Böde Dániel be, Szabó le, támadó helyett ék.

61'
Sárga lap

Jaroslav Navrátil kap sárga lapot Vas ellökéséért.

60'

A tolnaiak az egyetlen otthoni bajnokijukon 2–1-re verték az Újpestet, és mivel előtte tavasszal ugyanilyen szám szerinti eredménnyel múlták felül a Mezőkövesdet és a Kisvárdát, így hármas győzelmi szériával a hátuk mögött várják a Szparit. Legutóbb április közepén a Fehérvár tudta elvinni tőlük a három pontot (1–2).

60'

Az újonc Nyíregyháza eddig csak a Mezőkövesdre vitt hazai bajnokiját tudta megnyerni a szintén most feljutott ETO ellen (2–1). Azóta mindkét idegenbeli fellépésén 3 gólt beszedve maradt alul előbb az MTK (0–3), majd a Puskás Akadémia otthonában (1–3).

60'

Nyer a Paks?

59'

58'

Zimonyi ballal Balogh pazar emelése után ballal 10-ről kapura lő, hatalmasat véd Bese lábreflexszel, Windecker a léc fölé vágja 16-ról a kipattanót. De les volt.

57'

Szabó bal oldali beadását Papp jobbal 13-ról a léc alá tenné, de ment az ötösön Gengeliczki... fejjel!

56'

Szabót szereli Kesztyűs, Eppel besegít neki.

55

A Paks ugyan az előző fordulóban Zalaegerszegen először kapott ki a bajnokságban (1–3), a hét elején a Konferencialigában, a montenegrói Mornar vendégeként elért 2–2 viszont azt jelenti számára, hogy 5–2-es összesítéssel a Kl-ben bejutott a rájátszáskörbe, tehát ezentúl is két fronton kell helytállnia.

52'

Szabót szereli szépen a 16-oso belül Navrátil.

A hivatalos nézőszám: 2219.

51'

Gresó jobb oldali beadása után nem fejel kapura az ötös bal sarkáról Temesvári, a beadást elrúgja Kinyik Gengeliczki elől.

50'

Gresó 16 méteres, jobblábas lövésébe belevetődik Vas. Eppel fejelte oda labdát Navrátil bal oldali beadása után.

48'

Tamás jobb oldali beadása Kinyiké.

48'

Marad három csatárral a Szpari.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'
CSERE

Eppel Márton be, Kovácsréti le.

46'
CSERE

Windecker József váltja Harasztit.

46'
CSERE

Zimonyi Dávid váltja Tóthot, ékcsere.

46'

Tétmérkőzésen legutóbb 2020 októberében a Magyar Kupában csaptak össze, és a paksiak a kétszer is eredményes Hahn János hosszabbításban összehozott góljával tudták csak kiharcolni a továbbjutást az NB II-es Nyíregyháza otthonában (2–1). Különlegesség, hogy a Szpari vezető találata akkor Ötvös Bencének a nevéhez fűződött, aki nyártól a tolnaiakat erősíti.

46'

Pakson 4-szer bajnokin meccseltek, a mérleg 2 hazai siker, 1 iksz, 1 vendégdiadal. Az egyetlen Szpari-győzelem 2008 októberében úgy jött össze, hogy a duplázó Bárányos Zsolt a győztes találatot a 95. percben érte el (1–2).  Az atomvárosban legutóbb, 2015 februárjában 1–1-re végeztek.

46

60 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 10-szer lőttek kapura, 4-szer annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 5/1.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'

E párharc legjobb góllövői:
Tököli  Attila 5
Bárányos Zsolt 2
Fekete Ádám 2
Hahn János 2

44'

MINDEN ESÉLYE MEGVAN a Paksnak arra, hogy a Konferencialiga főtáblájára jusson, míg a Nyíregyháza hosszú idő után jutott vissza az NB I-be: az ilyen mérkőzésekre szokás azt mondani, országos egyes. Ha úgy alakul, hogy Böde Dánielék csak kilencven százalékkal mennek bele a meccsbe, kellemetlen meglepetésben lehet részük, a Spartacus ugyanis jól össze van rakva, nem könnyű feladat a legyőzése. ZOMBORI András a mérkőzés előtt.

44

FÖLÉ, Gresó jobb oldali beadását az ötös jobb sarka elől, 9 méterről jobbal a léc fölé vágja a volt paksi Beke!

44

Jokics balról középre ad, Gresó jócskán a léc fölé lő a 16-os elől. Jobbal.

44

Kovácsréti passzával Gresó bedob egy cselt, picit jobbról, 18-ról jobbal kapura lő, Szappanos vetődve fogja a labdát a bal alsó sarok előtt.

44

Négy perc a ráadás.

44

Az első paksi gólja.

44
GÓL

SILYE ERIK a bal alsóba talál ballal kissé balról, 14 méterről, az ötös sarkával egy vonalból, Szabó jobbról jövő beadása után. 2–1!

40'

Nagy fejjel blokkolja Vas indítását, ápolás a pályán.

40'

Tamás az első gólját szerezte a Szpariban, a Pakssal 37 meccsen nem volt kanadai pontja.

39'

Kinyik: 100 meccs a Paks színeiben, 4 góllal.

38

Jokics kifejeli Balogh bal oldali beadását. Szabó emelése meg a kapusé.

32'

MELLÉ! Szabó nem sokkal lő a bal alsó mellé kissé balról, 20-ról, egy jó csel után.

31'

Kinyik felrúgja a 16-os előtt Gresót.

31'

Jokics és Tóth összefut, a védő elterül az ötösön... ápolás.

30

Bravúr, Beke vetődve a kapufára tolja a jobb alsó sarok elől Szabó kemény, jobblábas, 25 méteres lövést.

29'
VAR

Sárga lap nincs.

27'

Haraszti sokadik rossz passza után páran fütyülnek a lelátóról.

26'

A Nyíregyháza az első fordulóban nyert, de azóta kétszer vereséget szenvedett. Idegenben kikapott az MTK-tól és a Puskás Akadémiától (mlsz.hu).

26'

A Paks kedden továbbjutott Niksicsben a nemzetközi porondon, így a jövő héten is lesz mérkőzése. Pályaválasztóként a kupaszerepléstől szerdán elbúcsúzott Corvinul elleni hazai veresége óta mind a három mérkőzését megnyerte.

25

Ivószünet.

22'
21'
VAR

A VAR szerint is les volt.

21'

Gengeliczki mesteri passza után.

20

Az ötös bal sarka elől ballal a bal, azaz a túlsó alsó sarokba talál Kovácsréti, de les.

17'

És igen szimpatikus módon nem ünnepel.

16
GÓL

BETALÁL AZ EX, TAMÁS OLIVÉR EGYENLÍT! Háromszögez a 16-os előtt Gresóval, majd kissé balról, tízről kilövi a jobb felső sarkot. Jobbal. 1–1!

14

Osváth jobb oldali beadása Beséé.

8

A gól óta mezőnyharc. Remek az idő, jó a pálya is. Nincs telt ház, de jó a hangulat a stadionban.

5'
GÓL

VEZET A PAKS, KINYIK ÁKOS jobbal a bal sarokba lő középről, 4 méterről. Haraszti jobb oldali szögletét az ötös rövid sarkáról középre csúsztatta Papp, Kinyikről pedig egészen egyszerűen elfeledkeztek. 1–0!

4'

Osváth kap egyet oldalról Bekétől, tovább.

2'
Sárga lap

Kesztyűs Barna nem viccel, magasra emelt lábbal odarúg Pappnak. Fejen találta volt csapattársát: sárga lap.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta feketében.

Egy kis örökmérleg! Az eddigi 8 NB I-es találkozójuk fele, 4 a paksiak győzelmét hozta, 3 döntetlen és 1 nyíregyházi siker mellett.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Hahn (térdműtét után), Skribek (talpcsonttörés), Szabó J. (combizomhúzódás) és Szélpál (combműtét után) sérült, a vendégektől Nagy D. (bokaszalag-húzódás) és Ramos (combizomhúzódás) maródi.

„Nyíregyháza különleges helyet foglal el a szívemben, de ugyanúgy készülök, mint bármelyik más bajnokira: az igazán különleges talán az lesz majd, amikor az új stadionban léphetek pályára… – folytatta Ötvös Bence. – Jól jött a két szabadnap, amit kaptunk, a szombati edzésen látszott, sikerült felfrissülni. Megnéztük az ellenfél több meccsét is, ugyanazt a filozófiát viszi tovább, mint ami működött az NB II-ben. Nekünk saját magunkra kell figyelnünk, és ha hozzuk, amit tudunk, itthon tartjuk a pontokat. Hazai pályán csak a győzelem lehet a célunk.”

Mindenki tudja, a Paks erőltetett menetben van, egy hónap alatt kilenc mérkőzést játszott: kettőt az Európa-ligában, négyet a Konferencialigában és hármat a bajnokságban. Aki benne van a futballban, tudja, ilyenkor érdemi edzésmunkát végezni nem lehet, rendre csak a frissítésen, a megfelelő regeneráción van a hangsúly, éppen ezért a paksiaknak jól jöhet, hogy a Mornar elleni keddi montenegrói visszavágó (2–2) és a Nyíregyháza elleni vasárnapi hazai bajnoki között öt nap telik el.

„Talán tízéves lehettem, amikor már különböző gyerektornákra jártunk, nem sokkal később pedig már igazolt labdarúgóként futballozhattam – idézte fel az első nyíregyházi lépéseket Ötvös Bence. – Még nem voltam tizenkilenc, amikor Zalaegerszegen lejátszottam első NB II-es mérkőzésemet: Véber György volt akkor a vezetőedzőnk,  jobbhátvédként adott lehetőséget. Hogy az élet milyen érdekességeket produkál, jól jelzi, a ZTE kapuját akkor Szappanos Péter védte, akivel most csapattársak vagyunk Pakson. Egyébként olyan márkás játékosok játszottak akkor a Szpariban, mint Rudolf Gergely, Tisza Tibor vagy Rezes László, mindegyikükre felnéztem, sok segítséget kaptam tőlük. Egy fél idényt kölcsönben Cigándon futballoztam, akkor egy felkészülési találkozón játszottam a Nyíregyháza ellen, mint ahogyan később a Kisvárdával is, tétmeccsen azonban vasárnap lesz lehetőségem erre először.”

Különleges mérkőzés vár Ötvös Bencére: a paksiak 26 esztendős labdarúgója Nyíregyházán született, ott kezdett el futballozni, 2017. február 26-án a Spartacus színeiben játszotta első NB II-es meccsét. Féléves cigándi időszakot leszámítva egészen 2021-ig a nyíregyházaiakat erősítette (a második vonalban 77 bajnokin kilenc gólt szerzett), aztán Kisvárdára igazolt, kereken száz NB I-es találkozón szerepelt, majd a nyáron Paksra került, ahol azonnal alapember lett, vasárnap pedig először játszhat tétmeccsen nevelőegyesülete ellen.