VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

95'
95'

Dénes Csanád Vilmos a mérkőzés után elárulta, hogy a Vilmost használja a keresztnevei közül.

95
GÓL

ÉS OTT IS A GÓL, Christensen ballábas emelését az ötösről jobbra fejeli Szerafimov, KOVÁCS PATRIK négy méterről jobbal a jobb felsőbe lő. 1–1!

92'

Szabadrúgás még a végére a hazaiaknak, jó 30-ról, középről.

91'

Sajbán kiharcol a jobb szélen egy szögletet. De nem, kirúgás.

91'

Németh elront egy támadást, majd ápolást kér.

91'

Huszti hatról a léc fölé fejel egy beadást.

90

Négy perc a ráadás.

87'

Holender beadását Szerafimov hatról a jobb alsóba fejelné, de gyengén, vetődve fogja a kapus a labdát.

87'

LÉC! Kiss gondol egyet, és egy csel után kissé balról, 15-ről nem sokkal véti el a bal felső sarkot!

85'
CSERE

Berki Marcell be, Gradisarnak nagyon nem ment ma.

85'

Holender újabb beadása is a védőké. Kovács Patrik fejese sem jó.

84'

Nagyon nyom a Vidi, érik a gól.

84'

Bedi csele remek, de rossz a beadása balról. Holenderé dettó.

83

KAPUFA! Christensen keresztpasszát kissé balról, 10-ről jobbal a túloldali kapufára tekeri Holender, nem sokkal elvétve a felső sarkot!

78
CSERE

Vogyicska Balázs be, Dénes le. Tóthot kell ápolni közben hosszasan.

71'

Németh kapura tör Szankovics passzával, Szerafimov bizonytalan, de a csatár jobbal 14-ről a kivetődő kapusba lő.

69'

Gundel-Takács középre üt egy bal oldali beadást, Christensen ballal kapura lő 13-ról, kissé jobbról, de blokkol Szafronov!

68'

Holender emelése a kapusé.

66'

A ZTE még csak egyszer játszott idegenben, és Felcsúton ugyanúgy a meccs hajrájában (91. perc) kapott góllal maradt alul 2–1-re, mint a tavaszi utolsó vendégfellépésén Kecskeméten (88. perc).

66'

A Vidi az idénybeli egyetlen győzelmét otthon, a DVTK ellen húzta be (31). Hazai pályán az FTC-től elszenvedett 20-s vereség óta felváltva nyert, illetve ikszelt. Ha ez a sorminta folytatódik, most egy döntetlennek kellene jönni.

66'

Ivószünet.

65'

Stefanelli sarkazása most a kapusé.

65'

Zseniális passzal!

65'

Stefanelli Kovács Patrik elé emel, remekül, a középpályás jobbal az ötös jobb sarkáról a kivetődő kapusba lő. ZICCER VOLT!

63'
Fotó: Dömötör Csaba

62
CSERE

Nyíri Vince váltja a lesérült Medgyest.

58'

A Fehérvár vasárnap 4–1-re kapott ki Újpesten, és a február 24-i diósgyőri bajnoki fellépése óta először szedett be újra 4 gólt – akkor Csongvai Áron 18. percben kapott piros lapja miatt emberhátrányban, most viszont a Szusza Ferenc Stadionban teljes létszámban fejezte be a meccset.

58'
CSERE

Kovács Patrik meg Katonát váltja.

58'
CSERE

Holender Filip be, Milicevic le.

56'

A hivatalos nézőszám: 2763.

55'

Kiss bal oldali indítását a 16-os elől éppen Dénes elé fejelte Bedi.

54
GÓL

VEZET A ZTE, Bedi hibája után DÉNES CSANÁD kicselezi Csongvait, majd ballal a bal alsó sarokba lő estében, kissé balról, 7 méterről. 0–1!

48'

Kissé balról, 24-ről ballal a jobb felső fölé lő Mim, Tóth nagyot repülve biztosít.

48'

Kiss kornerét nyolcról a léc fölé fejeli Sajbán.

47'

Christensen ballal 21-ről, középről kapura lő, de középre, véd a léc alatt Gundel-Takács.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'
CSERE

Huszti András be, Melnik le. Védőcsere.

46'
CSERE

Németh Dániel váltja Baktit. Karmester helyett támadó.

46'
CSERE

Nicolás Stefanelli be, Kovács le. Középpályás helyett ék.

46'

A Zalaegerszeg legutóbb jól használta ki, hogy játékosai frissebbek a háromnaponta tétmeccset játszó paksiaknál és megszerezte első bajnoki győzelmét (3–1). Ezzel 3-as vereség- és 4-es nyeretlenségi szériájának vetett véget.

46'

A Vidi szerdán a Konferencialigában hazai pályán is kikapott a ciprusi Omonia Nicosiától (0–2), így a tétmérkőzéseket tekintve már 3-as vereségsorozatban van. Hasonlóra legutóbb idén február–márciusban volt példa, akkor három NB I-es találkozót bukott el egymás után.

46'

Székesfehérváron 45-ször meccseltek az NB I-ben, a mérleg 27 Vidi-győzelem, 13 iksz és 5 ZTE-diadal. A legutóbbi 9 Fejér vármegyei találkozójukból 6-ot megnyertek a piros-kékek, a többi 3 alkalommal mindig egy hajrában esett góllal alakult ki a döntetlen. 2021 októberben Eduvie Ikoba révén a 95. percben, idén áprilisban Olekszandr Szafronov góljával a 86. percben egyenlítettek a zalaiak (mindkétszer 1–1 lett a vége), tavaly szeptemberben (3–3) pedig a fehérvári Szabó Levente a 99. percben mentett meg egy pontot a hazaiaknak.

46'

60 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 6-szor lőttek kapura, 3-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 8/3.

Preisinger Sándor 4

46'

Pfújol a hazai közönség egy része.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

Dénes 16 méteres lövése Spandlerről Szendrei elé pattan, a bal alsóba lőne jobbal 14-ről, Tóth jobbra vetődve bal lábbal véd!

44

FÖLÉ! Medgyes bal oldali beadását négyről a léc fölé fejeli Szendrei!

44

Dénes elé jól kép ki Tóth, remekül lépett ki a szélső elé Melnik, Kiss indítását követően.

43

Két perc a ráadás.

43'

Kiss passzát Szafronov a 16-os előteréből nagyon a léc fölé vágja. Pisont ideges, ő jobban lőtte volna ezt fel. Nem fénykorában! Most.

42'

És Dénessel is...

42'

Mim kiharcol egy szögletet, a beadása Tóthé. Marco Rossi itt van a helyszínen, elégedett lehet a két kapussal.

41'

Dénes balra passzol Kissnek, ő keresztbe passzol, aki nem lő 15-ről. Szendrei, Szankovics, Bakti, a támadást indító Medgyes, Mim, Kiss a labda útja. Sajbán Mimhez passzolna, de közbelép Kovács.

40'

MELLÉ! Mim az ötös bal sarkáról ballal a túlsó alsó mellé lő, Bakti passzolt, Sajbán sarkazott, Dénes okosan pöckölt... de hiába a ziccer.

39'
Sárga lap

Spandler Csaba odalép Dénesnek, sárga lap.

35'

A ZTE rosszul, két vereséggel rajtolt, de a legutóbbi fordulóban, otthon, 3-1-re megverte a Paksot (mlsz.hu).

35'

A Fehérvár jól kezdte a szezont – beleértve a nemzetközi kupaszereplést is – jól kezdte az idényt, de a legutóbbi három meccse három vereséget hozott. Március 10. óta, a Sóstói Stadionban felváltva hol három, hol egy pontot szerez bajnoki mérkőzésen a Vidi.

35'

Mim kornerét az ötös elől a léc fölé fejeli Szafronov.

34

Kiss a bal sarokba lőne jobbal 24-ről, nagy erővel, szitál a labda, de hatalmas vetődéssel eléri a félmagasan szálló labdát Tóth!

28'

A szélső mellett Gundel-Takács és Szendrei is volt vidis.

28'

Szerafimov odalép Dénesnek, de nincs sárga lap. A hazai játékost kell ápolni, a pályán.

27'

Melnik passzát jobbal 18-ról kirúgja a szurkolók közé Milicevic.

26'

Dénes megindul a bal szélen, egy csel után ballal a jobb alsó mellé lő az ötös bal sarkáról. HELYZET VOLT!

24'

Katona passzát Csongvai feladja a kapusnak kissé balról, 23-ról.

23'

Mezőnyharc, sok belépővel. És kevés jó passzal.

Tóth vetődve fogja a bal, azaz a rövid sarok előtt Szendrei jobból jövő, jobblábas beadását.

22'

Újabb rossz beadás balról Milicevictől.

21'

Milicevic bal oldali beadása magas középen mindenkinek. És újra, pedig Szerafimov mesteri keresztpasszt küldött balra ismét.

20

Szettcsere Káprály és Bognár sporik között.

18

Csere lesz! A spori kommunikációs szettjét szervizelni/cserélni kell.

15'

Kasper Larsen, Pető, Babos és Bambock sincs a hazai keretben.

14

Melnik futtatja a jobb szélen Kovácsot, a jobblábas beadára kivetődik Gundel-Takács.

7'

Kovács talál jobbal a léc fölé ugyanonnan.

6

Csongvai jobbal a bal alsóba lőne középről, 19-ről, vetődve véd a vendégkapus.

3'

Marco Rossi is a lelátón.

3'

LÉC! Christensen elől elrebbennek a védők, a légiós jobbal, 22-ről, középről a lécre lő. Hiába repült már a labdáért Gundel-Takács.

2'

Sajbán jobb oldali beadására szépen vetődik ki Tóth.

1
Meccs indítása

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődik Komora Imre emlékére.

Egy kis örökmérleg! Eddig 93 meccsük volt az élvonalban, az örökmérleg: 41 fehérvári siker, 27 iksz, 25 ZTE-győzelem. A zalaiak 2010-től 2021-ig az NB I-ben képtelenek voltak legyőzni a Vidit (5 döntetlen, 8 vereség), 2022-től viszont – 3 győzelem és 3 iksz mellett – már csak egyszer, tavaly májusban kaptak ki tőle (3–0), amikor egyedül a bennmaradásért küzdő fehérvári csapat számára volt csak igazi tétje a mérkőzésnek.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Kalmár Zs., Kastrati és Ominger G. (mindhárom térdműtét után) sérült, a vendégektől Croizet (térdszalaghúzódás), Csóka Dániel
(csípőműtét után), Csonka (részeleges bokaszalagszakadás) és Evangelu (combizomhúzódás) maródi.

„Nehéz meccsre számítok a Fehérvár ellen, de készen állunk és a legjobb formánkat szeretnénk megmutatni. Folyamatosan dolgozunk a védekezésünkön is és a vezetőedzőtől, a stábtól töretlenül kapjuk tanácsokat. Segítenek abban, hogyan kerüljük el a jövőben a korábban elkövetett hibákat és remélem, hogy a következő alkalommal már érintetlen marad a kapunk hálója. A labdarúgásban az önbizalom, a mentális és fizikai erőnlét meccsről-meccsre alakul ki. Úgy érzem mi is egyre jobbak leszünk, mindent megteszünk a győzelemért, hogy a szurkolóinkat boldoggá tegyük” – így Olekszandr Szafronov a ztefc.hu-n.

Bedi Bence nevelőegyesülete, a ZTE ellen játszik (Fotó: Koncz Márton)

„A szünetben Pető Tamás nekünk is elmondta azt, amit a sajtótájékoztatón, a második félidőben pedig feljebb kapcsoltunk, igyekeztünk mindent megtenni és nyomást helyezni az ellenfélre. Talán ha az első perctől a második játékrészben mutatott lendülettel játszunk, máshogy alakult volna az összecsapás… Három vereség után nem egyszerű, nyilván jobb lenne, ha egy-két győzelmet is szereztünk volna ezeken a meccseken. Fel kell állnunk, minél hamarabb le kell zárnunk ezt a rossz sorozatot, vasárnap javíthatunk. Ki tudja, lehet, hogy három rossz mérkőzés után most legalább ugyanennyi jó következik…”

Pető Tamás az Omonia elleni szerdai Konferencialiga-selejtező után némely játékos hozzáállására panaszkodott, Bedi Bence szerint ha az első perctől a második félidőben nyújtott lendülettel és akarással futballoznak, máshogy alakulhatott volna a mérkőzés. A középpályásra nem lehetett panasz a kupameccsen, Tóth Balázs mellett őt lehetett kiemelni a Vidiből.

„Nehéz találkozó vár ránk, láttam a Zalaegerszeg múlt heti Paks elleni mérkőzését, jól játszott a csapat, sok helyzetet dolgozott ki, több gólt is szerezhetett volna. Az Újpest elleni vereség és a Konferencialigából kiesés után mindenképpen javítani szeretnénk, a célunk az, hogy visszatérjünk ahhoz a magabiztos játékhoz, ami a felkészülés alatt, a bajnokság első két fordulójában és a Konferencialiga második selejtezőkörében a Sumqayit ellen jellemzett minket. Hogy személy szerint milyen állapotban vagyok? Mindenki fáradt, sokat utaztunk és játszottunk, de ezt most félre kell tenni, és teljes mértékben arra kell koncentrálni, hogy otthon tartsuk a három pontot. Sok fiatal játékosunk van, idő kell nekik, hogy rutint szerezzenek. Bízom benne, hogy szép lassan összeáll minden, és sikeresek leszünk."

A Fehérvár FC három vesztes meccs után várja a hétvégi bajnokit, az Omoniától elszenvedett két Konferencialiga-vereség (0–1, 0–2) között az elmúlt fordulóban 4–1-re kikapott Újpesten. A klubnál többször elmondták, a sűrű menetrend miatt fáradtak a játékosok, azt pedig mi tesszük hozzá, hogy a keret sem túl bő.

„Nem tagadom, különleges mérkőzés vár rám, hiszen nevelőegyesületem ellen lépek pályára, a Vidi előtt csak Zalaegerszegen futballoztam – mondta lapunknak Bedi Bence. – Sok ismerős arc lesz a pályán, az oldalvonal mellett és a lelátón is, izgatottan várom az összecsapást, de nem készülök máshogy, mint ahogy szoktam. A héten fontos nemzetközi kupamérkőzést játszottunk, így nem fért bele, hogy beszéljek valamelyik korábbi zalaegerszegi csapattársammal. Hogy megünnepelném-e, ha betalálnék? Egyértelműen nem, tisztelem a ZTE-t.”

A vasárnapi nem átlagos nap lesz Bedi Bence számára, ugyanis a Fehérvár FC középpályása vasárnap nevelőegyesülete, a ZTE ellen játszik. A 27 esztendős játékos a nyáron érkezett Zalaegerszegről Székesfehérvárra, korábban a kék-fehéreknél a másodosztályban 135, míg az élvonalban 141 meccsen lépett pályára, tavaly Magyar Kupát nyert a csapattal.