Vas Gábor be, Kovács le, szélső helyett védelmi szakember.

86'

Langhamer a bal felső fölé lő 20-ról, méterekkel.

84'
GÓL

VEZET A PAKS, PAPP KRISTÓF betalál! A jobbszellőnek felcsapó, harciasan elfutó és remekül beadó Böde passzát Papp jobbal a jobb alsóba perdíti a becsúszó Kostka fölött okosan, kissé balról, két méterről. 1–2!

83'

Jawo passzát Pulkrab jobbal a kapusba vágja jobbal az ötös jobb sarkáról.

83'
CSERE

Matej Pulkrab be, Masek le. Szélsőcsere.

83
CSERE

Lamin Jawo be, Kusej elfáradt.

81'

Ennyi kell a jó futballhoz: akarat és egyéniség.

80
GÓL

BÖDE DÁNIEL remek gólt szerez, ballal a bal sarokba emel félmagasan egy finom csel után, 15-ről, középről. CSODAGÓLLAL 1–1!

Tóthé a gólpassz.

78'

Letámad a Paks!

78'

Tóth bal oldali beadását Kovács a bal felső mellé fejeli 13-ról, középre befutva.

77'
CSERE

Balogh Balázs be, Vécsei le, motorcsere.

77
CSERE

Böde Dániel be, Haraszti le, karmester helyett ék.

76'

Tombol a hazai közönség.

75

Nincs büntető!

69'
VAR

Hosszas vizsgálat azért...

68'

De nem volt nagy lökés sem, ami rossz hír.

68'

Nem volt les, ami jó hír.

68'
VAR

Haraszti beadása után elesik Tóth Masek mellett.

67'

A szöglet után 11-es jön! Vagy les volt előtte.

67'

De szöglet, beleért Kostka.

67'

Fölé, Papp passzát Tóth egy csel után jobbal 17-ről a léc fölé vágja. Két és fél méterrel.

65'
GÓL

VEZET A MLADÁ, a Sakala elől menteni akaró KINYIK ÁKOS ballal a jobb alsó sarokba perdíti a labdát középről, öt méterről, a Matejovsky indította Kusej jobb oldali beadása után. A bal oldali kapufa is beleért még, meg előtte a vetődő Simon. Pech. 1–0!

64'

Komoly veszteség ez a Paksnak!

63
Sárga lap

Windecker József kap sárga lapot Matejovsky akasztásáért. Eltiltás.

60'

Mezőnyharc, és nem a legjobb fajtából.

59'

Most Kinyik teszi meg ugyanezt, de les volt már Král beadása után.

58'

Ötvös szereli szépen az ötös előtt Ladrát.

57'
CSERE

Daniel Langhammer be, Marecek le.

56'

Ő maga anno játszott a Sparta Prahában és a Readingben is.

56'

A fia már az Mladá U19-ben játszik...

55

Matejovsky 15-szörös válogatott, de 42 és fél éves!

51'

Metejovsky ballal a jobb felső fölé lő 18-ról, középről. Král beadását éppen elé tolta visszafelé, becsúszva Ladra.

50'

A második beadás után Vécsei lövése Králik, aztán szabadrúgás kifelé.

49'

Aztán a saját kapuja előtt blokkolja Haraszti szögletét.

49'

Rossz szöglet Matejovskytól.

48'

Hűha, Kinyik és Simon között bevetődik az ötösön Ötvös mellett Ladra, de nem éri el Masek jobbról jövő emelését. Megúszta a Paks a védelmi kihagyást.

46

7 szabálytalanság itt, 9 a magyar csapatnál.

46

291 passz itt, 139 ott.

46

68 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 8-szor lőttek kapura, egyszer sem annak felületére, a másik oldalon ez az arány 4/2.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Masek távoli lövése távolról sem jó.

41'

Kusej rossz szöglete után kirúgás.

41'

Mellé, hétről Sakala nem sokkal fejeli a labdát a jobb alsó mellé, de Kinyik is beleért még. Matejovsky ívelte fel a labdát szabadrúgásból.

40'

De eltiltás szerencsére nincs.

39
Sárga lap

Papp Kristóf odacsúszik Mareceknek a felezőnél, a spori orra előtt, sárga lap.

34'

A Marítimo és a Vitória Guimaraes volt légiósa, 300 ezer euróért vették tavaly.

34'

Osváth bal oldali beadása is Trmalé, a 25 éves, volt válogatott kerettag kapusé.

33'

Véd a kapus: Windecker bal oldali beadását az ötös bal sarkáról éppen középre csúsztatta meg szép mozdulattal, a kapunak háttal állva Papp.

32'

Králik passzából Kusej ballal 20-ról a bal alsó mellé lő, Simon vetődve biztosított.

32'

Csúnyán elpazarolt magyar ziccer.

31'

FÖLÉ! Haraszti bal oldali beadását Zimonyi ballal hatról, középről, teljesen egyedül állva a léc fölé vágja!

31'

Ez Zimonyi 6. mérkőzése az idényben, kandai pontja nincs.

30'

Zimonyit szereli a 16-os előtt keményen, de szabályosan Marecek.

29'

A balszellő Kusej egyszeres válogatott, az idényben 9 meccsen 8 kanadai pontot szerzett!

28

MELLÉ! Kusej kilép Masek remek passzával, és a kapussal szemben állva jobbal 14-ről, középről a bal alsó mellé lő.

22

Trmal lép ki a kapujából Kovács jobb oldali beadására.

17'

Král passza hosszú Ladrának, jön a magyar kapus.

16'

Hazai helyzet, Kostka újabb paza keresztpassza után bedob egy cselt az ötös bal sarka előtt Kusej, de bokkol Kinyik.

8'

Kinyik jelentkezik egy szép mentéssel Matejovsky ívelése után. Korner, veszélytelen.

8'

Éppen Simon elé csorgott a labda, rossz volt a levétel.

8'

Helyzet, Masektől elpattan az ötösön Kostka jobbról jövő, remek indítása!

7'

Kovács csele és beadása is jó jobbról, ballal 10-ről, kissé jobbról a kapus kezébe tekeri a labdát Haraszti. HELYZET!

5
Sárga lap

Lenzsér Bence ellöki a bal szélen meginduló Maseket, sárga lap.

3'

Windecker kifejel az ötös elől egy hazai szögletet.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Ahol nincs telt ház.

Remek az idő, süt a Nap, jó a pálya az 5000-es kis stadionban.

A hazaiak tiszta világoskékben, a magyarok tiszta zöldben.

NINCS A KERETBEN. Az egyszeres válogatott Szappanos Péter Szaúd-Arábiában folytathatja a pályafutását.
 A kapus iránt korábban a belga bajnokságból mutatkozott érdeklődés, most viszont Szaúd-Arábiából hívják, ahova már el is utazott orvosi vizsgálatra.

VÉLEMÉNY: David HOLOUBEK, a Mladá Boleslav vezetőedzője a Ceské Noviny oldalnak

„Fájdalmas vereséget szenvedtünk a hétvégén a bajnokságban, a lefújás előtti pillanatban szerezte meg a győztes gólját a házigazda Olomouc. Örömteli ugyanakkor, hogy láttam a futballistáinkon a szenvedélyt, szemükben a harci tüzet, minden idegszálunkkal a Konferencialiga-rájátszásra összpontosítunk. Rögzített játékhelyzetekből kaptunk gólokat, és mivel a Paks is erős ebben, nagyon oda kell figyelnünk erre a csütörtöki meccsen.”

– Az év mérkőzése következik?
– Elhangzott már ez az öltözőben, de nem akarunk túl nagy terhet tenni magunkra – válaszolta Windecker József, a paksiak 31 éves labdarúgója. – Nyilván tisztában vagyunk vele, mekkora lehetőség ez a klubnak, s a magyar labdarúgásnak is fontos lenne, hogy főtáblára kerüljünk. A nyári felkészülés idején játszottunk cseh csapattal, a Bohemianstól simán kikaptunk, biztos vagyok benne, a Mladá Boleslav a prágaiakhoz hasonlóan erős, úgyhogy dinamikus futball várható tőle.

– Harminckilenc nap alatt hat nemzetközi találkozón és négy bajnokin léptek pályára: okozhat ez gondot a csütörtöki összecsapáson?
– Nem hiszen. Örülök, hogy nem a múlt héten játszottuk ezt a meccset, Montenegróban a Mornar elleni visszavágón éreztem, minden tekintetben fáradtak vagyunk – azóta sikerült feltöltődni, jó állapotban leszünk.

– Ha július tizenegyedikén este, amikor hazai pályán szenvedtek négy-nullás vereséget a Corvinultól az Európa-liga-selejtezőben, valaki azt mondja, a Paks másfél hónappal később még versenyben lesz a nemzetközi porondon, és reális esélye lesz főtáblára jutni, elhiszi?
– Biztosan nagyot néztem volna, bár ha valaki, én jól tudom, mire képes a csapatunk. Mélyütéssel ért fel a hazai nulla-négy, a problémát azonban sohasem az jelenti, ha kapsz egy pofont, hanem ha nem állsz fel belőle. Nagy öröm, hogy nekünk sikerült, és most ott tartunk, hogy van esélyünk a főtáblára kerülni.

– Korábban sokszor beszélt arról, hogy a korosabb, rutinosabb paksi futballistáknak nagy álmuk a nemzetközi szereplés kiharcolása. Megdolgoztak érte, mi több, van realitása annak, hogy tovább írják a klub történelmét…
– Mielőtt elindultunk Csehországba, az ebédnél néztem utána, hogyan is néz ki a Konferencia­liga átalakított főtáblája, de felesleges máris ezzel foglalkozni. Izgatott vagyok, nagyon várom a csütörtököt, próbálunk minél szorosabb meccset játszani, fontos lesz, hogy amit tanultunk az előző hat nemzetközi mérkőzésen, azt hasznosítsuk.

„Egyértelműen az első helyre, ez nem is kérdés – felelte a korábbi 50-szeres válogatott labdarúgó. – Mindenképpen két mérkőzésben kell gondolkodnunk, a továbbjutás csak a visszavágón, Pakson dől el. Amikor a Corvinultól otthon kikaptunk négy-nullára, ültünk az öltözőben, néztünk ki fejünkből, de azt mondtuk, győzelemmel szépítsünk Romániában, aztán próbáljuk valahogy búcsúztatni a Larnacát. Összejött, sőt, még egy körön túl vagyunk… Hogy az edzői pályafutásomban hová helyezem ezt a meccset? Nem ez a fontos. Csak az foglalkoztat, hogy a csapatnak, a klubnak jó legyen. Szűkült a keretünk, hiszen Szabó János sérült és Szappanos Péter sincs itt velünk, ez azért jelentős érvágás. Sok múlik azon, miként működik a csapatjátékunk, ezt a párharcot nem az jellemzi majd, hogy idegenben védekezünk, otthon pedig támadunk: védekezni és támadni idegenben és hazai pályán is kell. Szó sincs arról, hogy szűk vereséget előre aláírnék, le kell játszani a mérkőzést, aztán meglátjuk, mire volt elég, amit mutattunk.”

Alighanem kedvező előjelnek vehetjük, hogy a Paks a három idegenbeli meccse közül egyet sem veszített el: a román Corvinult 2–0-ra verte meg az Európa-ligában, a ciprusi AEK Larnaca vendégeként ugyancsak 2–0-ra győzött immár a Konferencialigában, a mon­tenegrói Mornar otthonában pedig 2–2-t játszott. És hogy Bognár György hová rangsorolja a cseh csapatot a nyári ellenfelek között?

„Nemzetközi szinten erős középcsapat a Mladá Boleslav, ugyanakkor a cseh futball erejét talán az mutatja meg a legjobban, hogy öt klubja is ott van a rájátszásban, azaz van esélye felkerülni a főtáblára a Bajnokok Ligájában, az Európa-ligában és a Konferencialigában – mondta lapunknak Bognár György, a paksiak vezetőedzője. – Ami az ellenfelünket illeti, Csehországban helyezésben, játékerőben, körítésben nagyjából Paks-szintű klub lehet, a kerete tele van cseh labdarúgóval, erős a csapatjátéka, jó futballt játszik. A továbbjutási esélyt ötven-ötven százalékra becsülöm, de nagyon oda kell tennünk magunkat, mert az ilyen rivális kíméletlenül megbünteti a hibákat. Tény, sűrű a programunk, de legalább most nem csak két nap telik el két mérkőzésünk között: valamilyen szinten regenerálódni kell, a Mladá Boleslav is abban a ritmusban játszik, mint mi, levegőhöz majd csak a visszavágó előtt jutunk.”

AZ UTOLSÓ ELŐTTI LÉPÉS… Hetedik nemzetközi kupameccsét játssza csütörtökön Csehországban a Paksi FC, a cél egyértelműen az, hogy jó helyzetbe hozza magát a jövő heti hazai visszavágóra. Egy hete ilyenkor az volt a kérdés, a cseh Mladá Boleslav vagy az izraeli Hapoel Beer-Sheva lesz-e az ellenfél – sokan a Hapoelt látták volna szívesebben, elsősorban azért, mert a hazai meccsét Magyarországon (valószínűleg Debrecenben) rendezte volna meg. Nagyon úgy nézett ki, teljesül az óhaj, mert miután az izraeli együttes 1–1-es döntetlent játszott idegenben, a visszavágó félidejében 2–0-ra vezetett, a Mladá Boleslav azonban fordított, és 4–2-re legyőzte a találkozót nyolc emberrel befejező riválisát.

Egyetlen párharcra van a Paksi FC attól, hogy története során először nemzetközi kupa főtáblájára jusson: a cseh Mladá Boleslav búcsúztatása nem ígérkezik könnyű feladatnak, de Bognár György vezetőedző a saját csapatának is ad annyi esélyt, mint a riválisnak.