Haraszti jobbal a sorfalba lő 18-ról, Sajbán blokkol éppen, majd jobbal a jobb felső emel 20-ról.

Sajbán anno 121 meccsen 38 kanadai pontot szerzett a Paksban.

Sajbán nagyot rúg Lenzsérbe a hazai 16-os előtt.

CSERE

Csóka Dominik be, Dénes le.

83
GÓL

ÖTVÖS BENCE szépít, jobbal a jobb alsóba lő kissé jobbról, 8-ról Haraszti jobb oldali, lapos beadása után. 3–1!

80'

Az M4Sport szerint Dénes cserét kért az imént.

80'

Németh éppen csak lemarad Mim bal oldali beadásáról.

80'
Sárga lap

Várkonyi kifejeli Ötvös beadását, kioszt egy esernyőt Dénes, felrúgja őt Lenzsér Bence. Sárga lap.

78'

Dénes ad be ismét Sajbánnak, aki lő a 16-oson belül, véd a jobb sarok előtt Simon.

78'

Sajbán a kapunak háttal állva hatról a jobb alsóba fejelne, hatalmasat véd vetődve Simon!

77'
Sárga lap

Haraszti Zsolt kap sárga lapot kezezés miatt.

77'

Kiss jobbról jobbal középre ad, Németh hatméteres lövése igen rossz. Kirúgás..

76'

Kovcs 14 méteres lövését kifejeli a jobb felső elől Szendrei!

75
CSERE

Ötvös Bence be, Silye le, az utolsó paksi csere.

72'
VAR

De tovább!

72'

Bizony, Várkonyi az imént nem mellel, hanem jobb kézzel adott haza Haraszti elől.

71'
VAR

Büntető lesz? Valamit vizslat a VAR.

71'

Sajbán passzát Dénes kissé jobbról, 11-ről jobbal nagyon a rövid felső fölé vágja.

70'

Balog emel Szabó elé, aki remek csel után ballal a jobb alsóba lő az ötös jobb sarkáról, de les.

68
GÓL

Akkor ez eldőlt, Mim balról ballal okosan középre ad, NÉMETH DÁNIEL jobbal ötről a bal alsóba lő. Sakk-matt, 3–0!

65'

Kiss passzát Sajbán az ötös jobb sarkáról jobbal a rövid felsőbe tenné azonnal, de véd szépen Simon kapus.

64'

Várkonyi is jól játszik ma, blokkolja Windecker középtávoli lövését.

63'

Pedig! A tolnai együttes az előző 6 házon kívül bajnokiján képtelen volt nyerni. Máig utolsó diadalát március 3-án, az MTK otthonában aratta (2–0), utána sorrendben 3 vereség, majd 3 döntetlen következett, legutóbb egy fordulatos meccsen 2–2 Diósgyőrben.

63'

Pedig... A ZTE-nek nem igazán jelent előnyt a hazai pálya: az előző bajnokságban odahaza 3-mal kevesebb pontot gyűjtött (20), mint vendégként (23), és most is vereséggel indított az MTK ellen.

63'

Mim ma válogatott formában futballozik.

62
GÓL

MIM GERGELY szép gólt lő, jobbal tízről, picit balról jobbal a bal alsóba lő Németh középről jövő, kiváló indítása után. 2–0!

58'
CSERE

Németh Dániel be, Bakti le.

57'
CSERE

Haraszti Zsolt be, Gyurkits le.

56
CSERE

Böde Dániel váltja Tóthot, ékcsere.

54'

Szankovics passzát nem lövi el Dénes az ötös elől, oda a helyzet.

52'

A hivatalos nézőszám: 2379.

52'

A Paks legutóbb éppen a ráadásban harcolta ki a győzelmet az Újpest ellen, Windecker József a 92. percben ugyancsak fejjel talált be korábbi csapatának (2–1). Így a bajnokságban 4 ponttal áll Bognár György együttese, a Konferencialigás szereplését is hozzáadva a legutóbbi 6 tétmeccsén mindig legalább 2 gólt szerezve 5-öt megnyert, 1-szer pedig ikszelt, miközben 14–3-as gólkülönbséget hozott össze.

51'

Dénes góllal vehetne revánsot, de egy szerencsés csel után kissé balról, 10-ről ballal a kapusba lő. Jobbal, Simon bal vállal védett.

51'
Sárga lap

Gyurkits Gergő kap sárga lapot Dénes felvágásáért.

50
Sárga lap

Bakti Balázs túl közel megy a labdához Windecker szabadrúgása előtt. Sárga lap.

48'

Szabó a bal alsó mellé lő Tóth passa után picit balról, 18-ról. Gundel-Takács vetődve biztosított.

47'

MEKKORA LÉC! Sajbán passza után Mim picit balról, 21-ről milliméterekkel lő a bal felső sarok fölé. A labda a lécen csattant, Simon nagyot repült, de ezt nem érhette el.

Majdnem megszületett máris az idény gólja.

Zimonyi Szabó I Bálint váltja.

46'

A Zalaegerszeg mindkét bajnokiját egy-egy hosszabbításban bekapott fejes góllal bukta el: az MTK a 92., a Puskás Akadémia a 91. percben szerezte meg ellene a győztes találatot. A kék-fehér együttessel legutóbb 2019-ben fordult elő, hogy két forduló után pont nélkül állt. Akkor újoncként Dobos Barnával a kispadon a harmadik meccsén is alulmaradt az élvonalban, majd az utolsóként végző Kaposvár otthonában egy 4–0-s sikerrel szakadt meg a sorozat.

46'

Tizenöt zalai fellépéséről csupán 3-szor tudott győztesen távozni a Paks, de mindegyik az előző három évben, Bognár György vezetőedzővel a kispadon történt. 2021 őszén és tavaly októberben egyaránt 5–2-re nyertek vendégként az atomvárosiak. A többi egerszegi összecsapásukból 6 lett iksz, 6-szor pedig a házigazda ZTE győzött, legutóbb 2022 októberében 3–0-ra – igaz, akkor Waltner Róbert irányította a tolnaiakat.

46'

2023-ban a Paks veretlen maradt a ZTE-vel szemben (2 győzelem, 1 döntetlen), ebben az évben viszont fordult a kocka, és kettőből egyszer sem tudott nyerni: a februárban a zalaiak a bajnokság egyik legnagyobb fordításával 1–3-ról tudtak 4–3-ra győzni az akkori listavezető otthonában, májusban pedig 1–1-re végeztek a ZTE Arénában.

46'

44 százalékban volt a labda a hazaiaknál ma, 4-szer lőttek kapura, 4-szer annak felületére, a másik oldalon az az arány 5/2.

46'

46

KÉT VERESÉGGEL KEZDTE a bajnokságot a Zalaegerszeg, míg a Paks Konferencialiga-szereplés közben négy pontot szerzett. A ZTE-nek nagy szüksége
van a győzelemre, jó kérdés, hogy a hét közben nemzetközi kupameccset játszó tolnaiak mennyire fáradtak, illetve az is, hogy a kék-fehérek el tudják-e hárítani a paksi légi veszélyt… Szerintem a ZTE otthon tartja a három pontot. JUDI Ádám a mérkőzés előtt.

45
Szünet

ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Előte Dénes az ötös jobb sarkáról jobbal kapura lőtt, 8 méterről, jobbra vetődve szépen védett Simon.

44

Kiss beadása nem az igazi.

44

Egy perc a ráadás.

40'

Dénes beadását Vas blokkolja. Kiss adja be balról a kornert, élesen a kapu elé emel, jön azonban, és öklöz Simon.

38'

Vécsei beadása Medgyesé, az indítása Mimé.

38'

Silye bal oldali beadása éppen csak magas Tóthnak az ötösön, Kovács jobb oldali beadását kapura fejeli hatról az ék, Várkonyi blokkol magasra felemelt lábbal!

36'

Silye emelése Sajbáné, mert Vas nem figyel, Dénes balról ballal nyolról a kapusba lő, de már les.

36'

Vas és Kinyik akciózik a jobb oldali, de jön a hazai kapus.

35'

Dénes beadása eljut Baktihoz, aki Sajbán elé perdít jobbról, jobbal, laposan, de az ék nem találja el a labdát az ötösön, a kapussal szemben állva. MICSODA ZICCER VOLT!

34'

Tóth perdítését nagyon rosszul találja el az ötös előtt Zimonyi, oda a ziccer.

33'

Kovácsot szereli a bal szélen Mim, aki nagyon hasznosan futballozik ma.

32

Vécsei ad be egy szabadrúgást fordított Détári-szögből, ballal az ötösre emel, Medgyes fejjel tisztáz.

25'

Balogh bal oldali beadása a hazai kapusé. Aki nagyon magabiztosan tesz-vesz ma.

24'

Bognár György csapata továbbra is jó formában van, magabiztosan nyerte nemzetközi kupamérkőzését is a montenegrói Mornar ellen. A bajnokságban egy győzelem és egy döntetlen a mérlege. Három mérkőzést játszott eddig idegenben a szezonban, mindegyiken legalább két gólt szerzett (mlsz.hu).

24'

A ZTE rosszul kezdte az idényt, még pont nélkül áll. Otthon az MTK-tól, idegenben a Puskás Akadémiától kapott ki. A Paks ellen 2022 októbere óta nyeretlen otthon.

24'

Csattant a stopli a bokán.

23'

Medgyes szereli Silyét, a lábát is eltalálja, ápolás a pályán.

22'

Dénes jobbal 20-ról, kissé balról a kapushoz lő.

21
GÓL

BAKTI BALÁZS BETALÁL, kissé jobbról, 10-ről jobbal a jobb, azaz a hosszú alsóba lő Dénes középről jövő, parádés perdítése után. 1–0!

19'

Szendrei Zimonyihoz passzol, aki nem lő jobbal 10-ről, hanem bedob egy rossz cselt, szereli őt Várkonyi.

19'

Tóth bal oldali beadása kapuscsemege, a hazai mester bosszankodik.

18'

Szendrei jobb oldali beadása Kinyiké.

17'

Kovács passzát a 16-os bal sarka elől Silye ballal a kapushoz rúgja. Gundel-Takács magabiztosan véd.

15

Mim és Kiss vált a bal szélen, utóbbi ballábas beadása pontatlan.

7'

Mellé, ballal nem sokkal lő a bal alsó mellé 20-ról, középről Balogh. Gundel-Takács vetődve biztosított.

6'

Bakti nagyot rúg a jobb szélen Silyébe, szabadrúgás.

5'

Elesik az ötös előtt, Mim emelése után Bakti.

4'

KIMARAD! Jobbal hétről a kapusba lő Zimonyi, jobbal, Sajbán remek perdítése után.

3'

A szélső harciasan szerelt a jobb szélen a paksiak 16-osán.

3'

Kovács szereli remekül az ötösön Kisst, Dénes jobb oldali, lapos beadása után.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

A vendégkeretből Papp és Kocsis hiányzik még.

Evangelu és Croizet sincs a hazai keretben.

Egy kis örökmérleg!  Ennél kiegyensúlyozott párharc aligha van az NB I-ben: az eddigi 27 mérkőzésükön mindhárom eredménytípus 9-szer fordult elő, ráadásul a gólkülönbség is egál: 52–52. A gólátlag rendkívül magas, 3.85 meccsenként.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Csóka Dániel (csípőműtét után) és Csonka (részleges bokaszalag-szakadás) sérült, a vendégektől Hahn (térdműtét után), Skribek (talpcsonttörés) és Szélpál (combműtét után) maródi.

Ebben fontos szerepet játszhat Szendrei Norbert is, akit már nem eredeti posztján, hanem a védelem jobb oldalán kell keresni.
„A tavasszal kezdtem el jobb oldali hátvédként szerepelni, s bár alapvetően középpályásnak tartom magam, egyre inkább megismerkedem és megbarátkozom az új posztommal. Innen is próbálok minél jobb teljesítményt nyújtani, gólokkal, gólpasszokkal segíteni a csapatot. Az idényben még nem voltam eredményes, remélem, szombaton ez megváltozik.”

„Nem elég, hogy kétszer is alulmaradtunk, különösen fájó, hogy mindkét mecscsen a hosszabbításban kaptunk egy-egy gólt – mondta lapunknak Szendrei Norbert, a ZTE FC védőként és középpályásként is bevethető 24 éves játékosa, utalva az MTK csatára, Marin Jurina 90+2. és a felcsúti Nagy Zsolt 90+1. percben jegyzett góljára. – Nyilván a két pont is hiányzik, de legalább annyira fontos lett volna a két iksz az öltözői légkör és az önbizalom szempontjából. Kiengedtünk a kezünkből két pontot, talán azt hittük, már a zsebünkben van – ráfáztunk… Jobban kellett volna figyelnünk, koncentrálnunk, ebből mindenképpen tanulnunk kell. Ám ez már a múlt, előretekintünk, a Paks ellen mindenképpen javítani akarunk. Nehéz lesz, mert láthattuk, ellenfelünk nemcsak idehaza, hanem a Konferencialigában is remekel, legutóbb, a selejtező harmadik körében a Mornart győzte le három nullára Pakson. Viszont erőltetett menetben van Bognár György csapata, ez a malmunkra hajthatja a vizet, bár igaz, a kerete kifejezetten acélos, ha a szakmai stáb rotál, akkor is erős ellenfél vár ránk szombat este.
Évek óta együtt játszik a csapat nagy része, ez is nagy előny nekik. Úgy látom, az újonnan érkező Ötvös Bence remekül beilleszkedett a védelembe, jól futballozik. A paksiak ellenünk is minden bizonnyal erőltetik majd a felíveléseket, erre nagyon kell figyelnünk, mert az eddig kapott három gólunk egyaránt ilyen szituáció után született. De bízom a csapatban, el kell kezdenünk a pontgyűjtést, hogy elsődleges célunkat, a biztos bennmaradást elérjük, ehhez körülbelül negyven pontot kell szerezni.”

ROSSZUL KEZDTE az idényt a ZTE FC, Márton Gábor vezetőedző együttese az eddigi két bajnokin nem szerzett pontot: vereséget szenvedett az MTK Budapest (0–1) és a Puskás Akadémiától (1–2) is. Szombat este odahaza javíthatnak a kék-fehérek, a Paksi FC érkezik Zalaegerszegre.

Szendrei Norbert, a zalaegerszegiek játékosa lapunk érdeklődésére beszélt az eddigi két vereségről, a paksiakról, valamint a jobb oldali védő pozíciójáról is.