Pálinkás ballal 12-ről kapura lő, de blokkol Szatmári, a labda a léc fölé pattan.

Árvai Károly

86'

Rakonjac megindul, de szereli őt a 16-oson belül Szabó.

86'

A KTE az egyetlen együttes a mezőnyben, amely házon kívül még nem talált be – igaz, csak egyszer lépett pályára, ráadásul a bajnok FTC otthonában (0–1).

86'

A Diósgyőr otthon még nem tudott győzni (1 iksz, 1 vereség), bár nehéz volt a sorsolása, hiszen az előző bajnokság ezüst-, majd aranyérmesét fogadta (2–2 a Paks, majd 0–2 az FTC ellen). Utóbbi találkozón szakadt meg a 8 bajnoki meccses hazai veretlenségi sorozata.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

86'

Acolatse jobbal 19-ről, kissé balról jócskán a léc fölé nyesi a szabadrúgást.

85
CSERE

Lukácsnak nem ment ma, Kovács Kolos váltja.

84
Sárga lap

Derekas Zoltán kap sárga lapot Vancas megrúgásáért.

76'

Acolatse ballal 14-ről Kersákba lő.

75'

A jobb oldalon meginduló Derekas beadását Kovács 10-ről a kapu tetejére fejeli.

75'

Edomwonyi jobb oldali beadása Szabóé, aztán kiejti a felfejelt labdát Kersák, azonban fogja Edomwonyi jobblábas, az ötös jobb sarkáról jövő lövését.

74'
CSERE

Derekas Zoltán váltja az elfáradó Nagyot.

74'
GÓL

Vancas pontatlan keresztpasszát jobbról remekül teszi középre jobbal Gera, az ötös bal sarkáról a rövid felsőbe fejelne Edomwonyi, Kersák nagy bravúrral véd, de kissé balról, négy méterről a jobb, azaz a rövid alsóba lő ELTON ACOLATSE. Ballal: 1–0!

73

VEZET A DIÓSGYŐR!

71'

A Kecskemét mérkőzésein volt eddig átlagban a második legkevesebb találat az NB I-ben: 4 találkozón mindössze 6 (1.50-as átlag). A lila-fehérek eddig kétszer nem szereztek, illetve egyszer nem kaptak gólt.

70

A DVTK 3-as nyeretlenségi sorozatát (1 iksz, 2 vereség) zárta le múlt heti debreceni sikerével, és az idényben most először tudta megőrizni kapuját a góltól (1–0).

70'
CSERE

Vattay Márton be, Helmich le.

70'
CSERE

Kovács Barnabás váltja Vágót.

68'
CSERE

Bright Edomwonyi be, Rarszalla le.

68'
CSERE

Álex Vallejo be, Komlósi le.

67'

Ivószünet, ápolni kell a Helmichet sikertelenül lerántani akaró Komlósit.

66

Lukács jobb oldali beadását kifejeli Acolatse a gólvonal és az érkező Zeke előtt!

A nyerő mester? (Fotó: Árvai Károly)

62'

Kissé balra ment a labda, de éppen ott állt Kersák.

61'

A 2020–2021-es idényben az NB II-ben találkoztak, Miskolcon 1–1-re végeztek, a KTE otthonában pedig 3–2-re a DVTK győzött.

61'

Acolatse jobb oldali beadását Gera 9-ről a kapus elé sarkazza, laposan.

61'

Gera nagyon akar.

60

A Diósgyőrben lejátszott 8 NB I-es meccse közül a KTE csak egyet tudott megnyerni, 2011 júliusában 2–1-re győzött – igaz, akkor több mint egy félidőt emberfölényben játszott. Ezen kívül még két alkalommal úszta meg Miskolcon vereség nélkül: az említett ez év tavaszi (0–0), illetve a 2013. augusztusi (1–1) találkozójukon. A többi 5 alkalommal a DVTK nyert, a legnagyobb különbséggel 2009 augusztusában 4–1-re.

60'

Franchu jobb oldali beadását Gera visszafelé mozogva a bal alsó mellé fejeli.

59'

Helyzet, Nikitscher jobbról jobbal lágyan az ötös bal sarkára emel, Pálinkás a jobb kapufa mellé bólintja a labdát!

59'

A hivatalos nézőszám: 4121.

58'

Nikitscher jobb oldali beadása nagyon rossz.

58'
CSERE

Elton Acolatse be, Klimovics le.

57
CSERE

Rudi Pozeg Vancas be, Varga le.

53'

Klimovicsot kell ápolni a pályán.

52'

Helmich jobb oldali beadását Pálinkás 10-ről fejjel feladja a kapusnak.

52'

Varga bal oldali beadását Rakonjac kapura fejeli, jobbra elmozdulva véd Kersák!

51'

Nem is Lunde, Klimovics blokkolt az imént, oldalról nagyot lépve.

51'

Zeke passzát Nagy ballal 15-ról Lundébe vágja, Zeke balról, éles szögből középre ad, Szatmári mellől, Lukács jobbal három lépésről az égbe lő! ZICCER, NEM IS KICSI!

50

A 2023–2024-es bajnokságban a két együttes csatájában mindhárom eredménytípus egyszer fordult elő: előbb a DVTK (3–1), majd a KTE (2–1) is hozta a hazai mérkőzését, legutóbb, április végén pedig – a párharc során először – nem esett gól a mérkőzésükön.

49'

Belényesi passzát Gera a bal alsó mellé vágja a 16-os előteréből, jobbal.

48'

Fölé, Rarszallal a léc fölé lő ballal 12-ről, Gera beadása és Belényesi rossz levétele után.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46
CSERE

Marco Lund be, Csorbadzsinszki le. Sérülés miatt?

46

61 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 7-szer lőttek kapura, egyszer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 2/1.

46

A MÚLT HÉTVÉGI DEBRECENI SIKER feltehetően lendületet ad a Diósgyőrnek, és most hazai pályán rögtön megszerzi második győzelmét is az idényben, igaz, vélhetően szoros meccsen, mert a Kecskemét nem
szokta olcsón adni a bőrét. A tippem: 2–1. BODNÁR
Zalán a mérkőzés előtt.

46
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

A védelem közepén és a jobb oldalon is bevethető, 25 éves Oukhadda a Padova és a Torino utánpótlásában nevelkedett, és eddig kizárólag olasz klubokban futballozott. A Modenában két és fél idényt húzott le, utóbbi kettőt a Serie B-ben.

45'

A Tuttomercatoweb minapi információja szerint a DVTK három évre szóló ajánlattal kereste meg az olasz és marokkói állampolgársággal rendelkező Shady Oukhaddát, akinek azonban esélye lehet az olasz élvonalba is felkerülni: szívesen látná őt a Hellas Verona, amely Federico Ceccherinit adná érte cserébe a Modenának.

45

Franchu beadása Zekéé.

45

Sanicanin bal oldali beadását kiejti Kersák, korner.

44

Két perc a ráadás!

42'

Helmich nagyon jól játszik ma, megindul egy labdaszerzés után, fellöki Franchu.

40

Két hazai játékos feje fölött is elszáll Rarszalla bal oldali, ballábas beadása.

33'

Rakonjac egy csel után ballal a bal alsóba lőne, kissé jobbról, 8-ról, vetődve véd Kersák!

32'

Gera jobb oldali beadását Rarszalla méterekkel a jobb alsó mellé fejeli ötről. KONTRAZICCER, szó szerint is.

32'

HELYZET! Pálinkás pazar passzát nem lövi el ballal Lukács az ötös bal sarkáról, helyette jobbal gyengén laposan és középre pöccinti csak a labdát...

30'

Vágó passzát Helmich nem sokkal vágja 24-ről a bal alsó mellé! Jobbal, kissé jobbról, Sentic vetődve biztosított.

29'

Vágónak odatapos Komlósi, ápolás.

28'

Rakonjac beadása Kersáké.

27'

Klimovics passzát Sanicanin ballal a bal alsó mellé vágja kissé balról, 19-ről.

25'

Marco Rossi is a lelátón.

25'

A KTE is a múlt héten szerezte meg első győzelmét, az egyik újonc, az ETO ellen nyert 2–1-re. Idegenben csupán egyszer játszott eddig, 1–0-ra kikapott a Groupama Arénában a Ferencvárostól.

25'

A diósgyőriek a legutóbbi fordulóban szerezték meg első győzelmüket a 2024–2025-ös idényben, Debrecenben tettek három pontot a korábbi kettőhöz. Pályaválasztóként az eddigi két idénybeli bajnokin kétszer két gólt kaptak (mlsz.hu).

25'

Ivószünet.

24
Sárga lap

És egy sárga lap a Katona labdaszerzése után meginduló Helmichet felrúgó Vlagyiszlav Klimovicsnak.

18'

Mezőnyharc. Közel 4000 néző, remek idő, remek pálya.

17'

FÖLÉ! A sértett bal oldali, jobblábas beadását a mindenkit megelőző Komlósi hétről a léc fölé fejeli, a kapunak háttal állva.

16
Sárga lap

Szabó Alex fellöki a balon Franchut, sima sárga lap, a bekk sem reklamál.

14'

Frnachu keresztpassza még jobb, de Nagy mellett Rarszallal megbukik a 16-oson labdakezelésből. Kersák elé pattan a labda.

14'

Szép gól, Klimovics jobbal a bal felsőbe lő kissé jobbról, 10-ről, de előtte Gera lesről lőtt középen a kapusba, Rarszalla egyébként okos meglátását követően.

13

Katona szereli Rakonjacot a bal szélen.

10'

MELLÉ! Belényesi rosszul fejel haza egy Szatmári-indítást, Rakonjac jobbal az ötös jobb sarkától a túlsó alsó mellé lő!

9'

... a labda a kapu tetején landol.

9'

... vagy kapura lő? Igen, utóbbi...

9'

Franchu ad be Détári-szögből...

9'

Szabó felrúgja a bal szélen meginduló Sanicanint.

7'

Rarszalla balról éles szögből, tízről az előtte letérdelő Szabóba lő.

6'

Komlósi odalép Helmichnek keményen a felezőnél.

A vér nem válik vízzé: édesapja az egykori kiváló, válogatott bekk, Komlósi Ádám!

4'

15 légiós a hazai keretben, 1 a vendégekében. A hazai kispadon négy légiós szakember foglal helyet.

3'

Varga passzolgat Klimoviccsal, közbelép Katona.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Guzi Blankáé a kezdőrúgás.

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Komlósi újonc, Nagy közel egy év után kezd ismét.

Egy kis örökmérleg! Tizenötször találkoztak az élvonalban, a mérlegük abszolút kiegyenlített, mindkét csapat 5 győzelmet ért el, és ugyancsak 5-ször ikszeltek. A gólkülönbség 19–17 a diósgyőriek javára.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Holdampf, Bényei Á. (részleges combfeszítőizom-szakadás), Drezgics (térdműtét után), Popadiuc (Achilles-ín-szakadás) és Edomwonyi sérült, a vendégektől Májer, Banó-Szabó (térdműtét előtt), Papp M. és Zsótér (mindkettő combizomhúzódás) maródi.

Nagy lökést adott a csapatnak az ETO elleni siker, az első győzelem megszerzése mindig nagyon fontos. A Diósgyőr jó Debrecent vert meg idegenben, ez mutatja szombati ellenfelünk erejét. Amikor legutóbb, még áprilisban Diósgyőrben játszottunk, nem született gól a meccsen: masszívan védekeztünk, a játékunk is megfelelő volt, erre lehet építeni. Nehéz ott nyerni, fontos, hogy egyikünk se legyen megilletődve.
VÁGÓ Levente, a Kecskemét középpályása
a klub honlapjának

„Vladimir Radenkovics vezetőedző odajött hozzám a Loki-meccs előtti napokban, és mondta, hogy arra gondolt, mi
lenne, ha nem a védelem közepén, hanem a szélén játszanék Debrecenben. Azt válaszoltam, bárhol futballozom, csak ne kelljen beállni a kapuba… Hozzátette, hogy segíthetem a támadásokat, de csak akkor, ha visszaérek védekezni, ez így is történt. Legutóbb még az utánpótlásban szerepeltem a védelem szélén, úgyhogy kellett gyakorolnom, ám szerencsére először az idényben nem kaptunk gólt, jól ment a játék. Azért szorultam ki a szélre, mert Gera Dániel egy sorral feljebb lépett, jobb oldali szélsőként futballozott. Hogy a Kecskemét ellen is így lesz-e, még nem tudom, de tényleg úgy gondolom, a legfontosabb, hogy a pályán lehessek!”

Ebben játszhat szerepet Szatmári Csaba is, aki legutóbb nem belső védőként, hanem jobb oldali bekként tűnt fel
– helytállására bizonyíték, hogy hatos osztályzattal bekerült a negyedik forduló válogatottjába a Nemzeti Sportnál.

„Kellett a lelkünknek a múlt heti, Debrecen elleni siker, így nagyobb önbizalommal vágtunk bele a heti munkába –
mondta lapunknak Szatmári Csaba, a diósgyőriek védője, utalva a Nagyerdei Stadionban megszerzett három pontra (1–0). – Nyilván sajnálom, hogy a negyedik fordulóig kellett várni arra, hogy nyerjünk, de a Paks, a Fehérvár és a Ferencváros is kemény ellenfél. Ennek ellenére nem vagyok elégedett az ellenük összeszedett egy ponttal, többet is gyűjthettünk volna. A célunk nem lehet más, mint hogy idehaza legyőzzük a Kecskemétet, de nehéz lesz: stabilan védekező csapat a KTE, veszélyes kontrákat vezet, ezeket mindenképpen meg kell akadályoznunk, már a támadóharmadban. Akadnak villámléptű futballistái, elég, ha a korábban Diósgyőrben futballozó Lukács Dánielt említem: nem szabad engedni, hogy eljusson hozzá a labda, mert elképesztően gyors! Jó viszonyban vagyok vele, ám a meccs hetében már nem beszélgetünk. A pályán nem számít a barátság, ilyenkor nem azt figyeled, ki áll veled szemben, csak az jár a fejedben, hogy meg
kell állítani! Már játszottam Dani ellen, nem kellemes ellenfél, észnél kell lennünk. Nem szabad azzal foglalkoznunk, hogy több fontos játékos is távozott vagy kiesett a sorból Kecskeméten, például Horváth Krisztofer elszerződött, vagy Banó-Szabó Bence megsérült, hiszen így is vannak értékes és jó futballistái, múlt héten a középpályás Nikitscher Tamás duplájával győzött a Győr ellen. Nekünk magunkkal kell foglalkoznunk és azzal, hogy feljebb lépjünk a tabellán.”

MINDKÉT EGYÜTTES, a Diósgyőri VTK és a Kecskeméti TE is a legutóbbi fordulóban szerezte meg idénybeli első bajnoki győzelmét, így jobb hangulatban várhatja az egymás elleni, szombati mérkőzést.

Szatmári Csaba, a DVTK védője beszélt az idei első győzelemről, a KTE elleni reményekről, új posztjáról és korábbi csapattársáról, Lukács Dánielről, akivel összecsaphat szombat délután.