96
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

95

Stieber jobbról középre ad, Beriasvili jobbal kapura lő az ötös jobb sarkáról... de blokkol Favorov! EZ VOLT A MECCSLABDA!

91'

Öt perc a ráadás.

89

Ottewill nagyot kiált, majd elesik, nekiment hátulról Molnár Rajmundnak. Ápolás a pályán.

87'

Közben kiderült, Beriasvili kapott egy sallert Colleytól.

86'
CSERE

Szolnoki Roland váltja Nagy Zsoltot.

86'

Beriasvili a földön, ápolást kér.

85
Sárga lap

Ilja Beriasvili kap sárga lapot Colley ellökéséért.

82'

A hazaiaknál cserék posztokra.

81'
CSERE

Brandon Orminde-Ottewill be, Markgráf le.

81
CSERE

Mikael Soisalo váltja Komáromit.

81'
CSERE

Molnár Ádin fut be Hej helyére.

80'
Fotó: Dömötör Csaba

80
CSERE

Bognár nem villogott be, Marin Jurina váltja, karmester helyett ék.

79

Horváth az ötös jobb sarkáról jobbal Markekbe lő!

78'

Feltámadt az MTK az utóbbi percekben.

78'

Hej veszélyes beadása Golláé.

76'

Favorov jobb oldali beadását elfejeli Colley Beriasvili elől.

74'

Plsek jobbal 14-ről Nagy Zsolt cselsorozata után Varjuba lő.

74'
CSERE

Lamin Colley be, Puljic le.

73
CSERE

Jakub Plsek be, Levi le, karmestercsere.

71'

Az MTK az egyetlen olyan csapat a mezőnyben, amely ebben az idényben már 2-szer is nyerni tudott idegenben, ráadásul az ETO ellen Bognár István két tizenegyesével hátrányból tudott győzni az újonc otthonában (2–1).

70

A PAFC a hazai mérkőzéseket tekintve is a legjobb szériában van most az élvonalban, hiszen az előző 5 felcsúti találkozóját kivétel nélkül megnyerte, legutóbb március 29-én a Fehérvár ellen vesztett pontot (0–0).

70'

Komáromi bokája kifordul, Stieber is keményen ütközik Gollával, a védőt is ápolni kell.

69'

Ez már egészen biztos, gyülekeznek a sötét felhők a stadion fölött.

69'

Viharos lesz a hajrá!

68'

Nissilä bal oldali, jobblábas kornerét kifejeli a kapu elől Beriasvili.

68'

Karakó rendet rak Levi és Kata között.

66'
CSERE

Molnár Rajmund be, Polievka le, ékcsere.

65
CSERE

Stieber Zoltán váltja Kosznovszkyt, Bognár lép eggyel visszább klasszikus 10-esnek.

60

Közös a két együttesben, hogy 3 forduló után is hibátlanok, közülük jobb gólkülönbségének köszönhetően az MTK vezeti a tabellát, amely legutóbb 2009-ben rajtolt ilyen jól. Akkor a hét elején 85. születésnapját ünneplő Garami József irányította a kék-fehérek hatodikként fejezték be a bajnokságot.

57
Sárga lap

Kosznovszky Márk leránja Levit, sárga lap.

55

55'
CSERE

Kocsis Gergő fut be a pályára, Nagy Zsombor nem vette vissza a maszkot, nem folytatja.

53'

Nagy Zsombor orra vérzik, egyelőre nem léphet pályára.

53'
VAR

A VAR szerint gól a gól.

53'

Vizsgálódik a VAR, Nagy Zsombort szerelte az akció kezdetén Komáromi. A védőt ápolni kell, eleve maszkban játszik.

53'
GÓL

VEZET A PUSKÁS AKADÉMIA! Nagy Zsolt balról ballal középre ad, JONATHAN LEVI kissé jobbról, öt méterről csuka mozdulattal a léc alá fejeli a labdát. 1–0!

49'

A sértett 30-ról a kapus ölébe rúgja a labdát. Markek meg átrúgja a labdát Demjénnek.

49'
Sárga lap

Wojciech Golla odarúg Bognárnak, sárga lap.

47
Második félidő

FOLYTATJUK! A Puskás immár sötétkék mezben, a játékvezetők is átöltöztek.

45'

A Puskás Akadémia pályaválasztása mellett is az MTK az eredményesebb: 5 győzelem, 1 iksz és 3 vereség a kék-fehérek eddigi mérlege. Az előző 6 felcsúti csatájukat felváltva nyerte a két csapat, legutóbb idén februárban 6–1-re az akadémisták.

45'

Az MTK 4-es nyeretlenségi sorozatban van a felcsútiakkal szemben (1 iksz, 3 vereség). A tavasszal véget ért bajnokságban mindháromszor a Puskás Akadémia diadalmaskodott, az első két alkalommal kiütéssel (idegenben 5–0-ra, otthon 6–1-re), legutóbb pedig 3–1-re. A PAFC két ötgólos sikerét ott találjuk a klub élvonalbeli történetének rekordgyőzelmei között.

45'

58 százalékban volt a hazaiknál a labda ma, 5-ször lőttek kapura, 3-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 7/2.

45'

E párharc legjobb góllövői:
Torghelle Sándor  4
Lencse László  3
Nagy Zsolt 3
Urho Nissilä 2
Kiss Tamás 2

45'

SZÁZSZÁZALÉKOS CSAPATOK CSATÁJA az NB I-ben Felcsúton: a Konferencialiga-rájátszásba jutó Puskás Akadémia, valamint az MTK Budapest is háromból három meccset nyert meg eddig az OTP Bank Ligában, az egyiknek biztosan megszakad a győzelmi  sorozata. Szerintünk mindkettőnek, mert döntetlen születik, mégpedig közönségszórakoztató: 3−3. SOMOGYI Zsolt a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Nissilä szabadrúgását kifejeli a 16-osról Polievka.

44

Egy perc a ráadás!

44
Sárga lap

Hej Viktor kap sárga lapot a bal szélen meginduló Nagy Zsolt felrúgásáért.

40

39'

Markek eléri a jobb alsó sarok előtt Polievka jobblábas, kissé balról jövő, 14 méteres lövését... a labdába beleért még Nissilä is, éppen így lett veszélyes a próbálkozás.

38'

Horváth jobbról laposan középre adja a labdát, Polievka az ötös rövid sarkáról mesteri mozdulattal a bal oldali kapufa tövére perdíti a labdát!

36'
Sárga lap

Kata Mihály felrúgja becsúszva Puljicot, sárga lap.

35'

Nagy Zsombor pazar keresztpasszát jobbról középre adja Hej, Polievka beadása a másik oldalról rossz. Kontra, Beriasvili mellett elmennek, de Levi hosszan szökteti magát. Jön is Demjén.

34'

Karakó figyelmezteti is a játékost.

33

Sok-sok szabálytalanság a mérkőzésen, itt és ott is. Kovács bedob egy hatalmas műesést a hazai térfél közepén.

30'

Maceiras szép beadása is Demjéné.

30'

Golla emel balra Nagy Zsolthoz, a beadás a kapusé.

29

Levi megindul Komáromival váltva, az ötös jobb sarkáról jobbal a remekül kilépő Demjénbe lő.

25

Az MTK „skalpjai”: ZTE, valamint a két újonc, a Nyíregyháza és az ETO (mlsz.hu).

25

A Puskás Akadémia és az MTK is mind a három eddigi bajnoki mérkőzését megnyerte. Hornyák Zsolt együttese ráadásul csütörtökön, történetében először, bejutott egy nemzetközi kupasorozat rájátszásába, miután az idegenbeli 1–0-s győzelem után 3–3-as döntetlent ért el a bombagólok mérkőzésén az örmény Ararat ellen. Az OTP Bank Ligában eddig sorrendben az Újpestet, a ZTE-t és a Nyíregyházát verte meg.

19'
Sárga lap

Artem Favorov meg kap utólag egy sárga lapot Nagy Zsombor megrúgásáért.

18

Bognár jobbal 18-ról kapura lő, blokkol Nissilä, de lök Levi.

15'

Golla szereli a 16-os előtt Bognárt Kosznovszky passza után.

15'

Az MTK várja a hazaiak huszáros letámadását. Ennek hiányában gurigáznak hátul.

14

Nagy Zsolt jobb oldali, jobblábas beadását elkapja a gólvonalon Demjén.

10'

Favorov jobbal 18-ról is a jobb alsóba lőne, Demjén legördülve fogja a labdát.

9'

Nissilä adja be, hétről kapura fejel középről Stronati, de blokkolnak az ötösön a vendégvédők.

8

Favorov ballal a jobb alsóba lőne 18-ról, de hatalmasat véd vetődve Demjén kapus. Korner. Balról.

3'

Két Nagy a pályán, sőt két Nagy Zs.

3'

Komáromi kicselezi Nagyot, jobbról középre ad, Nagy a levegőbe fejeli fel a labdát... amelyet elöklöz aztán leszállóágban Demjén kapus.

2'

Komáromi megindul, de Beriasvili odalép neki, Demjén kivetődik elé, majd a kapus másodszor is megakadályozza a szélsőt a gólszerzésben.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta világoskékben, a vendégek kék-fehér mezben és fehér nadrágban.

Gyászszünettel kezdünk Komora Imre emlékére.

Egy kis örökmérleg! A 20. NB I-es összecsapásuk jön, a vendég kék-fehérek minimális különbséggel állnak jobban, az örökmérleg 8 Puskás Akadémia-siker, 9 MTK-győzelem és mindössze 2 döntetlen. Rögtön az első találkozójukon, 2013 novemberében, Székesfehérváron (1–1), majd 2022 májusában a Hungária körútin (0–0) ikszeltek.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól mindenki bevethető, a vendégektől Antonov (vállszalaghúzódás), Bobál D. (Achilles-ín-műtét után), Kádár, Németh K. (mindkettő combizomhúzódás) maródi.

Thiam most sincs a vendégkeretben.

„Még korai erről beszélni, de eddig nagyjából elégedett lehetek. Tudom, ennél is sokkal jobb játékra vagyok képes. Vissza akarom magam verekedni a válogatott keretbe, s ehhez jobban kell védenem. Éppen ezért készülök nagyon a vasárnapi bajnokira is, jó teljesítménnyel akarom segíteni a csapatomat.”

Demjén Patrik is magabiztosan véd – az idény előtt arról beszélt lapunknak, a tavaszi teljesítményével közel sem volt elégedett, ezen változtatni akar.

„Biztos vagyok benne, nem azért véd, mert megfelel a fiatalszabály követelményeinek, hanem mert jó kapus. Kitűnő kapusedzője van Balajcza Szabolcs személyében, időnként látom, milyen munkát végeznek, nem csoda, hogy Pécsi Ármin sokszor kimagaslóan teljesít. Nagyszerű kapus válhat belőle, de azért remélem, nem ellenünk nyújtja élete teljesítményét… Azért ne feledjük, ha nem ő, hanem Markek Tamás áll a gólvonalon, akkor sem romlik a színvonal, ő is többször bizonyította, kiváló játékos.”

Horváth Dávid vezetőedző helyzetét nehezíti, hogy két kulcsember, a védő Kádár Tamás és a csatár Németh Krisztián továbbra is sérüléssel bajlódik, így ők biztosan nem lépnek pályára. Meglehet, a másik oldalon a szakmai stáb újra beveti a kapus Pécsi Ármint (bár előfordulhat, hogy a pihenteti), kíváncsiak voltunk, mi a véleménye Demjén Patriknak a 19 éves labdarúgóról.

„Nagy bennünk a revansvágy, van törlesztenivalónk az előző idényben elszenvedett három vereség miatt – mondta lapunknak Demjén Patrik, az MTK Budapest 26 éves kapusa, utalva a 0–5-re, az 1–6-ra és az 1–3-ra. – Úgy érzem, ez a legalkalmasabb pillanat: a felcsútiak mögött két nehéz kupameccs van, biztosan rotál majd a szakmai stáb, igaz, ellenfelünk kerete bő és erős. Meg kell lovagolnunk ezt a helyzetet. Nagy feladat előtt állunk, de hiszek a csapatban, s mivel az első három fordulóban nem hibáztunk, duzzadunk az önbizalomtól. Ráadásul elmarad a jövő heti, Paks elleni bajnokink – miután ellenfelünk a nemzetközi kupában szerepel –, így tényleg nem kell takarékoskodnunk az erőnkkel, mindent bele kell adnunk. Hogy mi lehet a siker kulcsa? Az ellenfelünk nagyon jól kontrázik, ezt meg kell akadályoznunk. De ha már eljut a kapunkig, legalább ne segítsük szöglet- és szabadrúgáshoz, mert ilyen szituációk után volt eredményes az előző idényben is ellenünk. Erős, magas futballisták szerepelnek a keretében, őket nehéz megállítani. Gólerősek, az eddigi öt tétmeccsükön tizenegy gólig jutottak, észnél kell lennünk. De akadnak gyenge pontjaik is, s ha jól sáfárkodunk a helyzeteinkkel, nyerhetünk idegenben.”

Két hibátlan mérlegű együttes csap össze vasárnap este Felcsúton, a Puskás Akadémia és az MTK Budapest sem veszített pontot az eddig lejátszott három fordulóban.