90+5'
VÉGE

Vége a meccsnek, győzött a Paks, ismét vesztett az Újpest. 2–1

90+4'

Nagy helyzet maradt ki a paksi kapu előtt! Brodic harcolt meg a labdáért a bal oldalon, majd kiválóan ívelt a túloldalra, Szappanos nem érte el, Karamoko azonban fejjel igen, és a fejese be is hullott volna a kapuba, Szappanos azonban belenyúlt, éppen Mucsányira ütötte, a háló felé tartó labdát pedig Kinyik vágta ki a gólvonal közeléből.

90+2'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET ÚJRA A PAKS! Zimonyi tette ki a labdát a bal oldalra Baloghnak, aki a tizenhatos bal sarkáról azonnal középre emelt, érkezett lendületből Windecker, és 6 méterről a kapuba fejelt. 2–1

90+2'
CSERE

Ljujics Matija

90+1'

Ezek is kimaradtak! Zimonyi tálalt ügyesen Böde elé, aki 7 méterről rosszul találta el, Nunes bokkolt, a kipattanót pedig Bese.

90'

Négy perc lesz a hosszabbítás.

87'

Az utóbbi percek az újpestéi  voltak, most jön előre a Paks a győzelemért.

85'
CSERE

Silye helyére jött Horváth Kevin.

84'

A gól fellelkesítette az újpestieket, támadnak a vezető gól megszerzéséért.

81'
GÓL

GÓÓÓÓL! ÓRIÁSI GÓLLAL EGYENLÍTETT AZ ÚJPEST! A kihagyott hazai lehetőségek után támadásra indult az Újpest, Ljujics húzott jobbról középre, kényszerítőzött Brodiccsal, majd 17 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe. 1–1

80'

Böde három embert is kicselezett az újpesti tizenhatos előterében, de végül szerelték a 475. NB I-es meccsén.

78'

EZ IS KAPUFA! Böde kapott középen remek passzt Zimonyitól, és 14 méterről, jobb belsővel két védő között okosan a jobb alsóba lőtt volna, csakhogy a jobb kapufa mentett.

75'
CSERE

A Paksban Szabó Bálintot váltotta Zimonyi Dávid.

75'
CSERE

A hazaiaknál Mezei helyett Vécsei.

74'
CSERE

Tajti helyett Keita az Újpestben.

73'

KAPUFA! Szabó kényszerítőzött a jobb oldalon, a Kovácstól visszakapott labdát aztán 2 méterről, egészen éles szögből rálőtte, és a labda kivágódott a bal kapufáról.

67'

Brodic nem sokat  tétlenkedett, egy visszapattanó labdát 21 méterről küldött volna kapásból a jobb alsóba, ha Szappanos jó vetődéssel nem ment szögletre.

66'

A szögletet könnyedén hatástalanította a Paks.

65'

Szabadrúgáshoz jutott a Paks 25 méterre az újpesti kaputól, Ötvös jobb belsővel a jobb felsőt vette célba, és nem is sokat hibázott, a lécről pattant fölé a labda.

64'

Tamás ívelt balról középre, Brodic 6 méterről fejelt, lényegében veszélytelenül.

62'
CSERE

Az Újpest is cserélt, Baranyai helyére jött Simon Krisztián.

60'
CSERE

Szintén a hazaiaknál Papp helyére jött Windecker József.

60'
CSERE

Paksi csere, Tóth Barna helyére Böde Dániel jött.

57'

3765 néző figyeli a helyszínen az eseményeket.

56'

Ez viszont helyzet volt! Fellazult az újpesti védelem, Mezei került nagy helyzetbe, 16 méterről lőtt, a labda kijött Piscitelliről, de azonnal korrigált, és másodszorra megfogta.

54'

Gyakran csontzene van, mert valamivel el kell nyomni a labda sírását...

48'

Aktivizálta magát az Újpest, de amint adódhatna előttük egy jó helyzet, máris rontanak.

47'

Lenzsér próbált szögletet kiharcolni Nunes mellett, de hiába ravaszkodott, visszapattant rá a labda, úgy ment ki az alapvonalon túlra.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő, a szünetben kettőt cserélt az Újpest.

46'
CSERE

Radosevics sem jött ki a második félidőre, Brodic váltotta.

46'
CSERE

Dékei helyett Geiger Bálint jött.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, egyelőre jobb a Paks, és egy góllal vezet. 1–0

45'

Két perc a hosszabbítás.

44'
Sárga lap

Mezei rántotta le Gergényit, és villant is a sárga.

37'

Az atomvárosban 23 bajnokit játszottak, a mérleg 9 tolnai győzelem, 7 döntetlen, 7 újpesti siker. Pakson legutóbb 2018 augusztusában ikszeltek (1–1), az előző 5 bajnokijukból kettőt – köztük a legutóbbit – nyertek meg a vendég lila-fehérek, háromszor a hazaiak kerekedtek felül.

36'
owngoal

GÓÓÓÓL! VEZET A PAKS! ÉS MILYEN FURCSA GÓLLAL! Mezei adott középre balról, szerencsétlenül ért a labdába Nunes, a labda felperdült, és a kapuba hullott, mert a Tóth Barna mellett bizonytalankodó Piscitelli nem tudott menteni. 1–0

35'
Sárga lap

Gergényi kapott sárgát, mert csúnyán felvágta a megiramodó Kovácsot.

33'

A tizenhatos bal sarka közeléből Ljujics kapura akarta lőni a szabadrúgást, de jócskán elméretezte.

33'

Február végén a Magyar Kupában találkoztak a Szusza Ferenc Stadionban, és a paksiak hosszabbítás után, a nyáron a Vasashoz távozott Könyves Norbert góljával 2–1-re diadalmaskodtak.

32'
Sárga lap

Karamoko cselezte ki Kinyiket, aki elgáncsolta az újpestit egy sárgáért.

26'

Jó helyzetbe került a Paks, Ötvös egy jó csel után a jobb alsóba lőtt volna, és csak centiméterekkel tévesztett célt.

24'
Sárga lap

Kovács Krisztián csúszott be igen veszélyesen Ljujicsnak, sárga lapot kapott érte.

24'

Az újabb szöglet Piscitelli zsákmánya lett.

23'

A jobb oldalról jöhetett szöglettel a Paks, Mezei szöglete megcsúszott egy újpesti fejen, újabb szöglet.

18'

Bal oldali szabadrúgás utáni kipattanóra érkezett Kovács Krisztián, a lövése elment a kapu mellett-fölött.

16'

Szabó vette észre remek ül a bal oldalon, hogy a másik oldalon egyedül érkezik Mezei az újpesti tizenhatoson belülre, a passz is jó volt, de a hazaiak játékosa kisodródott, Piscitelli menteni tudott.

9'

Nincs különösebb esemény a pályán, valamivel többet van a labda a Paksnál, de sok a hiba.

8'

A párharc elején a Paks az Újpest mumusának számított, hiszen 2009 és 2013 nyara között 10 meccsükből csak egyet tudtak megnyerni a fővárosiak. 2016-tól 2021 februárjáig viszont a tolnaiak 16 találkozón keresztül képtelenek voltak legyőzni a lila-fehéreket. Az előző 10 bajnoki összecsapásukból egy sem lett döntetlen, a legutóbbi 6-ból 4-et a zöld-fehérek nyertek meg. Az előző két találkozójukon az aktuális vendégcsapat győzött 2–1-re.

6'

Dékei szerzett labdát erőszakosan, aztán 23 méterről lőtt, a labda megpattant egy védőn, Szappanos könnyedén összeszedte.

4'

Ötvös és Szappanos nem értette meg egymást, a labda továbbcsorgott a paksi kapu felé, de végül Ötvös menteni tudott.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Paks tiszta zöldben, az Újpest tiszta fehérben játszik.

2006 óta 45-ször mérték össze erejüket az NB I-ben, az utóbbi években eredményesebb tolnaiak 2022-ben fordították a maguk javára az örökmérleget, amely most 16 paksi győzelmet, 15 ikszet és 14 újpesti sikert mutat. A meccsenkénti gólátlag kereken 3, az előző 10 bajnokijukon mindig megvolt a legalább 3 találat.

A nap híre újpesti szempontból egyértelműen az, hogy Csoboth Kevin a svájci St. Gallenhez utazott orvosi vizsgálatra, vagyis minden bizonnyal ott folytatja a pályafutását. Így aztán ma nincs is a vendégek keretében.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!