől! NAGY MENTÉS!

51'

Bognár kissé balról, 22-ről a sorfalba lő egy szabadrúgást. Gresó mentett fejjel.

49'

Kata 20-ról jobbal jócskán a léc fölé lő.

49'

Molnár passzát Polievka jobbal 17-ről Gengeliczkibe rúgja.

46

57 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 2-szer lőttek kapura, 2-szer a kapu felületére, a másik oldalon ez az arány 5/1.

46

MINDKÉT CSAPAT győzelemmel kezdte a bajnokságot, de mindkettő igencsak idény eleji formát mutatott az első fordulóban. Most mindkét együttestől jobb játékot várok, és el tudom képzelni, hogy az újonc kezdeti lelkesedése a fővárosban is pontot érhet. A tippem: 1–1. BODNÁR Zalán a mérkőzés előtt.

46

Nagy Dominik ismét a földön, majd úgy kell betámogatni őt az öltözőbe. Nagyon nincs jól. Ebből csere lesz.

46'

Hej indul a jobb szélen, de rossz a Bognár-passz felé. Kirúgás.

46'

Visszajön, de nagyon fáj a bal bokája.

45'
CSERE

Tamás Olivér állt be Nagy D. helyére.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

Csere lesz? Nagy D. lesántikál a pályáról.

45'

Kata és Kovácsréti ütközik, előtte Varju és Nagy Dominik csapott össze, utóbbit kell ápolni a pályán.

43

Négy perc a ráadás.

40'

Támad a Szpari, de helyzete nincs.

39'

Polievka bal oldali beadását nem éri el csuka mozdullattal fejjel Alaxai... de nincs hazai érkező.

37'

Aki megelőzte Nagy Dominikot.

37'

Gresó beadása Demjéné.

36'

Megúszta a Szpari.

36'

Rjasko röviden hazafejelt labdájába belefejel a 16-osra befutó Molnár... de éppen Fejér ölébe tolja a labdát.

35'

Hej hatalmasat esik, Nagy B. tökéletes ütemben lökött rajta egy picit, de lebukott. Szabadrúgás.

34'

Bognár jobbról Polievka elé emele, szereli őt a 16-oson, középen Rjasko.

34'
VAR

A VAR szerint sincs.

34'

Nagy Barnabás rosszul fejelne el egy kósza emelést, a labda aztán a combjára pattan. Nincs 11-es.

32'

Beke balról ballal 17-ről kapura lő váratlanul, Demjén felüti a labdát a levegőbe, odakönyököl neki Nagy D., szabadrúgás kifelé, hiába kotorta aztán a labdát a saját kapujába estében Demjén.

31'

Szerencsére nincs nagyobb baj, összefutott a két játékos, egyik sem akart rosszat a másiknak.

31'

Kovácsréti emel balról a kapu elé, ballal, Demjén kijön az ötösre, közben nekimegy Alaxainak... szabadrúgás kifelé.

30'

Hej hatalmasat rúg Nagy B. alá, de nincs sárga lap.

29

Kovácsréti megindul, de közbelép már a 16-oson belül Beriasvili.

26'

1994 és 2023 között 7 találkozójuk volt az NB II-ben, ezekből 5-öt nyertek meg a budapesti kék-fehérek és csak 2-t a nyíregyháziak. A 2022 októberi sényői 2–0 máig a Szpari utolsó tétmeccses sikere az MTK ellen.

24
GÓL

Bognár jobb oldali szöglete most eljut ILJA BERIASVILIIG, aki a jobb alsóba fejel hatról, középről. Három szparis játékos közül: 1–0!

18'

Bognár adja be, jobbról, jobbal... elfejeli a labdát Beriasvili elől Kesztyűs.

18'

Alaxai szereli a 16-oson belül becsúszva Polievkát Varju indítása után. Korner.

17'

Hej jobb oldali beadását kivágja az ötösről Rjasko.

16'

Kata megindul most, de azonnal eladja. Beriasvili visszaszerzi, a keresztpassza rossz Kovács felé.

16'

Mezőnyharc a pályán.

15'

Kovácsréti beadása a védőké, Nagy Dominiké a szűrőké. Beke távolija meg nagyon rossz, kirúgás. Lecsúszott.

14'

Kovácsréti megindul a jobb szélen, fellöki őt a felezőnél Nagy Zsombor.

13'

Gresó megindul, de rossz a visszapassz Kovácsrétitől, aki Demjén elé emel.

13'

Aki anno 63 meccset játszott az MTK-ban.

12'

Piloevka előremenne, de felrúgja őt Gengeliczki.

12'

Hej anno 175 meccset játszott a Kisvárdában.

11'

Molnár jobb oldali beadása a 16-osra befutó Hej háta mögé megy.

10
CSERE

Kovács Patrik váltja Antonovot.

5'

Gresó kissé jobbról, 26-ról a léc fölé lő.

3'

Kovácsréti távoli lövése Demjéné, hiába pattant le a labda a kapus előtt.

3

Antonov jobb válla megfájdul, mert megrántotta hátulról a mezét Farkas.

2'

Csere lesz? Micsoda különös sérülés lenne!

2'

Demjén elé lő jobbal középről, 19-ről Gresó.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és fehér nadrágban, a cendégek tiszta feketében.

A vendégdrukkerek sokkal-sokkal hangosabbak.

A sérült Némethet azért köszöntik a mérkőzés előtt.

A hazaiaktól Khaly Thiam és Németh sincs a keretben!

Egy kis örökmérleg! A 23. élvonalbeli összecsapásuk jön, a fővárosiak fölénye eddig elsöprő: 13 diadal, 7 döntetlen és mindössze 2 vereség.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Bobál D. (Achilles-ín-műtét után), Kádár T., Kosznovszky, Rácz G. (mindhárom combizomhúzódás), a vendégektől Baki (derékfájdalom), Géresi (gerincműtét után), Ramos, Toma (mindkettő térdszalaghúzódás) maródi.

Persze hasonlóan fontos a jó folytatás is, márpedig az újonc Nyíregyháza vélhetően nagyon motivált lesz. „Megnéztük a Győr elleni győztes meccsüket, és látszik, hogy lendületes, agresszív futballt játszó csapat az övék – vélekedik az MTK csatára a nyírségiekről. – De mi is jó állapotban vagyunk, meglátjuk, a mi futballunk hogyan érvényesül ellenük. Jellemző ránk, hogy hazai pályán igyekszünk uralni a játékot, sokat birtokolni a labdát, úgy vélem, ezúttal is mi leszünk inkább a kezdeményezők. De nagyon figyelnünk kell, hogy ne adjunk nekik lehetőséget az ellentámadásokra, mert könnyen bajba kerülhetünk. Célunk egyértelműen a győzelem, nagyszerű lenne hat ponttal kezdeni a bajnokságot,  jó alap lenne a folytatáshoz.”

Ott szerencsére még nem tartunk, és nem is megyünk mélyebben vissza a múltba, mint a múlt hétvégéig, a ZTE FC lleni mérkőzés tapasztalatáig.

„Türelmesek voltunk, ez kellett elsősorban a sikerhez – idézte fel a zalaegerszegi meccset Németh Krisztián.
– A ZTE eléggé visszaállt, és kontrákra rendezkedett be, volt is ebből gólszerzési lehetősége, de a második félidőben már nem adtuk el veszélyes helyeken a labdát. Az első fordulóban általában még nincsenek a legjobb formájukban a csapatok, várható volt, hogy nem lesz sziporkázó a játék, de a türelmünk meghozta a gyümölcsét, és a végén két villanásnak köszönhetően megnyertük az összecsapást. Mindig nagyon fontos győzelemmel kezdeni az idényt, főleg azért, mert most talán még az előzőnél is szorosabb lehet a bajnokság.”

„Itt nevelkedtem, itt kezdtem a pályafutásomat a Hungária körúton, ahonnan viszonylag korán külföldre kerültem, de örömmel tértem vissza két éve – mondta lapunk megkeresésére Németh Krisztián. – Örülök, hogy elértem ezt a száz meccset, boldog vagyok itt, az MTK minden bizonnyal pályafutásom utolsó állomása. Persze a futballban semmit sem
lehet előre kijelenteni, de jövőre már harminchat éves leszek, és szeretnék innen visszavonulni.”

ÉRTÉKES GYŐZELEMMEL kezdte az OTP Bank Liga 2024–2025-ös idényét az MTK Budapest, amely Marin Jurina 92. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert Zalaegerszegen. Azon a mérkőzésen viselte századik alkalommal az MTK kék-fehér mezét Németh Krisztián, akit információnk szerint a Nyíregyháza elleni hazai bajnokin köszöntenek a pálya szélén a klub elöljárói. Először erről a jeles jubileumról kérdeztük a 37-szeres válogatott támadót.

A ZTE otthonában a türelem vezetett sikerre a múlt héten, most hazai pályán uralná a mérkőzést az MTK az újonc ellen.